Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Mehmet Guli ASLAN

Terörle Teslim Alma girişimi!


Mehmet Guli ASLAN
18 Şubat 2016 Perşembe 22:43


Ankara’nın Çankaya ilçesi İnönü Bulvarı Dikmek Caddesi Merasim sokakta 17 Şubat 2016 Çarşamba günü saat 18.31’de Türk Silahlı Kuvvetleri personelini taşıyan servis araçlarına yönelik bir saldırı gerçekleşti. Saldırıda 28 vatandaşımız hayatını kaybetti. 61 kişi de yaralandı.
Bu saldırı Türkiye’de yapılan ilk saldırı değil. Bu saldırı Suruç patlamasıyla başlayan saldırıları halkalarından biri… ama son olmayacağa benziyor.  
Çünkü bu saldırılar salt örgüt saldırıları değil. Tamamen istihbarat örgütleri savaşıdır. Global dünyanın savaş şeklidir bu!..
Her saldırı sonrası sadece maşayı tespit ederiz. Bu maşa bazen PKK, bazen IŞİD bazen PYD, Bazen DHKP-C ve bazen de adını şanını duymadığımız bir örgüt olabiliyor. Bunlar çok önemli değil. Bunları üzerimize salanlar kimlerdir? Maşayı tutan elin amacı nedir? Bununla ne yapmak istemektedir? “otur oturduğun yerde, benim bulunduğum yerde oynamaya gelirsen evini patlatırım” mesajları mı verilmektedir? Devlet elbette bunu tespit edebiliyor ama her şey vatandaşlarla paylaşılamıyor.
Günümüzde hiçbir ülke direkt bir başka ülkeye savaş ilan etmiyor.  İşte bu tür terör olaylarıyla ülkeler dizayn ediliyor. İktidarlar teslim alınıyor. Ülke idaresi teslim alınıyor.
Birileri masum sivilleri bomba ile patlatıyor. Diğerleri de sureti haktan görünerek, istifa çağrıları yapıyor.
Bu terör olaylarıyla ülke iradesi teslim alınmak istenmektedir. Peki, bu ülkenin iradesini teslim alabilirler mi?
Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajı doğru almış ve onlara gerekli cevabı, onların anladığı dille verdi.
Erdoğan Genelkurmay başkanını ziyaret ettikten sonra yaptığı açıklamada: “Türkiye'de son dönemde cereyan eden terör eylemleri karşısındaki operasyonlarımız ciddi manada neticesini vermektedir. Bu aldığımız neticeler özellikle bölge halkında olumlu neticeler vermektedir. İşin menşeine indiğimizde burada ulusal olmaktan öte uluslararası terör boyutuna bu işin ulaştığını görüyoruz” dedi.
Bölgede çok ciddi olaylar olmaktadır. Bizim ülke olarak kenetlenme zorunluluğumuz var. Terör olaylarının hiçbir millete faydası yok. İçinde bulunduğumuz gemiyi batırarak kar elde etmemiz mümkün değil.
Hem millet olarak bu bilinçteyiz, hem devlet olarak bu bilinçteyiz. Onun için vuran maşaya da tutan ele de diyoruz ki bu ülkeyi terörle teslim alamazsınız.
Son olarak başta Ankara saldırısı olmak üzere terör saldırılarında hayatını kaybeden insanlarımıza rahmet, ailelerine sabır diliyorum.
Selam ve dua ile…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com