Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

TERÖRİZM VE EMPERYALİST KÜLTÜR


Recep Akyol
25 Kasım 2015 Çarşamba 10:22

 

Kişiler arası, toplumlar arası, Devletler arası tüm çatışma ve savaşların temelinde ekonomik ve siyasi hâkimiyet vardır. Her alanda egemen kültür anlayışının hâkim olmasıdır. Egemen olmak adına Ulus Devlet anlayışları ile diğer toplum ve devletleri dini argümanları da bir baskı aracı olarak kullandıkları bilinmektedir.
Emperyalist devletlerin her türlü baskı ve kanlı eylemlerle kendi egemenliklerini sürdürmek adına her türlü terör eylemlerini yaparken yeri geldiğinde kendi insanlarını dahi öldürüp, kendilerine meşru terör olayları ve ortamlarını oluşturmuş olurlar.
Batılı Devletlerin tümünü düşman ilan etmek veya düşman gözüyle görmek yanlıştır. Zira Bu gün İslam denilen Ülkeler dahi İsrail zulmünü kınamazken Venezüella Küba Brezilya gİbi Devletler İsrail Konsolosluklarını kapatmıştır..
İslam dinini öğreten ve açıklayan sağlam kaynaklar incelendiğinde İslam’ın gerçek anlamda bir barış dini ve insanların bir yaşam biçimi olduğu gerçeği bilinir.
Buna karşın İslami cihat ve İslam’da tebligat olayları gibi Cennet kılıçların gölgesindedir gibi ifadelerin batı toplumu tarafından işgalci eylemler olarak tanımlamaktalar.
Batılı emperyalist güçler çeşitli kıtalar üstündeki işgal etiği topraklarda yerli halkların kültürleri, dilleri üzerinde baskılar kurarak kendi kültürlerini empoze ederek günümüze kadar işgal ve egemenliklerini getirmişler.
Buna karşın İslam’da var olan hak ve adalet anlayışı ile gidilen her yerde düzen intizam ve adalet sağlammış. Her bölge insanı ile o bölgeler idare edilmiştir. Haklı bir paylaşım ve adil yönetimlerin olduğu yerlerde baskı, şiddet olayları olmamıştır..
Emperyalist batı kültürü hiçbir zaman medeni olmamıştır. 1. Ve 2. Dünya savaşlarında batı dünyası ülkeleri kendi inançlarından olan 50 Milyon insandan fazla insan ölümüne sebep olmuşlardır.
Bu kadar insan kanı dökenlerin medeniyetle hiçbir alakası yoktur. Batı toplumu Medeniyeti İslam Kültürü içinde bulup çekip alırken bizler İslam medeniyetinden uzaklaşmanın bedelini şimdi görmekteyiz.
İslam yönetimlerin de Emevi ve Abbasiler döneminde başlayan devlet paylaşımı ve devlet yönetimi anlayışında İslami ölçüden uzaklaşılmıştır..
Bu dönemlerde savaş ganimetleri de adil olmaktan çıkmış olup işte tam bu sıralarda çeşitli tefrikalar ve sahte şeyhler kendilerini ayrıcalıklı bir zümre haline getirseler de batılı emperyalist güçler gibi terör ve şiddet kullanmış değiller.
Başta İngiltere ve Fransa olmak üzere yüz yıllardır Mısır, Fas, Tunus ve Cezayir başta olmak üzere daha birçok Afrikalı Müslüman ülke insanlarının Milyonlarca insanı katledildi. Ve şimdi de yüzyıl önce Osmanlıyı Parçalayıp çeşitli kukla devleti kurduranlar İslam coğrafyasını yap boz tahtasına çevirmiş durumdalar.
Kan ve gözyaşı dolu yaşam biçimini ancak ve ancak ittihadı İslam desturu ile atlatabilirler. En büyük düşmanımız batılı güçler değiş bizim kendi cehaletimizdir.
Cumhuriyet rejimi kurma gerekçesi ile Osmanlı ve Anadolu topraklarında tüm molla yetiştirilen medreseler kapatılıp alimleri asmak sureti ile cahil ve beyin travması geçirmiş bir toplum hedeflenmiş..
Amerika’nın süt tozu, yağı, yoğurdu ile beslenen toplumdan
Amerika’ya dostu mu, düşman mı yetişir onu Allah bilir.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com