Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Müslüm Azizoğlu

Tek Çare İslami Çözümdür


Müslüm Azizoğlu
20 Ocak 2016 Çarşamba 10:38

Yaratıcımız, yaşatıcımız ve yasa koyucumuz olan Yüce Allah Hayat Düsturumuz Kur’an –ı keriminde Şöyle buyuruyor: “ Şüphesiz ki Allah indinde tek Hak Din İslam’dır” Al-i İmran S.A 19. Evet İslam evrensel Kurtarıcı ilkeleri ihtiva eden Hak Nizamdır. Onu yüce Allah bizzat kendisi seçmiş ve İnsanlığın kurtuluşu için tayın etmiştir. İslam Beşeri tüm yasa, kanun ve ilkler üzerinde muhteşem ve muazzam bir Düzendir. Allah ın yanında başka hiçbir hayat düzeni ve yaşam şekli kabul görmez. Başka bir Ayette ise; “Kim İslam’dan başka bir DİN ararsa bu ondan asla kabul edilmez. Ve O, Ahirette en büyük azaba/hüsrana uğrayanlardandır” Al-i İmran S.A 85

İslam Dini bir hayat şeklidir. Bir hayat düzenidir. Bir hayat nizamıdır. İnsanlık için geçerli olan, Mutluluğa, huzur ve güvene vesile olan ve topyekûn kurtuluşu garantileyen cihanşümul bir Sistemdir.

Yine Rabbimiz başka bir ayette de şöyle ferman buyuruyor: “ Size DİN olarak Müslümanlığı verip ondan hoşnut oldum” Maide A.3.

Allah ın Razı olacağı, kabul edeceği tek Kanun, tek yasa, tek düzen ve Nizam İslami düzendir, İslami hayat şeklidir.

Cihanşümul bir Şeriat ile gönderilen, Hayat mektebimizin Muallimi tek önder Peygamber sav de bu konu ile alakalı olarak Şöyle buyuruyor: El İslamu Ya’lu vela Yu’la ) “ İslam daima Yüksektir ve Onun üzerine hiçbir şey (beşeri hiçbir düzen, Ne Demokrasi, ne Laiklik vb. hiçbir nizam) Yükseltilemez.” Keşfül hafa. C.1.s.127

Evet, İslam; Kâinatın çehresini değiştirmek, Küfrün ve Şirkin karanlıklarını aydınlığa inkilab ettirmek, Rahmani ve Rabbani bir Nizam tesis etmek, Putçu Rejimleri devirmek, Zulüm saltanatını yıkmak, Kula kulluğa son vermek için gönderilmiş ve uygulanması emredilmiş bir Nizamdır. Zira İslam İnsanların heva heveslerinden kaynaklanan beşeri tüm sistemleri çürüten, bütün ekolleri, çarpık düşünceleri yıkan, küfrün, zulmün ve şerrin başına bir yıldırım gibi inen muazzam bir Düzendir.

Halk olarak İslam’dan başka bir hayat düzenine tabi olamayız. İslami hayat şeklinden başka takip edeceğimiz bir yol yoktur.İslam’dan başka Yol arayanlar, İslam dan başka kanun ve yasa, Nizam ve Sistem önerler; Çağın mantığını, Realitenin dilini ve eşyanın tabiatını yanlı ve yanlış anlayanlardır. Tek başına kalmayı ve tek başına yaşamayı ya da Dar bölge ırkçılığını/kavmiyetçiliğini veya sınırlı KÜRT ırkçılığını teklif edenler, bunun için çabalayanlar bilmelidirler ki, Modası geçmiş, son kullanma tarihi mazide kalmış, ömrünü ve miadını doldurmuş eski Cahiliye döneminin ilkel söylem ve eylemleri bizi kurtuluşa götüremezler. Bölge ırkçılığı sevgisi artık tükenmiştir. Aynı zamanda SOY esasına dayalı Kavmiyetçilik sevgisi de. Bu iki kavram ve mahiyetleri artık çağın ruhuna, mantık ve gereklerinin gerisinde kalmış, Ufuksuz,,dar zihinlerin dışında kendilerine yer bulamayacaklardır.

Bizleri/Ümmeti, basit ve ucuz Kürt ırkçılığına çağıranlar veya böyle Cahili kırıntılarla, tekliflerle karşımıza çıkanlar Küresel Emperyalistler tarafından daha kolayca yutulmamıza çalışanlardır. Asla ve asla böyle bir azim hataya düşmek istemiyoruz. Bu nedenle, Bazı kiralık katillerin, Canilerin, kişi ve kişilerin veya Emperyalistler hesabına aldatılmış, kandırılmış kimselerin bu cılız çağrılarını, bu iflas etmiş propağandalarını şiddetle ve nefretle kınıyoruz ve reddediyoruz. Ne doğu, Ne Batı, ne Sağ ne sol.Yalnız İslam işte Tek YOL…

Önümüzde pek çok yol olduğunu, bunların içerisinden bir tanesini seçebileceğimizi dayatanları kabul etmiyoruz. Ne Kapitalizm, ne Komünizm, ne Kemalizm, ne Apoizim, ne Demokratik Laiklik ve ne başkaları… Önümüzde Fıtratımıza ve coğrafyamıza en uygun bir tek yol vardır. Bir tek hayat şekli ve Düzeni vardır, O da İslam i Hayat şeklidir. İslami kardeşlik çerçevesinde Ümmet birliği ve dirliğidir. Asrısaadet gibi mübarek, muazzam, muhteşem bir Mazimiz vardır. Osmanlı gibi tüm ırkların, Din ve Dillerin barış içinde hayat bulduğu bir iftihar tablomuz vardır.

Evet, tek çare İslam’a dönmektir. İslami kardeşlik ilkleri sosyal ve siyasal hayatta geçirmektir. Yeniden İslam Medeniyetini inşa etmektir. Hiç şüphesiz Medeniyetler kendi temelleri üzerinde kurulur. Başkalarının harabesi ve viranesi üzerine ve başkaların enkazı üzerine kurulan doktrinlere medeniyet denilmez. Irkçı ve Kavmiyetçi zorba yönetimlerde hayatı inşa etme yoktur. Ama İslam Medeniyetinde yapma vardır, Çukur kazma, hendek açma vahşiliği yoktur. İslam kardeşlik ve Medeniyetinde inşa ve imar vardır. Toparlayıcılık, birlikte yaşama vardır. İslam Kendi Medeniyetini kurmak için başkalarının yıkımını ve enkaza dönülmesini beklemez. Zira İslam Medeniyetinin varlığı başkasının ölümüne, yok olmasına ve yıkılışına bağlı değildir. İslam Medeniyeti, İslam Nizamı Darbeler ve İhtilaller gibi değildir. O kendi yavruları ile beslenmez. O kan içmez. O can almaz. Tam aksine İslam Düzenin Fedaileri ve kurucuları kendi kanlarını feda ederler. Kan yoktur bu Medeni düzende. Çünkü kan akıtmak hep vahşi, Canı Irkçı ve kavmiyetçi düzenlerde bulunur. Ve zaten hep Kan akıtanlar ve can alanlar Ulusalcı, Cahili, Laik Türk ve Kürt Düzenlerdir. İslam Medeniyeti, Parçaları, bölünmüşlükleri, kavimleri ve Dilleri birleştirmek ve bütünleştirmek için gelmiştir. O,kendi Medeniyetini İlimle, bilimle, hikmetle, irfanla, iz’anla, dostluk ve kardeşlikle, mürüvvetle, Adaletle, teknikle, hoşgörü, sevgi ve ilgi ile kurur ve korur.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com