Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Hüseyin KAYA

Tehlike çanları çalıyor


Hüseyin KAYA
12 Mart 2014 Çarşamba 11:14

Bir haftadır ülkenin batısında tehlikeli tırmanış ve provokasyonlarla huzurumuzu, birlik ve bütünlüğümüzü bozmaya çalışıyorlar. Irkçılık söylemleriyle, kin ve nefret duygularıyla hareket edenler bu ülkeye verecekleri hiç bir şeyleri yoktur ve olamaz.

Türkiye’de ve siyasette zaten huzur kalmamış ve siyaset gittikçe çirkefleşiyor, ekranlarda çoluk çocuğumuzla haber izleyemez olduk, ağza yakışmayan türlü türlü küfür ve hakaretler ortalıkta boy boy.

Hal böyle olunca ülkede ne huzur ne ciddiyet ne de sükûnet kalır.

Urla ve Fethiye’de adice yaşanan ırkçı saldırılar giderek ülkenin değişik yerlerine sıçramaya başladı. Ancak siyaset aktörleri birbirlerini yemekle o kadar meşgul ki kimse meydanlarda sağduyu çağrısı yapmıyor.

Özellikle bu ülkede bu tür adi ırkçı saldırılar devlet kurumlarının bürokrasisinin ırkçı faşist kafaları yardımlarıyla tertipleniyorsa ve o faşistleri meydanlara döken polis amirleri veya emniyet ilçe müdürü ve/veya kaymakamın halen o koltuklarda yer alması bu hükümetin otoritesizliğinden başka bir izahı olamaz. Faşistlerle polis amiri arasın yaşanan ve kameralara yansıyan bir diyalogu aynen yazıyorum “dün ben size her şeyi yaptırdım hiçbir şey demedim hadi şimdi de dağılın” sözleri her şeyin itirafı değimlidir sizce.

Düşünün ki aynı tepkiyi Kürt halkı da etkin olduğu bölgelerde yaptıklarınıza karşılık diğer partilerin tabelasını söker ve siyaset yapmanıza izin vermezse ne olur o zaman düşünün. Herkes aklını başına devşirmeli bence; yarın geç olmadan eyvah demeden bu günü ve yarınlarımızı birlik ve bütünlük içinde teamül karlık göstererek yaşamalıyız. Türkiye cumhuriyeti batısı ve doğusuyla bir bütündür. Türk’ü,  Kürdü ve diğer vatandaşlarıyla eşit hak ve hürriyetlere sahiptir.

Bu ülkede demokrasi hâkimdir! Bu ülkede ifade Özgürlüğü hâkimdir! Her fikir ve düşünce kendini ifade etme hakkına sahiptir.

Aramıza ayrılık tohumları serpiştirenlere, bizi birbirimize kırdıranlara kanmayalım ve itibar etmeyelim.

Temennim bir an önce bütün siyaset aktörlerinin sağduyu mesajları vermeleri ve bu tehlikeli tırmanışa dur demeleridir.

Güzelim ülkemde sağduyu, birlik ve bütünlüğün hâkim olması dileğiyle Sevgi ve saygıyla kalın.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com