Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
İsmail Şahinalp

Tavaf ve Nawaf


İsmail Şahinalp
13 Temmuz 2016 Çarşamba 11:00

Bana yoksulluğun kader ve kısmet olduğunu aşılayın; Allah adına konuşarak “eğer dinden çıkmayacaklarını bilseydim kafirlere öyle bir zenginlik verirdim ki..!” deyin daha sonra cenneti adeta yeryüzüne inşa edin. Yediklerinizi altın klozetlerde ihraç edip; altın kaplamalı arabalara binerek sizin gibi düşünmeyenleri tekfir edin.. Bin küsür yıl geriye gittiğimizde bakıyoruz ki istikballeri önceden düşünülmüş ve hac ile umre iktisadi nedenlerle ve içtihatla birbirinden ayrılmıştır. İki defada yapılan ziyaretin getirisi bir defa yapılandan daha çoktur hesabı.. Dönemin “asi ve anarşistleri” ise çöllere sürülerek açlıktan ölmüşlerdir.

Topluma mal olmuş aydın ve alim biri günah işlediği zaman kınanır; belden aşağı vurularak beyinlerdeki imajı sarsılır; itibarsızlaştırılır. Ancak sözkonusu eğer uluslararası arenada altın yumurtlatan bir horoz ise seçilmiş ve özel tavuklarla olan halvetine hoşgörüyle bakılır; üstündeki kürkten dolayı saygı ile karşılanır. Hele bir de dinimizin beş şartından birine ev sahipliği yapıyorsa ihtiyat ve maslahat gereği daha fazla irdelenmeden perdelenmeye gidilir.

Kimsenin parasına, inancına ve özeline dil uzatmıyoruz ancak “size yasak bana mübah” zihniyeti ile karşı karşıyayız. Hüküm sürdüğü topraklarda kadınlar tepeden tırnağa örtülü ve araba  kullanmaları bile yasak iken başkasının kadını namus değil midir? Peygamberin kabrini ziyaret ve el sürmeyi dahi şirk bilen radikal bir anlayışın bu denli bir tutumu perhizin yanına konulmuş lahana turşusunun en mücessem örneğidir. Yoksa orası Dar’üi-İslam burası Dar’ül-Küfür mü? Ya da savaş sonrası elde ettiğiniz cariyeler topluluğu mu?

Ka’bül-Ahbar’ın fetva verdiği gibi yoksa “bir müslüman zekatını ve humusunu verdikten sonra bir tuğlası altından bir tuğlası da gümüşten bir saray inşa etse sorun yoktur” ilkesiyle hareket edip 1 haftalık kirası 1 milyon Euro olan mega lüks bir yat ile tatil yapmayı “içtihad”a mı bağladınız.

Siz Hadimül’Harameyn’siniz sıradan herhangi bir şahıs değilsiniz ki dillere düşme ihtimaliniz olmasın. Temsil ettiğiniz topraklar tevhid inancının merkezidir ve yanlışınız herhangi bir insanın yanlışı gibi değildir. Dünya basınından da gördüğünüz gibi dillere düştünüz ve şahsınız üzerinden islam alemi zor durumda kaldı. Düşmana “o bizden değil” mi diyeceğiz ya da moda bir deyimle “montaj” mı diyeceğiz? Elbette günah işleme özgürlüğümüz de var (kendi ülkenizde her ne kadar bu özgürlüğe inanmasanız da) ancak konumunuz ve temsil ettiğiniz toprakların kudsiyeti bu özgürlüğü elinizden alıyor çünkü herhangi bir ülkenin lideri değilsiniz.

Dost acı söyler. Son olarak; klasik bir deyimle; ya göründüğünüz gibi olun yada olduğunuz gibi görünün; ya inandığınız gibi yaşayın ya da yaşadığınız gibi inanın. Şahsınıza hakaret ettiğimi düşünüp tazminat davası falan açmayın sakın! Çünkü davayı kazansanız bile sülalemin mal varlığı bir saniyelik harcamanız kadardır. Gerçi ben kimim ki yazdıklarım size ulaşsın. Urfa’da yerel bir gazetenin köşesi boş kalmasın diye karalayan basit ve sıradan bir insan. Olur ya milyarda bir ihtimal okursanız kızmayın lütfen. Şaka bir tarafa; bekara karı boşamak kolaydır. Bir dost olarak sizi guya eleştirdim ya; emin olun yerinizde olsam aynısını; hatta beterini yapardım.. Tatiliniz bitti mi bilmiyorum ama bol tatiller dilerim. Mektubuma son verirken yanınızdakilere selam söyleyin; büyüklerin ellerinden benden küçük olan her kim varsa da gözlerinden öperim. BİTTİ


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com