Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

TARIM BAŞKENTİ’NE TARIM BAKANLIĞI


Recep Akyol
6 Aralık 2015 Pazar 16:09

    Çok zengin bir kültür bölgesinin içinde olmamızın yanında Dünyaca bilinen zengin tarım alanları ve arazilerine sahibiz. Bu alanda Dünya’nın en zengin verimli toprakları Şanlıurfa’dadır.
Ve böylesine büyük bir potansiyele sahibiz, çok şükür Cumhuriyet Hükümetleri içerisinde aklı başında bir Ak Parti İktidarı mantıklı ve yerinde bir kararla Urfalı olmasa da Urfa Milletvekili olan Faruk ÇELLİK Bey’e Tarım Bakanı olarak görev verilmesi takdir edilmesi gereken siyasi bir karardır.
    Sayın Tarım Bakanımız geçmiş dönemlerde yerinde yapılan siyasi müdahaleler ve sorun çözmedeki etkin yaptırım gücüne sahip olduğunu çok iyi biliyorum. Ve bir Urfalı olarak Bakanımız Sayın Faruk ÇELİK Bey’in tarımsal ve endüstri alanında Şanlıurfa’ya çok büyük yatırımlar yaptırarak ekonomik büyük hamlelere imza atacaktır.
    Şanlıurfa yetişmiş iş gücü ve tarımsal yönetim alanlarında hiçbir yaptırım gücüne sahip değildir. Urfa’da ki tarımsal sektöre yön verecek gıda tarım ve hayvancılık Bakanlığında hiçbir Urfalı yoktur. Ne hazin bir tablo… Dünya tarımının başkenti sayılan Şanlıurfa’da Urfalı bir üst düzey bürokrat henüz yok.
    Gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı çok geniş ve kapsamlı alanları olan karar veren bir merci, Urfalı olarak hemşerimiz Ferhat ŞELLİ vardı, o isim de paralel yapıp sarmalına girdi. Bir diğer isim olarak tanıdığım Habib ÇADIRCI vardı, onunda sesi soluğu çıkmıyor.
    Habib ÇADIRCI Bey’de AK Parti Milletvekili Aday Adaylığı döneminde duymuştum, başarılı bir bürokrat kimliği vardı. Urfa’yı bilen Urfalı bürokratların artık aktif görevlere getirilmesi gerekir. Hemşericilik mi yapıyorsun..? Diyenlere evet kendim için değil Urfa için hemşericilik yapıyorum…Urfa’nın bir kazası kadar olamayan birçok ilin bürokratları Bakanlıklar da dolup taşırken Urfalı bürokratlara görev verilip sorumluluk üstlenilmeli. Ve sorumluluk verilen bürokrat Urfa’ya geldiğinde Urfa için ne yaptınız..? Diyebilmeliyiz.
    Gıda tarım ve hayvancılık bakanı olan Faruk ÇELİK Bey Şanlıurfa için büyük bir avantaj, Şanlıurfa halkı AK Parti İktidarına daime sahip çıktı. Artık AK Parti İktidarının ve Faruk ÇELİK Bey’in Bakan Yardımcılığı, Bakan Danışmanlığı ve ya Bakanlıkta Daire Başkanlıklarına Urfalı bürokratları göreve getirme zamanıdır.
     Harran Üniversitemizin Yeni Rektörü çok aktif Ceylanpınar Devlet Üretme Çiftliğinde çok verimli topraklardan ürün çeşitliliği ve ürün kalitesini arttırmak mümkündür.
Üniversite Camiasından olan Vekilimiz M. Ali CEVHERİ iyi bir işletme Hocasıdır. Üniversitemiz Ziraat Fakültesinde başarılı olan M.Ali ÇULLU hocaya destek verilerek M.Ali CEVHERİ ile tarımsal işletmecilik ve verimlilik üst düzeye getirilir
    Ben şahsen birçok yazımda ve sosyal medyada Faruk ÇELİK Bey’in Başbakan yardımcılık görevine, Sayın Kasım GÜLPINAR Bey’in Tarım Bakanlığı, Halil ÖZCAN Bey’in Ortadoğu’dan sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcılığı, Sayın Ahmet FAKIBABA ile beraber Mehmet KAÇAR Bey’in Sağlık bakanlığında Şanlıurfalı diğer vekillerimizin de başarılı projelere emek vereceklerine inanıyorum.
    
    Tarımsal ürünlerimizden sadeyağı, fıstık, pamuk, buğday, nohut ve mercimek başta olmak üzere Dünya’nın her tarafından rağbet görüp tercih edilen ürünler olduğunu tüm bilim adamları ve Türkiye Ekonomisinin patronu TOBB Başkanı Rıfat HİSARCIKLIOĞLU Urfa’da ki konuşmalarında açık bir şekilde ifade etmişlerdi.Görev ve hizmet anlamında tüm vekillerimize başarılar diler, saygılarımı sunarım…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com