Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Ahmet Davut MİLASLI

TARİHİ MISIR ZİYARETİ


Ahmet Davut MİLASLI
16 Eylül 2013 Pazartesi 11:01

Mısır ile Türkiye’nin tarihleri birbirine çok benzer. İki ülkenin de halkları ekseriyet itibariyle Müslüman’dırlar. Kendilerine hakaret bile yapılsa, haksızlığa bile uğrasalar kimsenin tavuğuna “KIŞ” demeyen türden uslu ve terbiyeli insanlar… Hatta darbe tarihleri bakımından da iki ülke birbirine çok benzerler.  Her iki ülkenin insanları hep darbelerle susturulmak istenmişler… Malum, yapılan her darbenin etkileri yıllarca devam eder. Bizde en son yapılan post-modern darbenin etkileri 27 Nisan 2007’ye kadar devam etmişti. Malum odaklar o gün, Cumhurbaşkanlığı makamına, eşi başörtülü olan birsinin oturacağını hissettikleri an bir muhtıra verdiler. Fakat hükümet yemedi. Her ne ise…

Benim size bugün asıl anlatacağım şey, Fi tarihinde Türkiye’den Mısır’a yapılan bir ziyarettir. Evet, Fi tarihinde, darbeleri övmekle ve darbe yapanları hiç kınamamakla ün yapmış bir partinin heyeti Mısır’a bir ziyaret gerçekleştirmiş. Asıl amaç, Mısır’da darbe yapmış olan kardeşlerini ziyaret edip, darbenin etkilerinin kalıcı olması için onlara nasihatte bulunmakmış. Nihayet Mısır’a gitmişler. Türk heyeti şunları söylemişler:

“Bakın kardeşler. Öyle zırt-pırt darbe yapılmaz. Darbe yaptığınız zaman, eğer darbenin etkilerini kalıcı kılmak için çaba sarf etmezseniz darbenin bir faydası olmaz. Burada tv kanallarını yanına almanız ve size karşı olan tv kanallarını, hatta partileri temelli kapatmanız çok güzel bir şey. Zaten böyle olmalı. Hatta üniversite hocalarını yanına almanız takdir edilecek bir olay. Ancak kanaatimizce sizde yanlış giden bir husus vardır. O da şu:  İrtica ile ilgili tehdit senaryolarını göremiyoruz. Oysa ülkede  “İRTİCA” tehdidinin var olduğunu değişik vesilelerle canlı tutmalısınız. Bizde post-modern darbe yapılacağı zaman, halkı ikna edebilmek için çeşitli senaryolar yazıldı ve uygulandı. F. ŞAHİN adında bir kızın tarikat şeyhleri ve dindarlarla kirli ilişkiler içinde olduğu ayarlandı. Bu konuda medyanın büyük desteğini gördük. O şimdi Amerika’da yaşıyor. Adresini verebiliriz; onun anlatacakları sizin için çok önemli olabilir.

Mısır heyetinin başındaki adam dehşete kapılarak şöyle demiş: “Ağabeyler, irtica dediğiniz şeyden İslam’ı kastediyor olmalısınız. Halkımız Müslüman’dır.  Biz nasıl “İrtica tehlikesi var” diye bir kampanya başlatacağız. Vatandaşlarımız namaz kılıyorlar, camilere gidiyorlar. Biz onların camilere gitmelerini nasıl engelleyebiliriz?”

Türk heyetinden bir yetkili ona şöyle cevap vermiş: “Kardeşler, darbeler şakadan yapılan şeyler değildir. Darbelerin dayandığı temel esaslar vardır. Meydanlarda toplanan insanlara ateş ederek onları öldürmekle darbeler kalıcı kılınmaz. Öncelikle halkın 1400 yıl önce uygulanan şeriat yasalarından ve köhnemiş geleneklerden kurtulması gerekiyor. Eğer camilere gidenleriniz çoksa camilerin bir kısmını kapatırsınız, olur biter. Hatta bir kısım camileri depo ve PTT binası yapmak üzere satabilirsiniz. Biz böyle yapmıştık. Kalan camilere de, başlarında fötr şapka olan imamlar tayin edin ve bu giysiyi mecburi hale getirin. Bunun için de “Fötr” devrimini yapmanız lazım. Ha, bir de içkiyi serbest hale getirin ve eşleriyle baloya gitmeyi memurlar için mecburi hale getirin. O zaman insanlar camiden soğumaya ve çekilmeye başlarlar. Bir anekdot anlatayım: Biz ezanı Türkçeye çevirirken her kelimeyi tercüme ettiğimiz halde, “Kurtuluş” manasına gelen “FELAH” kelimesini tercüme etmeden “Gelin namaza, gelin Felaha” diye tercüme ettik ki, halkımız, kurtuluşun camilerde olduğunu bilmesinler.”

Mısır heyetinin bir yetkilisi şöyle demiş: “Aman ağabey ne diyorsun? Biz nasıl camileri kapatırız? Sonra halk bizi tefe koymaz mı?”

Türk yetkili şöyle demiş: “Hiç korkmayın. Çok çok halk size “Dinsiz” der. Bunun da bir önemi yok. Hatta size şunu da söyleyeyim; darbenizi taçlandırmak istiyorsanız, alfabenizi değiştirin. Kur’an harflerinden bir an önce kurtulup Latin harflerine geçmeniz gerekir.”

Ağzı açaık olarak Türk dostlarını dinleyen Mısır heyeti:


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com