Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

TAKSİMİ YÖNETEN ÜÇ BEŞ PEZEVENK


Recep Akyol
18 Haziran 2013 Salı 11:16

Küresel Dünya sermayesi yani Emperyal güçler  egemenliklerini gizli güçlerle dünyayı yönetirler.

Bu örgütlerin en tepe noktasında CFR, Tritral ve Bilderberg gibi teşkilatlar komplo teorilerine bilinçli bir şekilde hayata geçirirler.

Dünyayı yöneten bu üst yapı örgütletin alt yapısı ve caydırıcı güç olan Süper NATO- Gladyo ve Kontr gerilla  eylemleri ile çeşitli ülkelerde turuncu ve mor devrimler yaparken, Hükümetler kurup Hükümetleri değiştirirler.

Bu örgütlerin başarısı onların gizliliğinde yatar. Dünyanın en büyük suçunu işlerler fakat her zaman ve her yerde haklıdırlar. Türkiye’de olduğu gibi!..

Sol örgütleri, İslami hareketleri başka bir şekilde kullanırken marjinal gruplar aracılığı ile de yapılan olaylarla dünya finans sektörünü etkileyip piyasayı bir barometre gibi kaldırıp indirirler.

Özellikle bankalar faiz yoluyla insanların kanını emerken toplumsal ve sosyal etkinlikleri de kendilerini melek gibi gösterirler ve tüm yapmış oldukları masrafları da vergilerden düşürürler.
Tüm bulara baktığımızda Anadolu Kaplanları yani Milli burjuvazi Türkiye Ekonomisini geliştirmeleri batılı çevrelerin korkusu ve endişeleri giderek artmış oldu.

Taksim olaylarında haklı talepler ile toplananlar o sayının yüzde biri değildir. Fakat iktidarın olaylara yaklaşımı da tasvip etmiyorum. Bu nedenle insanları ne kadar suçlarsanız da önemli olan o insanların kendilerini haklı görmesidir.                                                     

Bu tür olaylara yaklaşım şekli Toplum Bilimciler ve Psikanalizcilerin görüş ve çözüm önerileri dikkate alınmalıydı.

Kürt sorunu gibi ülkenin hayati çözümleri olan projeleri hayata geçiren bir Başbakanın her alanda gelişim ve değişim gerçekleştirirken Taksim olaylarındaki etkisi ile tepkileri daha da artırmış gibi.

Neyse ki Cumhurbaşkanı Aydın kesim ve  Akademisyen kişiler ülke geneline yayılan isyan türü eylemlerin ateşini düşürmelerine sevindik doğrusu. Şer algımız hayra dönüşür inşallah

Dünyayı yöneten bu üç beş pezevenk  arasında Türkiye ayağı olanlar ise Cumhurbaşkanları, Başbakanlar, Dış işleri bakanları Türkiye’nin en tepe noktasındaki  Koç’lar, Sabancılar, Kiraçlar, Boynu eğriler,  Beyazıtlar da yok değil. Bu üç beş pezevenk arasında gazeteci ve yazar gruplarını da ismen sayabiliriz.

Kapitalizmin azgınlaşan korkunç kar dürtüsü işletmelerin Kimyasal  zehir atıkları Türkiye’nin Körfez bölgesini sağlık açısından tehdit eder bir durumdadır. Bu olumsuz gelişmeler arasında çalışan insanlarımızın açlık sınırının altında kalmaları toplumsal çevreci grupların tepki ve eylemlerine beraberinde getirmiştir.

Bu tür sorumsuzlukları yapılanlar beraberinde toplumsal tepkilerde getirdi. Özellikle Şanlıurfa’da ağaç dikme kültürü Valilik makamı öncülüğünde çoğalırken ağaçların sulama sorunu bu tür çalışmaları aksatıyor. Peki diyebilirsiniz ki Urfa’da bu pezevenkler yok mu … ?

Tabi ki var olmaz olur mu… ?

Örneğin : Şanlıurfa içinde havuz yapımı gerekçesi ile 475 adet yetişmiş ağaç kesildi. Bu korkunç olaya kaç çevreci kişi ya da STK ler tepki verdi. Bu yapılan ağaç katliamı bir suçtur.

Nerede bu Devlet, bu halk ve bu millet.
Not : Pezevenk kelimesi Süleyman Demirel ve Türki lider Nazarbeyev arasındaki konuşma ifadeleridir.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com