Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

TAKSİMDE TWİTTER EYLEMLERİ


Recep Akyol
7 Haziran 2013 Cuma 11:15


On yılı aşan AK Parti İktidarı Yönetimi Ülke genelinde bozulan Devlet dengelerini yeniden dizayn ederken toplumun ve geniş yığınların taktirini topladılar. Bunun sonucu olarak ta yüzde ellinin üzerinde oy almaları bunun bir göstergesidir.

Ancak; Ülkede ki kronikleşmiş geçmişteki Yap boz Hükümet yanlıları AK Partinin böyle uzun süreli İktidarını hazım etmeyişlerini de Rant ve çıkar politikaları sergileniyor. Bunun yanı sıra doğal olarak AK Partiye karşı muhalif oluşları İktidara uyarı anlamında mevcut iktidarın elini daha da güçlü kılar.

Dünyada ki Küresel ekonomik ve siyasi oluşumla hareket eden AK Parti İktidarının yaşamsal anlamda muhalefet partilerine karşı onları çok ciddiye alarak kendi muhalefetini kendisinden oluşturmakta. Başbakana Atfen yapılan tek adam mı diktatör söylemleri onu yıpratmak amaçlı siyasi bir taktiktir. Ya da bir tür nefret ettirme politikasıdır.

AK Parti ve Başbakana yönelik eleştiriler birikimlerin birden bire patlaması olarak görüyorum. AK Parti içinde ki derin yapılarda Başbakan üstünde iz bırakanlar yok değil. Hükümet içinde olayları manipüle ederek Başbakanı yanlış yönlendirenler yok değil.

Örneğin; Şanlıurfa AK Parti projelerinden olan Abide Kavşağı Projesinde Başbakan açılış yapılırken fotoğrafa baktığımızda her taraf güllük gülistanlık idi. Sahte dikilen ağaçlar, yeşil alanlar çoktu, Fakat Başbakan gittikten sonra hepsini söktüler. İnşaat 3-4 ay daha devam etti.

Sosyal ve siyasal iktidarlara karşı tepkisel hareketler demokratik ölçüler içinde olmalıdır. Ancak Perşembenin gelişi çarşambadan belli olur misali olaylar kontrol altına alınabilirdi. İstihbarat ve Başbakan’ın danışmanlarının eksik oldukları ihtimali yüksek. Toplumun gazı alınacağına toplum terörize edilmiştir.

Başbakanın çapulculara karşı bizde milyonları toplarız ifadeleri on yıldır ülkeyi yöneten bir Başbakan ifadesi toplumu geren ve toplumsal tepkilere neden olur.  Birileri Aklıselim akiller iktidara itidal çağrısında bulunmalı.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com