Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Suriyeliler tehlike saçıyor


14 Mart 2013 Perşembe 22:05


Türkiye'de şu anda 17 kampta 186 bin Suriyeli mülteci var. Ama şehirlerde kayda girip yaşayanlar ile kayıt için bekleyenler de hesaba katıldığında sayı 400 bine yükseliyor.

Şanlıurfa’da da sayılarının yükseldiği çoğu mahallede Suriyelilerin yer kaptığı, çadır kentlerden mahallelere akın edildiği görülüyor. Son zamanlarda Suriyeliler tarafından hırsızlık olayları çoğaldı. Caddelerde Suriyeli dilenciler boy gösteriyor. Devlet tarafından ihtiyaçları karşılanan Suriyelilerin kampları ve çadır kentlerden kaçıp şehir merkezine inmelerine nasıl izin veriliyor. Halk artık yardım değil de nasıl kurtulacağız diye düşünmeye başladı.

Çadır kentlerde askerlerin ve güvenlikçilerin Suriyeliler tarafından yaralanmalarına ne denmeli. Şehrin caddelerinde Suriye plakalı araçlar cirit atıyor. Yarın bir gün olacak olan bir ölümlü trafik kazasında yada terör örgütleri tarafından bombalı saldırıda kullanılırsa Suriye plakalı bir araç VATANDAŞ kimden hesap sorulacak?

Akçakale’de Başbakan Erdoğan, "Bizim kamplarımızda 150 bin Suriyeli kardeşimiz bulunuyor. Ayrıca çeşitli vilayetlerimizde ki evlerimizde bulunanlarla beraber bu sayısı 200 bine ulaşmıştır." Demişti. Bakıyorum da kardeşimiz olarak gelen Suriyeliler hem insanlarımıza hem de güvenlik güçlerimize zarar veriyor. Hırsızlık olayları, yaralama olayları, ölümlü vakalar ve daha neler neler. Kadınlarımız bile artık korkmaya başladı. Erkekler Suriyeli kumalar getirmeye başladı anlayacağınız işimiz yaş.

Allah c.c. bizi kaza ve belalardan uzak eylesin, kötülükten ve vatansızlıktan da korusun. Amin


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com