Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ş.urfaspor'a yapılan yardımlar amatör kulüplerimize zarar vermesin?


22 Nisan 2014 Salı 18:55

Şanlıurfaspor'a yapılan sessiz yardımlar amatör kulüplerimize zarar vermesin? Sitemizin geçen hafta "Şanlıurfaspor'a Sessiz Kaynak" Başlığıyla haber yaptığı Şanlıurfa Belediye encümen kararıyla çıkarılan 1,5 Milyon TL'lik sessiz nakdi destek ulusal medyada da geniş yer buldu. Bu karara imza atan encümenler çevrelerine içlerinin rahat etmediğini fakat imzaladıklarını belirtmişlerdir.

Haber7.com internet sitesine yakınlığıyla bilinen CAFESİYASET.COM adlı internet sitesinde yer alan haberimizden ve aynı haber sitesinde çıkan beyanatımdan dolayı Türkiye'nin çeşitli yerlerinden telefon Faks ve e-maillerle tebrik yağmuruna tutulduk. Bu da bizim her ne kadar bir spor adamı olsak da; etkin ve sorgulayıcı gazeteciliğimizin sonucu olarak tüm Urfa halkının menfaatini gözettiğimizin ve yaptığımız haberlerin ulusal nitelikte olduğunun bir delili olmuştur.

İlimizin gözbebeği olan Şanlıurfaspor'umuza yardım yapılmasına ve desteklenmesine sözümüz yoktur. Bu tip yardımlar geçtiğimiz yıl ve daha önceki yıllarda da yapılmış olup bir miras yedi misali bu yardımlardan hiçbir fayda alınamamıştır. Şanlıurfaspor'a hep hazır destek verilmesi nedeniyle Kurumsallaşması engellendiği gibi İlimizde faaliyet gösteren bütün amatör kulüplerimiz ihmal edilmiş bunun sonucunda gençlerimizin ve halkımızın zorunlu ihtiyaçları karşılanamamış fakir fukaranın tüyü bitmemiş yetimin hakkı amacı olmayan bir ideal uğruna harcanmıştır.  Şimdi alınan paralarla ne yapılmış diye soracaksınız? Hemen cevabını vereyim: Reha gazetesinin yaptığı habere in özeti şöyledir; Özet olarak belirtirsek ''Sakatlıktan yeni çıkmış olan iki futbolcu transfer edilmiş ve bunlardan daha vahimi Bazı menajerlerin ve yetkililerin bu transferlerden menfaat elde ettikleri vb gibi'' düşünmek bile istemediğim iddiaların olması ve bu iddiaların şu ana kadar Şanlıurfaspor yönetimi tarafından hiçbir şekilde yalanlanmadığını da ayrıca belirteyim. Bu iddiaların araştırılıp, Transfer politikasının bir daha gözden geçirilerek Şanlıurfaspor'un menfaatleri doğrultusunda hareket edilmesinde fayda olacağı kanısındayım.
Tabi alın teri dökmeden mirasyedi gibi hazır kaynağa konulursa harcaması da bu kadar olur(!) Emek vermeden bir şekilde elde edilen paradan hiç kimseye hayır gelmeyeceği gibi Şanlıurfaspor'a da hayır getirmez düşüncesindeyim.
Şanlıurfa sporumuzun gerçekten ayakta durabilmesi için modası geçen ve eskiden kalama bu tip yönetim anlayışını terk ederek Profesyonel spor adamlarının oluşturduğu bir yönetimle profesyonelce yönetilmelidir.
Aldığımız sporculara tonlarca para harcıyoruz fakat giden hiç birinden gelir elde edemiyoruz. Bu durum yönetimin günü kurtarmak için çalıştığının en büyük delilidir. 
Yine Şanlıurfa'da ve ulusal medyada ses getiren haberimizi ve bu konudaki görüşümü tekrarlıyorum:
Bu yardım aslında Şanlıurfaspor'a sezon öncesi bir destek değildir. Bu yardım hazırcılığa alıştırıyor. Balık vermeyin, balık tutmasını öğretin en büyük iyiliği yapmış olursunuz. Kurumsallaşmasını sağladığınız bir kulüp hem başarılı olur hem de Şanlıurfa'nın gençlerini barındıracak duruma gelir.
Belediyenin yaptığı bu yardım fakir fukaranın parası. Belediye çar çur yapamaz.
Eğer Şanlıurfaspor'u seviyorlarsa ceplerinden versinler.
 Neden Şanlıurfalı tüyü bitmemiş yetim parasını veriyorlar ki?
Şuan da Şanlıurfa belediyesine bağlı gıda bankası kapalı ve "Belediyenin maddi destek olanağı olmadığı için Ramazan ayına kadar kapalı" olacak açıklaması var. Bu 1,5 katrilyon ile bin beş yüz gıda paketi yapılır ve bin beş yüz aileye yardım yapılabilirdi. Veyahut halka faydalı olacak başka bir şekilde değerlendirilebilirdi.
Ayrıca geçen dönem üzerinde fırtınalar koparılan "Şanlıurfaspor yararına su abonelerine 1 TL zam" tartışması vardı.
 Eğer Su abonelerine öyle bir zam yapılsa ayda takriben 70 bin lira gelir elde edilecekti. Bu şekliyle 20 aylık gizli bir zam yapılmış oldu.
Bu yöntemlerle başarı beklenemez. Ne belediye iflah olur nede Şanlıurfaspor. Hak hukuk ne gerektiriyorsa ona uyulsun."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com