Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

STK'lara sesleniş


22 Nisan 2014 Salı 18:55

Bilindiği gibi STK'lar bir şehrin gören gözü,  duyan kulağıdır. O şehrin ve insanlarını huzur ve refahını ön planda tutan ve çözümler üreten kurumlardır. Onun içindir ki aday adayları öncelikli olarak STK'ları ziyaret ederek destek isterler.

 

Milletvekili aday adayları muhakkak ki Sivil Toplum Kurumlarını (STK) ziyaret edeceklerdir. Milletvekili aday adaylarımızın ziyaretleri esnasında STK'lara şehirle ilgili düşüşçe ve eylemlerin aktaracak STK yöneticilerinden de fikir alışı verişinde bulunacaklardır. STK'lara düşen görevde har aday adayına mavi boncuk dağıtmamalılar. Bu adaylar arasında memleket için gerçekten kimler faydalı olacaksa o adayların isimlerini öne çıkarsınlar.

Tek kişi üzerinde yoğunlaşmasınlar.  Kendilerinin inandığı, memlekete, millete hizmet edebileceğine inandıkları ve en önemlisi seçildikten sonra kendilerine kolayca ulaşabileceğimiz adayları liste halinde, yani 1 kişiyi değil en az 7-8 kişiyi önersinler. Aynı zamanda o kişilerinde her zaman birlikte hareket etmelerini önersinler ve takipçisi olsunlar. Zira şimdiden bir araya gelemeyen aday adaylarımız yarın aday gösterilip seçilerek Ankara'ya gittiklerinde nasıl bir araya gelecek. Şehrimizin, insanlarımızın sorunlarını tek başlarına nasıl dile getirip çözüm bulacaklar. Unutulmamalı ki, 'birlikten kuvvet doğar'. 'Bir elin nesi var, 2 elin sesi var'. Büyüklerimiz boşuna söylememişler. Mutlaka dikkate alınmalı. Özellikle STK temsilcilerimiz aday adaylarımızı inandıkları diğer aday adayları ile birlikte hareket etmeye zorlasınlar.

    

Çünkü STK'lar şehrimizin aynası, yani tüm olayları aynı yaşamakta ve yansıtmaktadırlar. Bunun için tüm STK'lar gelin bu seçimde bizler belirleyici olalım ve bugüne kadar yapılan yanlışları düzeltelim istiyoruz.    

 Bütün aday adayları ile barışık olalım ve bunları birebir dinleyelim. Projeleri nelerdir, memlekete hangisi ne yapabilecek kapasitelerini ölçelim. Ondan sonra STK'lar olarak birleşip memleketin adaylarını bizler belirleyelim.

Burada gerçekten tarafsız olarak, en iyi vekillik yapabilecek olan arkadaşları savunup arkasında duralım ki, memleketimizi bir yerlere götürebilelim. Bu aşamada henüz adaylar kesinlik kazanmadan bir şeyler yapmaya çalışalım ki sonradan, 'yahu biz bunları istemiyorduk. Bunlar yine listede' demeyelim. Geleceğimizi kendimiz belirlemek varken, layık kişilerin listeye girmesinde etkili olmak varken neden sonradan pişman olacak durumlara meydan verelim.

Sayın Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan özellikle halkımızın temsilcileri olan STK'ların düşüncelerini dikkate alacak, zaman zaman sade vatandaşlarımıza da ulaşmaya çalışacak, bizleri dikkate alacaktır.

Memleketimiz ve milletimiz için hakkımıza hayırlı olacak kişilerin aday olması ve seçilmesi dileğiyle…

 

Kalın sağlıcakla...


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com