Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Sporun genetiği ile oynanmakta


22 Nisan 2014 Salı 18:55

Sporun amacı ve temel ilkeleri; insanları mutlu ederek hayatı güzelleştirmek toplumu bilinçli ve istikrarlı hedeflere yönlendirmek ''mutlu insan sağlıklı insandır '' anlayışıyla beraber Zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklı olma ilkesini algılayarak 19 Mayıs gençlik ve spor bayramını gençlerimize armağan edildiği günün anlamını ve önemini kavrayarak Ülkemizin profilini ve toplumun bütünleşmesini sağlamaktır. Herkes bu anlayış çerçevesinde kendine düşen görevleri yerine getirmesi zorunluluktur. Spor dürüstlük temeline dayanırEmek ve emeğe saygı üzerine kurulup herkesin hakkıyla kazandığı bir yarışmadır.

Günümüzde spor bir endüstriyel sektör olarak ta birçok kitlenin geçimini sağlamasında önemli bir yer almıştır. Diğer işlerde olduğu gibi hakkına razı olmayıp para hırsının üst seviyede olduğu üretmeden kazanmayı tercih edenlerin sayısının gün geçtikçe artması ahlaki yozlaşmanın da yaşandığı bu durum birçok kişinin iştahını kabartsa da bir gerçek var bu durum sporun ve ülkemizin genetiğine uymamaktadır. Spor ile ilgili yeni düzenlemelerin yapıldığı günümüzde bu zihniyetlerinde artık yerlerini spor ve eğitim formasyonuna sahip donanımlı insanlara bırakmasını diliyorum.

 Spor adamı gençlere ve topluma örnek olması gereken misyonu ve vizyonu komplo teorilerinin dışında kalıp tarafsız bir şekilde gerçeklerle yüzleşip toplumun gelişmesinde yol gösterici olup yerinde ve zamanında misyonuna yakışır bir şekilde yerine getirmelidir. Bunu yaparken sporu ruhuna, toplumun hedefleriyle örtüşerek çifte standart uygulamadan duygusal olmayıp aklıyla ve mantığıyla gerçekleri dile getirerek standart bir çizgide hareket etmelilerdir.

  Ülkemizin önemsediği görevlerde bulunan yönetici, siyasetçi, sporcu, spor bilimcileri, spor yazarları vb. arasında layıkıyla işini yapan insanların olduğu gibi işinin ehli olmayan gündemde kalabilmek için ucuz kahramanlık peşinde olan insanlarımızın da az olmadığını  söylemek mümkündür. Bu kişilerin işi gücü yandaşlık yaparak körü körüne komplo teorileri üretmek, paralarına para katmak, insanların huzurunu bozmak, toplumu gençlerimizi yanlışa sevk etmektir. Bunlar çerçi misali kendi malını satmayıp menfaat birlikteliği yaptıkları bazı kulüp yöneticilerinin telalığını yapar, seçimlere doğru da siyasete soyunup kitleleri yanlış yönlere bile bile sevk ederler. Amaç bir fikrin propagandasını yapmak değil sesle gündeme gelmektir. Asıl sorun yukarda belirtmeye çalıştığım olumsuzluk sergileyen kişilerin yöneticileri ve spor kamuoyunu kendi yandaşlarının çıkarları doğrultusunda yönlendirip Şanlıurfa'nın birçok alanına etki etikleri gibi maalesef sporumuza da etki etmeleridir. Yapılan bu etkiler uzun zamandan beri sporumuzu olumsuz yönde etkilemektedir.                             

 Bursaspor şampiyon olurken, Bucaspor bir ilçe takımı olmasına rağmen Süper lige yükselirken Amatörde de diğer şehir takımları başarılı olurken biz bunların neresindeyiz.

 Bu gibi takımları başarılı kılan unsur yalnız paramıdır? Dersiniz. Elbette ki hayır bu takımlar az yanlış yaptıkları için istikrarlı bir şekilde her alanda kurumsallaşarak başarılı olmuşlardır. Şanlıurfa toplum olarak başarıya susamış ve haklı beklentiler içersindedir. Şehir olarak ve toplum olarak hiçte yukarda belirtilen takımlardan geri kalır yanımız yoktur. Ama hep aynı zihniyetle yönetildiğimiz ve yeniliklere açık insanların önünde engel olan bazı kişiler yetkileri ellerine aldıklarında ne bir üst düzeyde takım çıkarmışız nede bir ekol oluşturmuşuz kendi genetiğimizi ve misyonumuzu oluşturmakta yetersiz bırakılmışız.

Şanlıurfasporun kurtuluş projesi kurumsal kimlik kazanıp iyi bir planlamaya ve yapılanmaya giderek profesyonelce yönetilmesidir. Hatta bu yönetime bütün taraftarı ve halkı da dahil ederek üye sayısını artırmalı şirketleşme yoluna gidilip istikrarı yakalamalıdır. Aldığım son bilgilere göre Şanlıurfasporun kayıtlı üye sayısı komik bir rakamdadır. Bu anlayış az olsun benim olsun anlayışımı yoksa zamanlama ile ilgilimi bunun taktirini kamuoyuna bırakırken sayın yetkililer bu konuya açıklık getirirlerse halkımız açısından faydalı olacağını düşünüyorum. Üye kayıtları neden bu kadar az bilemiyorum. Ama bir gerçek var  Bir takımın ve kurumun güçlülüğü ve kurumsallığı  temsil edilen üye sayısı ve taraftarıyla orantılıdır. Belki yine bazıları karnından konuşacak belki üzülecekler ama Şanlıurfa sevgisi üzülmeye ve kafa yormaya değmez mi?

Biz yinede doğruları kendi çapımızda gücümüz yetiğince sorumluluklarımızı yerine getirelim Şanlıurfa Halkımız doğruyu yanlışı çok iyi analiz eder onların taktiri bizim için önemlidir. Şanlıurfa'mızı her alanda güzellikler içinde yerini alması ve güçlenmesi dileğiyle!...

 Gençlerimizin bayramını kutluyorum.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com