Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Spor ahlakı ve cevap veriyorum


22 Nisan 2014 Salı 18:55

               İnsan taşımış olduğu erdemlerle yücelir. Toplumsal faydayı hep ön planda tutan, ülkeyi sevgiyle yaşatmak çabasını şiar edinmiş sporu sağlık mutluluk için destekleyen ve sporu sevgiyle yaşatan hep sevgi taşıyan spor kamuoyu ve duyarlı insanlar.

           Bir önceki yazımda; bazı gerçekler spordan geçinenleri rahatsız etmiş bunu hazmedemeyerek hiçte yazımla alakası olmayan, menfaatlerine dokunduğum kişilerce başka yola çekilip çarpıtılmak istenmiş nemalanamadıkları Müdür ve yetkililer hedef alınmıştır.

          Eleştirilerde; Selahattin Demir’in Şanlıurfa’ya ne faydası olmuş birazda ileri gidilmiş hadlerini aşmışlardır. Israrla sorulara cevap vermemi istemişlerdir.

              Spor görüşüm ‘’İnsan beyninin gıdası bilgidir; Beyin bilgisiz insan sporsuz yaşayamaz ‘’   

Sözümden hareketle sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda Ahlaklısını seven önderimizin sözleri doğrultusunda spora faydalar getirmeye çalışan ve özellikle futbolun gelişimi için çaba ve çalışmalarda bulunan Dünyanın çeşitli ülkelerinde ve Türkiye de uzman ekip arkadaşlarla gecesini gündüzüne katan Dünya sevgisine sevgi katmak için projeler, antrenman metotları ve çeşitli kaynaklar geliştiren birçok gencin yetişmesine ve Futbolda önemli yerlere gelmesine vesile olan daha da ötesinde başta Şanlıurfa’mızın ve Türkiye’mizin güzide kulüpleri olan Amatör ve profesyonel takımlarına önemli katkılarım olduğu gibi yeni yetişmekte olan genç antrenörlerin ülkemize ve insan sağlığına ve de sağlıklı gençler yetiştirebilecek Antrenör eğitimine de katkılarım inkâr edilemez.

           Sporculuk yaşamımda Bütün spor dallarının temeli olarak kabul edilen Atletizim, olmak üzere Hentbol, Masatenisi ve dünyanın sevgisi olan Futbol sporlarında önemli başarılar elde ettim.

           On bir yıldır da Futbol da Antrenörlük hayatım var; hem de başarılarla dolu Uzağa gitmeden daha geçen yıl Urfa da 2009 – 2010 sezonunda Şampiyon olan Ceylan Pınar Tigem spor, Süper lige çıkan Anadolu Gençlik Spor ve Hilvan Sporun başında bulunan Antrenörler benim ekibimdeki arkadaşlardı.

          Şuan da çalıştığım kulüp Türkiye’mizin en büyük kulüplerinden bir tanesi olup birçok kişinin kapısından bile içeri giremeyeceği Avrupa çapında bir Spor kulübüdür.

          Aslında bunları spor camiası benden daha iyi bilir. Ben Selahattin Demir olarak; faaliyetlerimi anlatmayı pek sevmem, anlatırsam da ancak onda birini anlatırım. çünkü benim onda bir faaliyetim  bile Şanlıurfa da spordan geçinen ve gençlerin geleceğine katkısı olmayan çoğu spor adamı diye geçinenlerin verimsiz  faaliyetine yeter ve artarda. onların tek yaptıkları insanları birbirine bırakmak ve insanların bütünlüğünü bozmaktır.

           Hatalarının altından kalkamadıklarında, koltuklarının hakkını veremediklerinde zor duruma düştüklerinde de bunlar siyasetçilere sığınmayı kendilerine marifet edinmişlerdir.

         

Mazur görürseniz bu yazımda mütevazı olmayı bir kenara bırakırsam hoş gürüyle karşılamanızı diliyorum.

            Türk futbolunda devrim yapmış; Sayın Gündüz Tekin Onay’ın Paltosuna takan zihniyetin uzantıları, benim eğitimime, dürüstlüğüme, saf ve temiz insanlığıma takmış hazmedememektedirler.

           Hastalıkla mücadele eden daima dürüstlüğü ile İnsanlığıyla şeref duyduğum yeterli parası olmasa da ömrü boyunca hayatla mücadele etmiş soğan ekmekte olsa nafakasını alın teri dökerek helal ekmekle ailesini geçindirmiş benim için önemli olan şahsiyetlere dil uzatılmış, hor görülmüş ve insanları çeşitli entrikalarla, insanların arksından çekişmeler bana bir insan olarak üzüntü verdiğini belirtmek istiyorum.

            Spor camiasındaki bu gibi topluma zararlı şahısları da kınıyorum. İnsanların hakkını, alın terini hiçe sayanları da Allaha havale ediyorum.

           

Antrenörlüğüme gelince; Antrenörlüğümün ilk yıllarında Ankara da Sayın Gündüz Tekin ONAY’la tanışma şerefine erdiğimde yıl 2004 O zaman Milli Takımda önemli yapılanmaya giden kıymetli hocam çalışmalarını milli takıma neler verdiğini anlatmıştı ve bana dedi ki ‘’ Mütevazılık bizim genimizde var. Mütevazılığımız; önemli başarılardan sonra kendimizi ifade etmemizi de engellememelidir.

         Türk futbolu olarak  ‘’ Doğduk, emekledik, yürüdük ve şimdi Türk futbolu hedeflerine doğru koşuyoruz ‘’   Bu kadar başarıdan sonra yaptıklarımızı haklı olarak anlatmak gerekir dediği zaman Türk Milli takımımız Şenol Güneş ile zirve yapmış ve tüm dünyanın dikkati Türk gençliğine yönelmişti.

           O zamandan sonra Şenol Güneş küstürülmüş ‘’Bizi on yıl sonra anlayacaklar’’ diyerek yurt dışına gitmişti. İşte Şenol güneş ile uğraşan spor için zararlı olan zihniyetin destekçileri ne yazık ki Şanlıurfa da fazlasıyla var. Bunlar tabiî ki önemli şahsiyetlerle özdeşleşen topluma fayda sağlayan bizim gibi insanlarla her alanda uğraşırlar.

        

             Karaköprü Sporda yetiştirdiğim gençlerle ses getirdiğimde herkes karaköprü spordan bahsederken başarılarım ortadayken hep benimle uğraştı bu adamlar.

             Gayeleri üzüm yemek değil, amaçları kendi adamlarına hak etmediği parayı kazandırmaktı.        

              Kırılma noktası kendilerine adeta bir tetikçi buldular ve müsabaka sonrası bana sataşmak, destekçilerine yaranabilmek için amaçları yalnız futbol oynamak olan gençlere sataşan malum şâhıs gençleri ve takımımı koruduğum için bana ve takımıma saygısızlık yapan o şahıs ödüllendirildi bir yıl sonrada saygısızlık yaptığı takıma yönetici edildi.

           Dört yıl boyunca gecemi gündüzüme katarak başarıdan başarıya koşturduğum takımı bırakmam gerekti ve bırakırken de alın terimin ödenmemesi işin bir başka boyutu. Onlar pabuç pahalı olduğunu görüp başarısız olduklarında; yerimi dolduracak birini bulamayacaklarını anlayınca tıpkı Trabzon sporun Şenol hocayı anladığı gibi Bana geldiler ama artık iş işten geçmişti. Onların teklifini ve birçok takımın teklifini göğsümü gererek şerefle reddettim.  

                        


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com