Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet İMRE

Söz Verdik


Mehmet İMRE
14 Mart 2014 Cuma 09:41

Allah Resulü’nden “Siz bana altı şeyi yapma sözü verin; ben de sizin cennete girmenize kefil olayım” Söz verdiğinizde onu yerine getirin. Verilen sözü yerine getirmek ve ahde vefa etmek de İslam açısından bir müminde bulunması gereken en önemli vasıflardan birisidir. Bu konuda Kur'an-ı Kerim'de birçok ayet ve Resulullah (s.a.v) ve Ehl-i Beyti'nden (a.s) nakledilen birçok hadis vardır ki bunlardan sadece bir kaçına değineceğim:

İsra suresinde şöyle buyrulmaktadır: "Ahde (verilen söze) vefa edin; hiç şüphesiz ahitten  (verilen sözlerden dolayı) hesap sorulacaktır."(İsra, 34) Mu'minun suresinde ise müminlerin özelliklerinden bahsederken şöyle buyurmuştur: "Onlar ki emanetlerine ve verdikleri sözlere sahip çıkarlar." (Mu'minun, 8)

Merhum Şeyh Saduk, Ebu Malik isminde bir raviden şöyle nakletmektedir; İmam Zeyn-ül Abidin (a.s)'a dedim ki: "Dinin bütün kurallarını bana anlat." İmam (a.s) şöyle buyurdu: "(O kurallar şu üç şeyde özetlenmiştir) Hakkı söylemek, adaletle hükmetmek ve ahde (verilen söze) vefa etmek, yerine getirmek." Beceremeyeceğin bir iş için söz verme. Hz. Ali (r.a.) İnsan bir ağaca benzer, kökü, ahdinde durmaktır. (Mevlana)

Şimdi asıl konumuza gelelim. Öncelikle Dünya lideri, Türkiye’nin gururu, barış sürecinin mimarı, mazlumların, mağdurların, fakir fukaranın, gariplerin, kimsesizlerin ve İslam âleminin “UMUDU” Zalimlerin, Faiz ve Vaiz lobilerinin, Çapulcuların, Rant şebekelerinin, Hortumcuların, faşistlerin, yıkıp yakanların, Paralelcilerin, Siyonistlerin ve İhanetçilerin “KÂBUSU” Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın ilimize yapmış olduğu miting tek kelime ile muhteşemdi. Urfa il olalı böyle bir miting görmedi ve görmeyecek gibi... Bu rekoru ancak yine usta kırabilir. Böyle mahşeri bir kalabalığı hiç kimse zorla veya rica minnetle yaptıramaz. Ancak kalplerdeki sevgi ile mümkündür. Şanlıurfa mitingi insan seline dönüştü alanlara sığmayıp caddelere hatta sokaklara taştı ve tarihe not düşürüldü. Bu miting resimlerle dış basında bile yer aldı ve bazı yerlere önemli mesajlar vermiş olup düşmanlara korku salmıştır.

Yaklaşık” 200 bin” kişinin katıldığı miting, aynı zamanda Urfalıların kurtuluş savaşında verdikleri mücadele örneği gibi, Türkiye’ye karşı yaptırılmak istenen oyunlara (pisliklere) karşı atılan bir Osmanlı tokatıdır. Şanlıurfalı bir kez daha milli iradeye, devletine ve başbakanına sahip çıkmıştır. Başbakan, mitinge katılım yapan Urfalılardan 30 Mart’a kadar olan sure için ak partiye çalışmaları için söz aldı. Hepimiz bu sözü verdik ve sözümüzde durmamız gerekiyor. O halde gerek il merkezinde gerekse ilçelerde ve köylerde çalmadık kapı bırakılmamalı, milli iradenin yeniden hâkim olması için vatandaşları bilgilendirip oy istememiz gerek.

Vatanını, milletini ve başbakanını seven her birey bunu mutlaka yapmalı. Aynı duyarlılığı ister vekil olsun ister bakan veya başbakan olsun onların da verdikleri sözde mutlaka durmaları gerekir ki bu şartlar onlar içinde geçerlidir. Şunu hemen belirteyim benim Allah’tan başka hiç kimseden bir beklentim yok. Ak parti ile bir ilgim, alakam, beklentim, çıkarım vs. kesinlikle yok kimse yanlış anlamasın. Benimkisi sadece sizler gibi millete ve ülkesine hizmet eden, ülkesini kalkındıran, ümmet derdi ile dertlenen barış sürecinin mimarı olan uzun adama ve ülkemize olan sevgimizden başka bir şey katiyen değildir. Seçim çalışmaları çerçevesinde yapılan çalışmalar bazı provokasyonlara rağmen çok olumlu geçiyor. Bu anlamda özellikle ak parti belediye başkan adayları ve belediye meclis adayları ile birlikte tarih yazacaklarına inanıyorum. Ak kadrolara şimdiden hayırlı olması dileklerimle.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com