Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

SÖZ VARDIR...!


Recep Akyol
11 Ekim 2014 Cumartesi 21:28

    İnsan hayatının her alanında sorumluluk bilinci içinde olmaları gerekir. Devlet yöneticileri iktidar ve muhalefet parti yöneticilerinin topluma karşı sorumlulukları çok daha fazladır.                                                          Bu sorumluluk anlayışı içinde olanlar söylemler ve eylemleri ile örnek olmalıdır diye düşünüyorum.

      Ortadoğu yu kanlı bir Pazar haline getirenler bütün değer yargılarımıza hücum edip tüm kutsallarımızı imha etmekteler.. Hal böyle olunca İnsanlık Hukuku , Komşu Hukuku ve savaş Hukuku adına her şey anlamını yitiriyor…

    Bir aile reisinin nasıl ki her türlü kötü alışkanlıkları aileye facialar getiriyorsa ülkeyi yönetenlerde ülke insanlarına facialar yaşatabilir. Ülke genelinde bugünlerde yaşadığımız olayların kazanan tarafı yoktur.

        İnsanlarımız ölürken, insanlar yaralanırken yollar kesilip infazlar yapılırken elbette ki huzur kalmaz. Bu tür acı tablolar ile bizlere maalesef korku ve telaş içinde bit yaşam biçimini hakim hale getirmekteler….

    Kardeş kavgasının bitmediği Ortadoğu’da kardeş halklar arasında kan akmaya devam ediyor. Ortadoğu’da yanan ateş çemberinde ülke olarak gün be gün çekilmek isteniyoruz. Herkes çok iyi biliyor ki tüm bu faciaların temelinde petrol paylaşımı vardır. Her türlü kutsiyetimizi bizlere kaybettirip bir varil petrol için her türlü zulmü bizlere yaşatmaktalar.

    Ortadoğu coğrafyasında petrol öncesi yüzyıllarda birlikte yaşayan Türk, Arap ve Kürtler İslami değerler ile komşuluk hakkını daima ön planda tutmuşlar. Hak ve adalet ölçüsü ile yaşamlarını sürdürmüşler.İslam kültürü ve medeniyeti ile hareket edilirken hayvanlara bile zarar verilmemiş.

    1200’lü yıllarda Ortadoğu’nun kardeş halkları olan Arap,Türk ve Kürtler Selehaddini EYYUBİ önderliğinde İslam çizgisindeki Sünni ve Aleviler he birlikte Haçlı ordularını Kudüs’ten çıkarıp atmaları  birlik anlayışı ve birlik ruhuyla oldu . İşte Tüm bu başarılar İslam birliği ve kültürü ile elde edildi.

    Bugün başımıza gelenler Haçlılara karşı elde edilen büyük zaferi unuttuğumuz içindir. Bugün bizlerden geçmişin intikamını alanlar çeşitli İslam kisvesi ismi ile karşımıza çıkmaktalar. Haçlı komutanları İslam adına Fetva verip kardeşi kardeş eliyle öldürmekteler.

    Yanı başımızdaki Kobani’de tel örgüler ardına kadar gelip Kürt, Türkmen ve Alevileri katledenlerin  haklı gerekçeleri ne olabilir ki… Osmanlı kimliği ile beraber yaşadığımız bu insanların bizlere düşmanlık etmesi asla ve asla mümkün olmaz.

    Tel örgüler ardındaki insanlara yapılan vahşet saldırılarına karşı çıkan Türkiye’deki akrabaların tepkileri gayet doğaldır. Bu zalim insanların yanı başımıza kadar gelmelerine ses çıkarmayanlar zulme sessiz kalanlar onlardan farksızdır.

    Ama bugün ülke genelindeki yapılan, yasal olmayan insanlara zarar veren huzur kaçıran eylemlerin hiçbir haklı gerekçesi olamaz. Yüzyıllardır birlikte kardeşçe yaşamanın pratiği varken ..                           Karanlık güçlere meydanı boş bırakırsak bu halimize gülerler ve bizi ağlatanlar çok olur..…

    Mantıklı düşünüp mantıklı hareket etmek gerekir…   


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com