Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Mehmet CENGİZ

SOSYAL YARALAR


Mehmet CENGİZ
22 Nisan 2014 Salı 18:55

Kış aylarında genellikle insanlar daha fazla hastalanırlar. Kışlık elbiselerini giydikleri, yakacaklarını temin ettikleri halde hastalık devam eder. Hastaneler ful çalışır ilaçlar su gibi tüketilir. Ambulanslar siren sesleriyle cirit atar, aile hekimliği uygulansa bile. Mevsimin tabiatında olmakla beraber insana düşen görevler var ki yapmakla hastalıklara müptela olmasın Reçeteyi yazan doktor ilaç tüketim elemanı olur,(mesleğinin eri olan Dr.ları tenzih ederim)koruma aracı olan seralar rüzgâra dayanıksız, bol hava alan yırtıklar olursa ne çare.

Ekilen tohumlar, sebzeler, meyveler aynen insan gibi etkin hastalıklarla karşı karşıya olur, çeşitli çareler aransa da kurtulma oranı azdır. İnsanların yiyeceğini seralarda yetiştirseniz bile doğal tadı vermez hormonlu yiyecekler olur. İstenilen tadı lezzeti alamazsınız. Ekilen tohumlar İsrail markalı olsa da. Toplumlardaki sosyal yaralar da buna benzer.Sosyal yaralarımızı sayacak olursak,İki Dillilik,Özerklik talebi,Üniversitelerde öğrenci olayları,Bütçe maratonu,Ekonomik göstergeler,Poyraz, Balyoz, ve Ergenekon fitnesi,Yolsuzluk,kayırmacılık,tahammülsüzlük,işsizlik,ırkçı lık,tembellik,başkalarına özenme,Aşırı cemaatçilik,Zina,Bina,Kredi kartı belası,töre cinayetleri,uyuşturucu sektörü,.internet belası,Sporizm,çoğalan boşanmalar,V.S.Bu sosyal yaraları çoğaltabiliriz peki ne yapılmak isteniyor,hedef nedir nereye varacak herkesin ortak tarafı yokmu? günlük yaşantımız bunlarla mı geçecek geçen günler aleyhimize değimli? Birileri yüksek kulelerden toplum fertlerine kumaş almış ölçüsüz elbise dikmeye, şekil vermeye çalışıyor. Ağırlığı olan bir maddeyi tartmadan bu kadar kilo gelir diyor. Laik sistem ve söylemleri iflas etmiştir. Her on senede bir piyasaya bir şeyler sürer modası geçti mi ekrandan kaldırır.

Bütün olumsuzlukların temelinde Siyonizm var. Böler parçalar yutar fakir bırakır, ilerlemeye mani, Siyonizm den bahis açılışmış iken, soykırım tasarısını meclisten geçirecekler imiş vay be ne kadar insan sevgisi ile dolu imişler,  Dünyanın gözü önünde ırak’a giren bir devleti işgal eden milyonlarca Müslümanı katleden katillere dersi de siz verseniz olmaz mı yokmu meclisimiz asıl kararı siz alın çünkü katillerin akıttığı kan henüz kurumamış. Müttefik katil olursa bir şey yapamazsınız.   Bu sistemde elit takımın dışındakiler köledir. Onlar alın teri dökmeden zengin olan fertlerdir. Sömürür, sömürtür, Cazibeliği vardır. Hasan almaz basan alır, vay anasına on yedi, gece kuşlarına beleş, hediyesi küçük kazanması büyük, vitamin, gibi çirkef söylemlerini unutmadık her şeyden önce birisi dil mücadelesi veriyorsa bende Din mücadelesini veriyorum. Çünkü din mücadelesinde Dilin çözümü de mevcuttur. Hele toplum yaraları hastalıklarına basın ve aydın kesim sisteme bağımlı çözümler yorumlar yaparlarsa ki yapıyorlar yanlış teşhis yanlış sonuç verir. Sonuç ta alınmaz, fitne tohumları ekiliyor yaptıklarınıza bir bakın ondan sonra çözümlerden bahsedin Adaletten bahsedeceksiniz, kanun çıkaracaksınız, Sanık olan birisi ceza evine girmeden konforlu hastanelerde milletin parası ile bir buçuk yıl tedavi ettireceksiniz. TV ekranlarından da boy boy göstererek toplumla alay edeceksiniz. Askerlik vatan borcudur diyeceksiniz vatanı korumaya gönderdiğim çocuğumu Ergenekon sanığı dediğiniz büyük paşanın emekli olmasına rağmen potinlerini çocuğuma temizleteceksiniz ekranlardan da hassaten göstereceksiniz bir şeyde yapmayacaksınız. Ekonomik alanda yapılandırma adı altında devrim diyeceksiniz medya patronunu kaçırdığı vergi borcundan kurtaracaksınız. Ey beşeri sistem miadın dolmuş insanları bunca ezdin yetmiyor mu? Yalanla talanla bir yere varamazsın.     İslami kesim muhafazakâr kesim sende aklını başına al ne yaparsan yap yaranamazsın tutunamazsın bütün kirli akımların ortağısın kendine gel Kur’ana dön doğrudan doğruya Kur’an dan dan al ilhamı sun topluma. Başka kurtuluşun yok Liderin, cemaatin, takımın dinin önüne geçmiş Kredi kartlarını, cebinden at, çünkü seni ezenlere yaranlık yapıyorsun. Evindeki bilgisayara bağlı interneti kopar, aile düzenin bozuluyor gençler zehirleniyor. Sistem zinayı serbest bırakmış TV. lerde ki evlenmek istiyorum programlarını seyretme, Kesende, midende, kasanda, mutfağında, elbisende helal kokusu gelsin bırak taksitli alış verileri kime hizmet ettiğini bil. Bizi bozan, bir nesli bozmaya yemin edenlere çanak tutma. Ailemizi bozmaya, ayrılık tohumlarını ekmeye, ilerlememize mani olmaya bizi yok etmeye çalışanlara fırsat verme bir ol beraber ol Çökmüş, kokuşmuş, bozulmuş bir toplumdan alacağımız bir şey yok. Aç olan ruhları ilahi emirlerle beslemeye gayret edelim.     


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com