Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Hüseyin KAYA

Sohbet Tadında-2-


Hüseyin KAYA
4 Aralık 2012 Salı 12:27

Www.balikligol.com sitesindeki köşe yazı ve yorumlarına göz atıyordum. Köşe yazı ve yorumlarını okurken çok ilginçtir ki her okuyucu tuhaf tuhaf yorumlar yapmış kimi yazarın yazısını eleştirel bulup ooo sen bunları yazar mıydın? Kimisi aynı düşünceleri paylaşmış çok haklısınız demiş kibarca. Kimisi de düşüncelerimi okumuşsunuz bütün yüreğimle size katılıyorum demiş. Belki olması gereken gibi yazı ve yorumlar yazılmış. Öncelikle okuyucular halktan ve halk gibi düşündükleri ve düşündüklerini olduğu gibi aktardıkları için onlara sonsuz teşekkür ediyorum. Şunu unutmasınlar yazıları okurken doğru okuyup doğru yorumlasınlar. Küçük yanlış anlamalar büyük sorunlara, haksızlıklara ve hakaretlere neden olabilmektedir. Biz köşe yazarlarının görevleri arasında yanlışları eleştirmek doğrulara alkış tutmak vardır.

Hükümet ve bürokrasinin her yaptığı yanlış olmayacağı gibi doğru da olmayacaktır. Zaman zaman takdir edeceğiz zaman zaman eleştiriler de yapacağız. doğruları takdir ederken A veya B partisinin üyesi yada taraftarı olmuyoruz. Eleştirirken bazı uygulamaları onların düşmanları da olmuyoruz. Yani biz köşe yazarlarını iyi anlamak ve yorumlamak lazım bence.

            Aslına bakarsanız biz toplum olarak eleştiriye kapalıyız. Birileri yaptıklarımızı beğenmediğinde vay sen nasıl eleştirirsin vay sen kimsin v.s devam eder gider. Unutmamalıyız ki eleştiri canlı varlıkları hem terbiye eder hem de olgunlaştırır. Bugün dünya edebiyatına baktığımız da en iyi yazarlar en çok eleştirilenlerdir. Şunu da belirtmeliyim ki eleştiri derken ilada olumsuz olmamalı. Eleştiri aynı zamanda yapılanın doğruluğunu teyit etmektir. Dünya edebiyatında eleştirilmeyen sanat eserleri dikkat çekmemiştir. Okuyucuya yeteri kadar ulaştırılamamıştır demektir. Bu yazımda hem köşe yazıları yazan yazar arkadaşlarımın olgun tavırlarına hem de yorum ve eleştirilerini esirgemeyen bütün okuyucularımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com