Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Hüseyin KAYA

Sohbet bazında


Hüseyin KAYA
18 Nisan 2012 Çarşamba 13:40
    Selam ün aleyküm ey güzel huylu, tatlı sözlü güzel insanlar; bu hafta kutlu doğum haftası, peygamber efendimiz Hz. Muhammed Mustafa  (s.a.s)’in yeryüzüne teşrifinin şerefine yapılan etkinliklerdir. Bu etkinlikler bütün Müslümanlarca dünyanın her yerinde kuran tilavetiyle, ilahilerle ve panellerle anmaya ve anlamaya çalışılıyor. Her zaman görmek isteyeceğimiz faaliyetlerdir bunlar. Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) ı anarken ve anlamaya çalışırken bir de onun yaşam tarzını hayatımıza ve çoluk çocuğumuzun hayatında uygulamaya ve yaşatmaya çalışmalıyız.  Bu tür kutlamalar ve etkinliklere ailelerimizle, eş ve dostlarımızla katılmalıyız. Henüz dünyayı yeni anlamaya kavramaya çalışan toplumun en küçük fertlerine peygamber efendimizin hayatını yani Kur'an ı anlatmalıyız, onlara İslami bir yaşam tarzını şimdiden aşılamalıyız. Atalarımızın “ağaç yaşken eğilir” sözüne istinaden çocuklarımıza küçük yaşlardan itibaren din eğitimini vermeli ve toplumun yapı taşları olan bu çocuklarımızın ileride inançsız bir yapıya ve yaşam tarzına ulaşmalarını engellemeliyiz. Bunu yapmanın en güzel yolu da kur an ve din eğitiminden geçer. Bu eğitimi çocuklarımıza, gençlerimize verecek en güzel ve sağlam yerler de diyanet işleri başkanlığının her ilde il müftülükleri aracılığıyla açtıkları kur an kurslarıdır.
                Neden Kur'an ve din eğitimini özellikle Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açtığı kurslarda alınmasını tavsiye ettigimi Sayın hocamız ve çok değerli arkadaşımız Mehmet Emin KUŞ hocamızın yazısını okursanız hem beni anlamış olursunuz hem de daha itinalı olursunuz. Sevgi ve dua ile..

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com