Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Sizi Hemşericiler


3 Nisan 2013 Çarşamba 08:01

Ben açıklamadan anlamam yabancıya karşı değiliz; kaldı ki yeri gelince bizde bu şehrin yabancısıyız. Kendimizi ne kadar yerli görürsek görelim bu memleketin sahibi bir elin parmağını geçer mi? Dersiniz.

Takım can derdinde bazıları anlamsız amaçsız ve neye hizmet etiklerinin farkında olmadan savunmaya geçerek takıma zarar vermeye devam etmektedirler. Fırsatlar bir bir kaçarken Takımın durumu ortadayken koyun can derdinde kasap et derdinde sözü misali, Akçakale mi Çanakkale kahramanlarına benzemek istercesine demeç yarışı içindeler.

Bunların yaptığı Marmara boğazı hele Çanakkale boğazı gibi savunmalar değil. Şanlıurfa’nın Spor kamuoyu önemli bir maç arifesinde Samsun maçına kenetlenirken hep bir ağızdan Çanakkale boğazı derken bazı yöneticiler başka makamdan çalarak becerilerini bir kez daha ortaya koymaktadırlar. Beceri derken sakın bazıları alınmasınlar ben sportif konulardaki yetersizlikten bahsediyorum. Yoksa ekonomik ve iş yapma konusunda hepsi beni üçe dörde katlar. Fakat sportif konulara gelince ne yazık ki benden becerikli olamazlar.

Ben Alayını da mektebini de okudum beyler; bu sevgi denen Futbolun ve sporun anası olan atletizmini de yaptım.

Matematikte iki kere iki dört eder. Ama sosyal anlamda iki kere iki dört etmeye bilir. Bunun aksini düşünenleri ofisimde yani mektebe daha da ötesi akademiye beklerim.

Tabi ki bir şartla takım kümede kalınca. Aksi bir durumda kimse kimsenin semtine yaklaşmaz.

Sakın bana da cevap vermeye kalkışmayın çünkü sizin çalışacak dersiniz daha bitmedi. Dersimiz nedir? derseniz Yönetimi bu saatten sonra medya açıklamaları kurtarmaz, Futbolcuları otel lobileri hiç kurtarmaz, Teknik heyete gelince tez elden Samsun spor maçının çalışmalarına başlamalıdırlar.

Bu konuda Teknik heyete biraz ip ucu vereyim; Antrenman metotlarından Ersun Yanal’ın Gençlerbirliği’nde çalıştığı dönemde kupa ve final maçlarında uyguladığı geçici performans sağlayıcı çalışmaları tercih etmeli. Beşiktaş’tan tanıdığım ve Ömer Gülen hocanın jokeri olan Samet Sümbüle şans verilirse birçok maçı çevirdiği gibi bu maçı da çevirebilir.

Telaşlanmaya gerek yok. Serinkanlı davranılarak futbolcuları olumsuz ortamdan, olumsuz dış faktörlerden uzak tutarsak işimiz kolaylaşır. Samsun maçını kazandıktan sonra takıma özgüven gelir.

Yöneticilerimizin iyi niyetinden kimsenin şüphesi olamaz. Fakat yönetim bazı insanların medya aracılığıyla yansıtmak istediği havadan uzak durmalı. Birilerinin oyununa gelmeden duygusallıktan kaçınmalıdır. Çünkü konu gözbebeğimiz olan Urfa spor’umuz.

Atığım başlığa gelince; Türkiye’de yaşayan herkes bu memleketin evladıdır. Şanlıurfa’da doğmayabiliriz. Takımın çoğu yabancı olduğu doğru bu bir eksiklik değil. Fakat biz bir tanede hemşerimizi aldık demek bana göre yanlış. Hele takım küme düşme potasındayken bunları irdelemenin faydası yok. Türkiye’deki bir çok takımın kanayan yarası olan kendi öz kaynakların da yetişip kadroya giren futbolcuların azlığıdır.

Raşit hocam top sende yönetim ve dış faktörlerden takımı uzak tut. Futbolculuğun döneminde böyle maçlara çok çıktın. Oynadığın mevki itibarıyla stoperler çok sabırlıdırlar. Samsun sporu sabırla yenecek güçteyiz. Haydi Şanlıurfa’nın yabancılaştırılan evlatları Bir Urfalıdan daha fazla Urfalı olduğunuzu gösterin. Allah korktuğumuzu başımıza getirmesin. Herkes Şanlıurfa spor’un başarısı için sabırlı olup bu saat’ten itibaren maçın bitiş düdüğüne kadar desteklemelidir. Sabır ile Şanlıurfa spor’un selamete kavuşması dileğiyle…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com