Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Hüseyin KAYA

Sizi gidi sahtekârlar


Hüseyin KAYA
20 Aralık 2015 Pazar 14:37

Dünya üzerinde çatışma ve savaşların, Yaşandığı: kan ve gözyaşlarının döküldüğü, her tarafın çayır çayır yandığı bir tek neresi var sizce?

            Tabii ki İslam (!)ülkeleri, İslam ülkeleri olarak nedenini sorgulayabildik mi? Elbette ki hayır.

Hayır’ın nedeni nedir derseniz hadi hep birlikte bunu bulalım.

  1. Ahrete değil, dünyevi (zevk, sefa, fuhuş, haram) yaşam hayatına dalmış olmaları
  2. Yaratanın verdiği zenginliği 1. Maddedeki yolda harcamaları
  3. Allah’ın ve Kur’anı kerimin yolundan şaşmaları
  4. Kendileri değil, İslami kendi kültürlerine uydurmaları
  5. Birlik bütünlükten uzak, şer ve fesatla yakınlaşmaları
  6. En önemlisi sanayi ve teknolojiden uzak kalmaları; İslam kültürünü gerçek manada kavrayamamaları.

Elbette sıralanabilecek bir sürü neden vardır. Biz aklımıza gelenleri saydık siz de aklınıza gelenleri sayarsanız bir bütün oluştururuz.

İlk peygamberden son peygambere kadar gelen birçok peygamber Arap coğrafyasında peygamberlik yapmıştır. Çünkü hem fesat hem şirkçi ve sapık bir kültürün milleti oldukları için.

İslam ülkelerinin sahte liderleri Suudilerin öncülüğünde 34 sözde İslam ülkesi teröre karşı koalisyon oluşturmuş.

            Sizi gidi sahtekârlar denmez mi bunlara. Yıllardır İslam ülkelerinde ve Müslüman nüfusun yaşadığı diğer ülkelerde savaş ve gözyaşı hâkim iken; (ezilenlerin, canı yananların, kan ve gözyaşının döküldüğü, yakılıp yıkıldığı bir manzara var iken) yıllardır haçlı seferleri devam etmektedir diyen Avrupa’ya karşı koalisyon kurmadınız. Çünkü deyim yerindeyse G… yemedi.

            Türkiye yıllardır İslam ülkelerinde yaşanan teröre ve gözyaşına dikkat çekmeye çalışırken yoktunuz ama ABD istedi diye 34 hain ve sahtekâr lider bir araya gelip İslam koalisyonu adı altında birleşeceksiniz. Ben de size hadi ordan sizi gidi sahtekârlar demez miyim?

            Adı İslam; kendileri İslam’la alakadar olamamış bu şarlatanlara başka ne denilebilir ki.

Bunlar ki her fırsatta hainlik yapmış, Osmanlıyı en zor anında sırtından vurup yalnız bırakanlar değimlidir. Türkiye’de 35-40 yıldır terör belası var neden Türkiye’ye destek veren olmadı. Türkiye Müslüman kimliğine sahip değil miydi?

            Bu 34 ülke koalisyonuna Türkiye de dâhil oldu. Güç birliği yapılması çok iyi bir gelişme ama Türkiye; tarihindeki yaşanmış kötü anıları unutmamalı ve % 100 güvenle sırtını bu koalisyona dayamamalı.

            Koalisyon içerisinde en güçlü sanayi ve teknolojiye sahip olan Türkiye’dir.

Çünkü üretkenliğe önem veren yaşayan ve yaşatan bir ülke konumunda. Türkiye bu koalisyonun samimiyetini biran önce PKK ve diğer silahlı terör örgütlerine karşı test etmeli ve samimiyetlerine göre koalisyondaki yerini ve aktifliğini belirlemeli.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com