Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet İMRE

Siyasi Rekabetler


Mehmet İMRE
22 Şubat 2014 Cumartesi 12:24

Siyaset yönetim sanatıdır. Siyasetle iktidarı kapanları çok gördük. Siyasetsiz gasp dediğimiz darbe iktidarlarını da gördük. Siyasetin eksi artıları olabilir. Nede olsa insan ürünüdür. Her insan hata yapabilir yeter ki siyasette hainlik olmasın siyaset menfaate dönüşmesin. Milletin gözü önünde kendilerini koruyucu kanunlar çıkaran siyasileri de gördük. Gece gündüzünü bu millet için harcayan liderleri de gördük. Hizmet ehli siyasiler devamlı anılır. Halktan dualar alır. Millete tepeden bakan, buyurgan hatta zalim idareciler ise millet vicdanında mahkûmdur.

Dün dündür diyen, makam uğruna siyasi hayatıma mal olsa İmam-Hatiplerin orta kısmını kapatacağım diyen örtülüler Arabistan’a gitsin, örtülü bir Bayan Milletvekiline milletin meclisinde bu kadına haddini bildirin diyen, Kâbe arab’ın olsun Çankaya bize yeter diyen batı hayranı siyasetçilerin esemesi görünmüyor. Ülkemizde ne kadar darbe yapılmışsa o kadar gerileme başlamıştır. Siyasetin keskin kılıcı gölgesinde ihtiras uğruna Adnan menderes asılarak önü kesilmiş, Özal zehirlenerek siyaseti ortadan kaldırılmış, Erbakan tüm direnmelere rağmen iktidardan indirilmiş partisi kapatılmış parti bölünmüş, yasaklı hale getirilerek siyasete yeni şekiller verilmiştir. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste demişler çok doğru her şey devam eder zulüm asla. Tepeden yuvarlanan taş neticede bir çukura çakılır kalır.

Ülkeyi 12 yıla yakındır tek parti olarak AKP hükümeti ile idare ediliyor. Başta söyledik her insan hatalı olabilir yeter ki hain olmasın. Genel anlamda Ak Parti çok hayırlı hizmetler yaptı. Muhalefet ise çakıl taşlarını topluyor nasıl bir muhalefettir gerçekten anlamada zorlanıyorum. Bildiğim muhalefet iktidardan daha çok oy alır iktidar alternatifi olur. Şu an ki muhalefetin hepsi birlik halinde iktidar olmamak için çalışıyor. AKP ye oy kazandırıyor. Muhalefetler halktan çok kopuk neredeyse marjinal duruma gelmişler. Ellerinde halka sunacakları hiçbir proje, programları yoktur. Genel ve özelde AKP nin alternatifi yoktur. Seversin sevmezsin tablo bu.

Şimdi bazı odaklar seçimle elde edemediğini senaryolar üretmekle elde etmeye çalışıyorlar. Olan bitenler zenginin malı fakirin çenesini yorar misalidir. AKP yaptığı çok iyi bazı atılımlarla bedel ödüyor olsa da halk nazarında henüz itibarını yitirmemiştir. AKP Gelecek zaman zarfında hem Belediye başkan seçimlerini, hem cumhurbaşkanını, en az bir dönem daha milletvekili seçimlerini kolaylıkla götürür hiç kimsenin şüphesi olmasın. AKP li olduğum için değil ben kâhin de değilim bir kaza olmazsa görünen bu. Milletin isteklerini nazara almayanlar istediği kadar boş teneke çalsınlar sonuç değişmez. Nedense eskisi kadar siyaset ateşli değil, saflar belli olmakla beraber Urfa yerel seçiminde AKP nin kendisini sorgulaması lazım diye düşünüyorum.

Halkta ki algı tüm adayları bakan belirlemiş, İl ve İlçe yönetimi Millet Vekillerinin hiç payı yok görüşünde, Fakıbabanın saf dışı kalması, eski başkanın tekrar aday gösterilmesi Birecik ilçesini kayıp edebilir. Büyükşehir başkanlığı ise AKP ile BDP arasında geçeceği istikametinde kim çok çalışırsa halk onu destekler. Sayın GÜVENÇ Askeriye’nin yerini parka çevireceğim diyor merakım Kendisi İl valisi iken o yer için ne teşebbüsü olmuştur. Merak ediyorum. Edindiğim izlenimle Siverek, Hilvan, Viranşehir İlçelerinde aşiretler ittifakla birbirlerini desteleyecekler. Bozova ilçesi aşiret kokusundan çekişmeli geçeceğe benziyor. Şunu demek istiyorum AKP Nasıl olsa ben seçilirim diye tempoyu yavaşlatmamalı hummalı bir çalışma başlatmalıdır. Tüm çalışmalar merkezlerde yapılıyor bu yanlıştır. TV Ekranına halk pek itibar etmiyor. Bizzat adayları mahallinde görmek istiyor.

Her şeyin hayırlısı yeter ki kazanan Urfa olsun. Dikkatimi çeken bir husus da, aday adayları olan iki arkadaşımın encümenlikte birinci sırada olmaları. Karaköprü de Ahmet KAYTAN, Eyyübiye’de Mustafa TEPE. Bu arkadaşlar sendikal baz da Memur Sen’in fedaileridir. Çok bedel ödediler bu bedelin karşılığı AK Parti bu arkadaşlara basit bir görevi reva görmemeliydi diye düşünüyorum. Siyaset kimleri yutmadı ki, Bu yazımda hiçbir siyasi adayı hedef almadım. İçimde olanları yazıya döktüm tüm siyasi adaylara başarılar dilerim.

Adaylardan isteğimiz yapamayacaklarını vaat etmesinler. Siyaset bir yarıştır kime kısmetse o seçilecek bu seçimde geçecek ve bitecek. Yalan siyasetin malzemesi olmamalıdır. Tüm siyasette israflar had safhada hazine yardımından yararlanmayanlar hariç, eskiden buna seçim yatırımı diyorlardı. Şimdi durum çok değişti batı ülkelerindeki hiçbir seçim bizimkine benzemiyor. Bizim seçim anlayışımız fanatikçe, son gaz çetin yarışla geçiyor. Siyasi seçimlerde erdemlilik göstermek siyasetin ilkesi olmalıdır. Seçim yarışında kalp kırmadan kişilere ve kamu malına zarar vermeden karşıt görüşlü insanlara saygılı, kazasız ve balasız bir seçim geçirmek dileklerimle…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com