Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Siyasetin kalbi Urfa da atıyor


22 Nisan 2014 Salı 18:55

    Malumunuz günümüzün en sıcak gündem maddesi siyaset. İlimizin neresine giderseniz gidin her yerde milletvekili aday adayı çokluğu konuşuluyor. Peki, bu neden oldu kimseler bunu konuşmuyor. Neden bu aday adaylarımız birden bire fazlalaştı?

    Türkiye\\ de en fazla aday adayı ilimizden neden çıktı? Gelelim bu konuyu konuşmaya…

     Benim âcizane düşüncem yıllarca hep aynı kişileri ve feodal yapının dediklerinin işaret ettiği kişileri görmekten bıkan halk artık bu yapının bitmesini istiyor. Sayın Başbakanımızın da her ferde aynı mesafede davrandığını, en önemli düşüncesinin halk olduğunu ve halkın isteklerinin, ihtiyaçlarının giderilmesi, dertlerinin dinlenmesi ve halkın yanında olmasını bilen adaylardan yana olacağını düşünüyorum. Vatandaşlar da bu yüzden aday adayı olmak istediler kanısındayım. Yani artık feodal yapının bir şey yapamayacağının ve bittiğinin göstergesi olarak ta algılanıyor ki, bu patlama oldu.

     Yıllarca bu hep böyle olmadı mı? Feodal yapının ileri gelenleri hep mecliste değilmiydiler. Kimine göre ağalar, kimine göre şeyhler kimine göre beyler hep meclisteydi. İşte bunların artık normal halktan biri olduğunu ispatlayan sayın Başbakanımızdan da cesaret alarak herkes aday adayı olmaya başladı. Çünkü yıllarca hep susturulmuş, \\ sizler hiç bir şey bilmiyorsunuz, bilirsek biz biliriz\\ zihniyetinin bittiğinin ispatı sonucu bu patlama yaşanmıştır. Evet, halkın gözü açılmıştır artık. Hele bu son demokratik açılımdan sonra halk daha da bilinçlendi. Kendilerinin de bu vatanda söz sahibi olabileceklerini, istedikleri zaman Milletvekili aday adayı da olabileceklerinin nihayet farkına varabildiler. Ben bu secimde Sayın Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan\\ ın halkın tercih ettiği adayları listeye koyması halinde hiçbir aday adayının küsmeyeceğine ve canla başla çalışacaklarına, hiç kırgınlık yaşamayacaklarına inanıyorum.

     Bu düşüncem sadece AK Parti için değil.

    Diğer partilerde de parti liderlerinin halkın içinden olan, halkımızın sevdiği adayları göstermeleri halinde seçimlerin zevkli bir yarış içinde geçeceğine inanıyorum.

    Bu arada, partilerimizde aday adaylarının çokluğunu bazılarının aksine güzellik ve demokrasinin gereği olarak görüyorum. Parti liderleri hiç değilse çok sayıdaki adaylar arasından ülkemize ve milletimize layık adayları daha rahatlıkla seçebilirler diye düşünüyorum.

    Şükürler olsun ki bu genel seçimlerde aday adaylarımızın hemen hepsi yüksek tahsilli. Doktorlar, Avukatlar, Mühendisler, Muhasebeciler, Ekonomistler ve meslektaşlarımız olan Gazeteciler büyük çoğunlukta.

   Bu vesileyle bütün aday adayı olan arkadaşlara bu cesareti gösterdikleri için teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com