Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet CENGİZ

Siyasetin Dünü, Bu Günü


Mehmet CENGİZ
5 Ocak 2015 Pazartesi 14:11

Cumhuriyet tarihinde çok partiler kuruldu. Kimi partiler, Millete hizmet ettiler, beşeride olsa Millet fertlerinin duasını aldılar. Kimileri ise İnsan belleklerinde kötü iz bıraktılar. İyilik ve kötülük mefhumu insanın fıtratında var. Uzun zaman zarfı içerisinde bazı siyasiler zerzevat satan gibi yüksek sesle bağırdılar, halkı kendilerine beğendirmeye çalıştılar. Bazı siyasiler ise sarraf misali oturdular.  Kimi siyasiler dini kullandılar, ağalar, şeyhler buna dâhil, kimi siyasiler işçileri, aklınıza ne geliyorsa iktidar kapmak için ne yapmadılar ki, Siyasilerden fazla sivil siyasiler var ki, iktidarlara zemin hazırladılar aba altında sopa gösterdiler. Mukaddes bir şeymiş gibi Demokrasiyi dillerinden düşürmediler. Halk ne yapılıyorsa hepsini biliyor, yaşıyor, görüyor. Halka bu yığın siyasiler!” Yarasa dediler, Dindara irticacı dediler, Kâbe Arabın olsun, Çankaya bize yeter diyenler oldu, Dün dündür bugün bu gündür, Memurum işini bilir, Namuslularda Namussuzlar kadar cesur olmalı, Bu güç elimizde olsaydı sosyalizmi hâkim kılardık.

Başörtülüler Arabistan’a gitsin, Milletin meclisinde örtülü bir Bayan Milletvekiline haddini bildirin bu kadına, Siyasi hayatıma da mal olsa, İmam-Hatiplerin orta kısmını kapatacağım, Kanlı mı olacak kansız mı? Önce ahlak ve maneviyat, zalimin yanında değil mazlumun, Gulu, Gulu, Siyonist düşünce en büyük düşmanımız, Dördüzler, Faiz dünya gerçeğidir, Dünya beşten büyüktür. Garip guraba, Din bizim referansımız değildir”” Daha neler neler Siyasi Partiler yönetimlere talip olurken bir birinin kuyularını çok kazdılar. Hasmane bir şekilde, geçmişteki tek parti diktasını unutarak. Halkla baş edemeyince bazen askeri, bazen hukuku, bazen iç ve dış güçleri kandırarak, kullanarak belki iktidar olabilmişlerdir. Bilhassa İslam ülkelerinde dünyaya nizam vermeye çalışan sahte demokratlar halkın seçtiklerini alaşağı edebilmişler “Din ağırlıklı partiler” muhaliflerini yasaklamış, zindana attırmışlardı, mal varlıklarına ambargo koymuşlardır. Ülkemiz ve dünya bu tablolarla doludur. Halk iradesinin sonunda galip geldiği yerler örnek olsun diye dünyada biri Sayın ERBAKAN, Sayın Tayyip ERDOĞAN, Sayın Mursi ve Mandela’dır. Konu partiler Olunca bildiklerimi yazayım. 

Refah partisinin yıkılışı Kumpas, Paralel, Vandalizm, Faiz lobisi, İç ve dış güçler ise ki, öyledir, AK Parti’nin kuruluşu da bunlarladır düşüncesindeyim. Muta nikâhı ile de olsa nikâh böyle kesilmiş, ta patlak verinceye kadar, Ne odluda on yıldan fazla sırtınızda bazılarını taşıyacaksınız, devletin tüm imkânlarını seferber edeceksiniz, bir gecede hepsi birden Tahşiye, haşhaşi, devlet haini oldular anlamakta zorlanıyorum. Biz kırk yıldır bu camiaya mesafeliyiz. Bir camiada çürükler olabilir, Çürükler kimse ayıklanır. Ne oldu da birden imha soru işareti, Bu günlerde meslekten uzaklaştırılmak istenen savcı Zekeriya Öz ve ekibi Ergenekon,28 Şubat aktörleri, balyoz, kck’nin korkulu rüyası bu savcılar, dünün kahramanları değimi di? görevler mevcut hükümetçe verilmişti. Sömürü aracı olan dershaneleri zirveye çıkaran, bugün karşı olduğu kitleyi destekleyen yine bu hükümet’tir. Olanlar soru işaretleri ile dolu. Tatminkâr bir cevap yok. Görüşüm olan bitenler iki taraf için zarardır, ülkeye insanımıza zarardır. Bu boğuşmanın karlısı olamaz. AKP NİN Kuruluşundan günümüze kadar siyasi akışı,Devamlı yükselişi,birkaç nedene bağlı boş olan sahada   birinci derecede Sayın ERDOĞAN’IN karizması, söylemleri, dindarlığı, mazlumları savunması diye biliriz, ikinci etken, AKP karşısında gerçek rakibinin olmaması, buna alternatif de diyebiliriz. Üçüncü etken Sayın ERDOĞAN’IN şahsında diğer eksileri görmeden halkın teveccühüdür. Buna göre AKP NİN karnesinde zaman zarfı içinde artı eksileri var öz olarak Zinayı serbest bırakması eksidir, Dini Müesseselere ağırlık vermesi ise Artılarıdır diyebiliriz. Detaya girmiyorum. 2015 Yılına Hükümet olarak Sayın ERDOĞAN’SIZ giriyoruz. Basından öğrendiğime göre AKP tüm İl ve ilçelerde Kongrelerini yapıyor Devlet ekranları en çok AKP’YI yansıtıyor. Halk dinliyor, gelecek seçimlerde istediğine oyunu verecek.

AKP için birkaç tavsiyem olacak Çünkü dünyada en popiler parti AKP DİR.  Kimin kitlesel olarak AKP ye oy verdiğini iyi tahlil etsin nasıl olsa kafesteki kekliktir düşüncesinden vazgeçsin. Kongrelerde İl İlçe başkanlarını çok ince dokuyarak seçmeli, menfaat şebekelerinin sızması an meselesidir. Yolsuzluk, hırsızlık yapanlara tolerans tanımasın, Yönetim kademesinde olanların nasıl olsa AKP arkamızda halka tepeden bakışına neşter vursun. Halkın arasına katılsın. Ah, ah! AKP bu Yahudi toplumu olan Avrupa Birliğinden biran önce vazgeçse ne kadar iyi olur. Önümüzdeki seçimde ERDOĞANSIZ AK Parti’nin seçime girmesi risklerle doludur. Bazıları yanıldığımı diyebilir Sayın ERDOĞAN’IN yerini kimse dolduramıyor ben böyle görüyorum. AKP Milli görüş gömleğini çıkardım dese de söylemlerinin çoğu Milli görüş haykırışıdır. Bazen eylemle söylemi birbirini tutmuyor, Temennimiz Yanıldık, hançerlendik,  bilmiyorduk dememek için uyanık olmak lazım. AKP sofrasında oturmaya, yanaşmaya çalışanlara dikkat edilsin. İlimiz Şanlıurfa İl Başkanlığı için BEYAGÜL Aday gösterilmiş, güller güzel koku saçar, hayırlı olması dileklerimle.  Üç senedir oturduğum Ahmetyesevi mahallesinde 9820 sokak AKP belediyelerince halen yapılmamış, çamurdan geçilmiyor, Pardon!  Büyükşehir Belediyemiz Siverek belediyemize bağlı karaca dağ köy yollarını yapıyor. bu günlerde adı geçen  sokakların yapımına başlanacak bu sefer  caddenin yapımı bir iki inşaat sahibi müteahhitlere takılmış anlamadım yoksa  bizim  bu  sokağımızda paralel  yapı mi var.Sayın ERDOĞAN ne yapsın.Hakkın hakimiyeti için tüm oluşumları seviyorum Allah yardımcıları olsun diyorum..


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com