Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet İMRE

SİYASET'İ KİRLETENLER


Mehmet İMRE
22 Nisan 2014 Salı 18:55

Öncelikle yaklaşan seçimler nedeni ile başta siyasiler olmak üzere herkesi geleneksel toplum yaşantımızın ve hoş görü anlayışımızın gereğini yapmaya ve birbirilerine saygılı olmaya, birbirilerini sevmeye ve birbirilerine tahammül etmeye davet ediyorum. Son günlerde miting meydanlarında toplumun hassasiyetlerini rencide edici söylemlerin gündeme getirilmesi bizleri derinden üzmektedir.

Son birkaç yıldır siyaset yine siyaseti ve Ülke yönetimine talip olan şakul’ü (duvarcı ustalarının kullandığı ipli terazi)  kaymış olan bazı parti genel başkanları ve yöneticileri tarafından ne yazık ki adeta ar damarları patlamışçasına kirletiliyor.

Bazı genel başkan düzeyinde olan sözde örnek kişi yâda kişiler özellikle “insanın” ağzına alınamayacak küfürlü kelimeler sarf etmeleri, Türk siyasetinin kalitesini düşürmekte ve siyasetin içine düştüğü vahim durumu gözler önüne sermekte. Halkın büyük çoğunluğu “Temiz toplum, Temiz siyaset” isterken bunların bu şekilde davranmaları düşündürücüdür.

Yine aynı şekilde daha önce bir kaset skandalı ile giden bir genel başkan’a maalesef yenileri katılmakta kaset serileri devam etmekte. Vizyona girenler ve vizyona girecek olan kasetler de yapım aşamasında yakında gösterime girecekleri iddia ediliyor.(basından). Sanırım bunlar Ülke sorunları yerine zevki sefalarına düşmüşler. Yeryüzünde bunlara benzer başka kötü örnekler bulamazsınız. Çünkü halkın önünde muhalefet olsun diye bir başkasına hakaret etmek, aşağılamak, anasına küfür etmek gibi bir alışkanlıkları var. Kişinin içindekini kusması gerçek kişiliğini ortaya çıkarır.

Berber gülüşü (yapmacık rol) ile siyaset yapılamaz ne kadar gizleyebilir ki insan kendini er yâda geç gerçek meydana işte bu şekilde ortaya çıkıyor. Hal böyle olunca halkımız da bunları ibret ve hayretle izlemekte ve not almaktadır. Bu aziz Millet sandıkta diline, beline hâkim olamayan ve özellikle gençlerimize ve çocuklarımıza kötü örnek teşkil eden siyasilere 12 Haziran da ağızlarının payını verip, hadlerini bildireceklerdir.

 

Diğer bir konu: 1 MAYIS

         1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, emeklinin, işçinin memurun, çiftçinin ve tüm dar gelirli emekçilerin bayram günüdür. 1 Mayıs, bir hesaplaşma, siyasete malzeme olmaktan çıkarılmalı, ülkede yaşamakta olan 9,5 milyon emeklinin, çalışanların ve tüm dar gelirlilerin sorunlarının gündeme taşındığı ve çözüm önerilerinin sunulduğu kardeşlik ve dayanışma günü olmalıdır. Ülkemizde yaşamakta olan ve Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli olanlar arasında ücret dengesizliğinin düzeltilmesi, işsizliğin önlenmesi, emeğin hakkının alın teri kurumadan verilmesi, demokratik hak ve özgürlüklerin kâmil manada sağlanması, emeklilere de sendikal haklarının verilmesi ile mümkündür. 21. yüzyıl da göstermiştir ki, sivil toplum örgütleri uygar dünyanın vazgeçilmez unsuru haline gelmiştir. Hal böyleyken emeklilerin köşelerine çekilip hayatlarını pasif şekilde sürdürmeleri düşünülemez. Aktif bir sivil toplum oluşabilmesi için emeklilerinde örgütlenmesi zaruri hale gelmiştir. Son Anayasa paketinde “Toplu sözleşme hükümlerinin emeklilere yansıtılması hükmü,” yer almıştır”. TBMM’ inde yapılacak kanuni düzenleme ile sendikal statüye kavuşturulması için yasal düzenlemenin bir an önce yapılmasıdır. Bu duygu ve düşüncelerle 1 Mayıs’ın tüm emekçilere hayırlı yarınlar getirmesi dileklerimle.

 

Bir başka yazıda görüşmek dileği ile


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com