Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

SİYASET VE SORUMLULUK


Recep Akyol
26 Mart 2015 Perşembe 08:12


    Şanlıurfa'da alışagelmiş çıkar eksenli kirli siyaset hizmet anlamında toplumdan kopma noktasına gelmiştir. Şanlıurfalı seçmenlerde inandırıcılık ve özgüven ortamı kalmadığı kanaatindeyim. Bu nedenle şahsım adına Urfa dışında siyaset yapmanın daha faydalı olacağı görüşündeyim.

    R.Tayyip ERDOĞAN ve AK Parti İktidarlarının Türkiye deki siyaseti dizayn etmeye çalışmaları Türkiye deki Çirkin Otel lobi siyasetlerini artık geride bırakarak Türkiye şartlarına göre çok faydalı tespitler yaparak çözüm yollarına gitmişlerdir. 12 Yıllık AK Parti İktidarı dönemlerinde vesayet yönetimlerine son verildiği..İnsanlara hizmet etmeyi amaçlayan sosyal politikaların geliştiği Yapılan yollara baktığımızda Ekonomik Kalkınmanın ulaşım yolu ile olacağı gerçeği görülmektedir..

    Şanlıurfa siyaseti mevcut ekonomik yapıya göre hizmet yapılmıyor.. Bu nedenle potansiyel üretimin tarım, turizm ve ticaret toptancılığı yapılmakta. Ürün çeşitliliği ve ürün kalitesi birçok iş imkan ve alanını beraberinde geliştirir. Bu üretim Potansiyelini hayata geçirecek Bilgili,donanımlı,Uzman ve teknik Vekil adaylara yer verilmesi kaçınılmaz olmuştur..

    Şanlıurfa insanları olarak yaşadığımız toprakları bir sevda olarak görüp sevdamızı en güzel şekilde ifade etmeye çalışmalıyız. Şanlıurfa topraklarına, kültürüne ve manevi havasına sevdalanıp Urfa'da yaşayan ve ölümünde Urfa topraklarında defin edilmesini isteyen başta Bediüzzaman Said-i Nursi ve Rodoslu Abdülvahit gibi şahsiyetlerin Urfa'yı tercih etmeleri büyük mana ve anlamlar vardır.

    Urfada'ki yaşam ve yönetim anlamında bizlere birçok örnekler vardır. Hz. İbrahim'den günümüze kadar bizlere miras kalan çok ulvi ve ilahi mesajlar bizlere örnek olarak kalmıştır. Hz. İbrahim'in sofrası paylaşmayı esas alan Din ve Dünya görüşlerinin temelidir. Şanlıurfa da ki  İnanç Turizm potansiyeli bacasız fabrikalar gibidir.Bunun farkına varmamız gerekir..
       Toplumsal iktisadi kalkınmayı amaç edinmeyen ve bu konuda ajandasında Projesi olmayanhiçbir siyasetçinin toplumda kabul görmeyeceği bilinmelidir..Ekonomik ve İktisadi gelişme göstermeyen insanların refah seviyesinden pay almaları mümkün değildir.Bu farkı anlayan seçmenlerin siyasetçi ve vekil tercihleri de planlama odaklı olmalıdır..
 Kültürel zenginliklerimizi harmanlayıp bir potada tutabilen dışlama ve yok sayma siyasi düşüncelerin iflas ettiği sorunlara çözüm getirmediği,ortam ve düşüncelerin kabul görmeyeceği bilen ve toplumda bu siyasi yapıyı oluşturan siyasetçilerin güçlü bir birliktelik oluşturmaları asıl amaç olmalıdır....Hayat ve yaşamın tatlı ve acı her anını paylaştığımızda sorunlar kendiliğinden çözülmüş olur.Yönetim anlamında herkes taşın altına elini koyduğu zaman bireysel veya toplumsal yönetime katkı sağlamış olur.

    Urfa siyasetinde yapılmayan tek şey sorumluluklardan kaçmak olmuştur. Her şeyin eleştirisine önem verip pozitif düşünce bakış açısı ile sorunlardan kaçmakla geri kalmışlığa mahkum edilmişiz. .İnsanlar hem yaşamda ve hem de siyasi anlamda sorumluluk aldıkları ölçüde başarılı olmuşlardır. Başarıya giden tek yol sorumluluk almaktır.

    Yapacağımız her şeyi planlayıp tasarlayarak yaptığımızda ki günümüzde AR-GE çalışmaları ile faydalanarak bilgi teknolojisi transferi, insan kaynaklarını mesleki alanlarda eğitimler vererek, tarım ürünleri ve gıda sektöründe ürün çeşitliliği ile kendimize birçok iş alanları sağlamış olacağız.

    Üniversitelerimiz yan gelip yatma yeri olmaktan çıkarmamız lazım. Şuanda üniversitelerin birçoğunda yapılan Akademik Bilgi, Kültür ,Emek, rant hırsızlığına son verip AR-GE Çalışma ortamı gençliğin hizmetine sunarak hizmet siyasetini hakim kılmak gerekir..ülkemiz gençliğini her türlü çatışma ortamı ve kötü alışkanlıklardan uzak tutarak ekonomiye katkı sağlamak gerekir...

     Bu anlamda bütün inanç turizmi, tarımsal üretimler, pazarlama ve satış konuları ile ilgili projelerimizi herkesle paylaşacağız. Şahsen ülke siyasetine hizmete dönüştüren iyi niyetli hareketle tüm projelerimizi paylaşacağız. Kesinlikle çatışma kültürüne izin vermeyeceğiz.

    Çatışma kültürü ile ülke ve gençlik olarak çok şeyler kaybettik veya bizlere kaybettirildi. Genç nüfus yapımızı ve tüm enerjimizi üretim için odaklamalıyız.                                                         Bu nedenle ne kadar üretim o kadar refah, mutluluk ve sağlık demektir.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com