Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet CENGİZ

SİYASET FEDAİLERİ


Mehmet CENGİZ
22 Nisan 2014 Salı 18:55

Siyaset her toplumun vazgeçilmez mayasıdır. Mayalar da bazen bozuk olur. Yoğurt yapayım derken, sağlam sütü de bozarsınız. Sütün bozulmaması tedbir ve temkine bağlıdır Tedbir temkin ilahi terimlerdir elden bırakmamak gerekir. Beşeri siyaset için maddesini, enerjilerini sarf edenler, çılgınca alkış tutanlar, Fanatikçe muhabbet besleyenler, Lideri ve siyasi görüşünü köşelerine taşıyanlar, sonunda iki dudak arasından çıkmayınca bu sefer çılgınca saldırmaları temkinden yoksun kafaların hezeyanı olsa gerek. İlkeler çok mühim, ilkesizlikle siyasete soyunanlar süreç sonunda başta alkışladıkları siyasi görüşü sonunda reddederler. Buda ilkesizliktir. Peki, siyasette ilkeler ne olmalıdır. Başta inanç olmalıdır. Hakkı üstün tutmak olmalıdır. Manevi değerlere önem vermelidir.Liyakat aranmalıdır.Dış siyasette bağımlı olmamalıdır.İç siyasette insanı insan olarak tanımalıdır.

 Adil Olunmalıdır. Siyaset liderinin de locası, gizli ajandasının bulunmaması dır.20. asırda liderler devamlı halkı kandırmaya çalışmışlardır. Kimi Dini kullanmış, kimi dili kullanmış, kimi, dünyanın en büyük yalanı olan Demokrasi ile gerçekleri saklayarak yapacağı zulümleri örtmeyi başarmışlardır. Halen aynı yalanlarını devam ettiriyorlar. Bilinçsiz toplumlar da çılgınca bölünerek, sahte, cüce, dışa bağımlı, liyakatsiz liderlere oy vermeye, alkışlamaya devam ediyorlar. Faiz Dünya gerçeğidir, Zinayı suç olmaktan çıkarmak çağdaşlıktır. Siyonizmin eş başkanlığını yapmak orta doğuyu hizaya getirmek lider ülke olmaktır.

NATO ittifakı ile Önce şer güçlerince Afganistan’ı, Irak’ı, Libya’yı işgal ederek, Milyonlarca Müslümanın kanını akıtan, gemilerle yaralıları taşıtmak insani yardım yapıyorum diyen liderleri desteklemek, alkışlamak, iyidir demek, tek cümle ile şerre alet olmaktır. Siyonizm’e bağlı siyaset yapan liderleri desteklemek, talihsizliktir. İzansızlıktır, hakkı görmemektir. Oylarımız bölünür diye bu sevdadan vazgeçmeyenler akıtılan kanın ortaklarıdırlar.

AZ OLAN DOLARDERLERİ ÇOKÇA dolar der yapan lidere oyum yok, Başörtüsünü çözemeyen, Yönetimi diktatörce olan, manevi değerlerime savaş açan,  liderlere oyum yok, Bin Ladin’i Terörist gören, üç milyondan fazla müslümanı katledenleri terörle mücadele ekibi gören lidere de oyum yok.

Mukaddes yolculuk sonrası böylesi bir yazı yazmam, giderken ateşli siyaset, dönerken sönmüş siyaseti görünce mecbur kaldım. Sürçü lisan olduysa af ola. Allah kimseyi gerçek vatansız, bayraksız, ezansız, lidersiz bırakmasın. İslam coğrafyasında yangın var. Kan var, gözyaşı var. Temelinde Siyonizm mevcut. Yekvücut olarak gerçek siyasi liderlerin etrafında kenetlenmek kurtuluş çaresidir. Siyaset oyuncular ı üzülmesinler. Her oyunda hemen halay başı çekmesinler. Sonu sönük olur. Toplum neye layıksa Yaradan onu verecektir.Kalpleri çeviren odur.Menfaat’e dayalı siyaset aktörleri müracaatlardan,isimler açıklanıncaya kadar her ilde yatırılan paralarla çok fabrikalar yapabilirler di.yüzlerce işsize iş bulunabilir di. yapılan masraflar heba Sonuç boş ve beyhude .. Mevla’m görelim neyler neylerse güzel eyler.Dünyayı ifsada götürenlere yanaşmayın(BUNLARA YERYÜZÜNDE FESAT ÇIKARMAYIN DENİLDİĞİNDE,BİZ ANCAK ISLAH EDİCİLERİZ DERLER,İYİ BİLİN Kİ ONLAR BOZGUNCULARIN TA KENDİLERİDİR.FAKAT FARKIN DA DEĞİLLER)Bakara S.A.11-12

Selam ve Dua ile


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com