Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Hüseyin KAYA

Siyaset Çirkinleşiyor


Hüseyin KAYA
22 Nisan 2014 Salı 18:55

     Siyaset çirkinleşiyor gün geçtikçe. Rakip siyasi partiler meydanlarda halka hizmetlerini, gelecekle ilgili projelerini anlatmak yerine birbirlerine sataşıyorlar.

     Adap ve terbiye kalmamış, her türlü küfrü ve hakareti dillendirmekten hiç çekinmiyorlar. Kimi yolsuzlukla suçlarken karşı tarafı, bir diğeri şeref… Ahlak… İtham ediyor. Oysaki televizyon ekranlarında ve seçim meydanlarında sarf edilen bu insanlık dışı söylemleri toplumda tepki oluşturacağını ya hesaplamıyorlar ya da toplumu kaide değer saymıyorlar. Siz sevgili parti liderleri birbirinizle küfürleşirken unutmayın ki sizi dinleyenler veya izleyenler arasında çocuklar ve kadınlar vardır.   

      Eğer siz aile ortamınızda rahatlıkla küfür, hakaret ve aşağılayıcı sözler sarf edebiliyorsanız size diyecek tek bir şey var o da; lütfen siyaseti kirli ağızlarınızla kirletmeyiniz. Bırakın temiz ahlak ve temiz siyasete sahip olanlar bu meydanlarda halka hitap etsinler. Halka hizmet için yarışsınlar. Bu arada belinize ve dilinize sahip çıkmayı öğreniniz lütfen. Çünkü siz bu millete ve devlete önder olacaksınız. Milleti ve devleti temsil edeceksiniz. Siyaset açık aramak, küfretmek değildir. Siyaset halkla bütünleşmek, halka ve vatana hizmet demektir. Mademki siyaset yapacaksınız, mademki bu millete ve vatana hizmet edeceksiniz o zaman bırakın meydanlarda tehditler savurmayı, küfretmeyi ve belden aşağıyı vurmayı; sadece siyaset yapın ve halkın karşısına icraatlarınızla çıkın halka anlatın ve de iktidara bu şekilde talip olun.

       Ey siyasiler ve siyasi parti liderleri lütfen siyaseti temiz bir ahlakla yapın. Birbirlerinize küfür ve hakaret etmeyin. Birbirinizi yolsuzlukla, iftirayla ve edepsizlikle suçlarken kendi değerlerinizi düşürdüğünüzün farkına varınız. Eğer gerçekten ortada bir kusur veya suç unsuru varsa bunları meydanlarda değil mahkemelerde dile getirin. Artık halk sizin meydanlarda kavga ve küfürlerinizi değil icraatlarınızı dinlemek istiyor.

        

Bugünlerde herkes birilerinin gizli kapaklı işlerini araştırmakla meşgul… Herkes ahlak ve namus abidesi kesildi. Birbirlerine komplo kurma peşinde. Bu denli siyaset çirkinleşmiştir. Herkes birer p… sanatçısı gibi kasetleri ve videoları yok satıyor. Bu ortaya çıkan ahlaksızlık, terbiyesizlik manzaralarını meydanlarda seçim malzemesi olarak kullananlarda bir o kadar ahlaksız, edepsiz değiller midir?  Eğer bir toplum İslam’dan bihaber ise yapacakları şey budur. Ama birazcık İslam inancına, kuran bilgisine ve ayetlerine; peygamber efendimiz H.z Muhammet (s.a) güzel ahlak ve hadislerinden haberdar ise bu tür çirkinlikleri kabullenmezler.

         Sizlerle bu hadisleri paylaşarak yazıma son vereyim

1)  Her kim Müslüman kardeşinin ayıplarını kusurlarını, kimsenin görmesini ve işitmesini istemediği şeyleri örterse Allah-u Teâlâ’da kıyamet gününde onun ayıplarını örter. Her kim Müslüman kardeşinin meydana çıkmasını istemediği bir şeyini ortaya çıkarır ve dile getirirse Allah-u Teâlâ da onun ayıplarını, kimsenin bilmesini istemediği hallerini meydana çıkarır. Bu surette kendi evi içinde de rüsva eder. Müslüman kardeşinin ayıplarını örten, bir ölüyü diriltmiş gibidir

2)Bir kul, dünyada bir kulun ayıbını örterse Allah da onun ayıbını kıyamet günü örter... 3)Kendi kusuru varken başkalarının kusurlarını araştırmaktan kendisini alıkoyana ne mutlu. Ona müjdeler olsun. Vesselam…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com