Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

ŞİDDETİN MAZERETİ OLAMAZ


22 Nisan 2014 Salı 18:55

Futbolun içinin hava dolu toptan ibaret olduğunu sananların sayısının artarak devam ettiği, boş sözlerin medyada yer bulduğu, taraftarlığın taraf olmaktan öteye geçmediği, olayların geçiştirilmek istendiği sürecin sonunda, sporda şiddet arttı.
Temennim, bundan sonraki süreçte olaylara tarafsız bir şekilde bakılarak, çözüm arama yolunda herkesin sağduyulu olmasıdır.
Bursaspor ve Beşiktaş maçının iptal edilmesine neden olan Bursaspor taraftarının sebebiyet verdiği olayları tasvip etmiyorum. Buna mazeret uydurmaya çalışanları da aklıselim olmaya davet ediyorum.
Bursaspor, geçen yıl gerek siyasilerin gerekse Anadolu'daki bazı seyircilerin ''üç büyükler olmasın şampiyon Anadolu'dan çıksın'' arzularına, medyanın önemli bir kısmı da çanak tutunca hep hava Bursaspor lehine esmiş oldu. Bursa şampiyon oldu fakat bir çok olumsuzluklarda fark edilemedi. Bu olumsuz davranışlardan biri, Bursa taraftarının maçta ''teröristler dışarı'' diyerek terörü, doğudaki bütün insanlara mal edip ülkenin bazı sorunlarını sahaya taşımalarının hiçbir haklılık tarafı olmadığı gibi, son olarak yaptıkları, Beşiktaş seyircisinin maça gelişini engellenmeye yönelik hareketleri mantıkla ilgisi yoktur.  
Geçmişte, Diyarbakır takımını yani; doğu insanının futbola katkı sunmak isteyen güzide takımını terörist ilan edenlerin futbolu kan davasına çevirip şiddete yeltenenleri hangi gruba dahil edebiliriz. 
Doğu ve Güneydoğu insanımız, hak ederek elde etiği başarılara sevinir ve kimsenin hakkına göz dikmez haksızlığa karşı alıngandır; dertlerini bağrına basar gururludur. İnsanımızı yakından tanımak gerek. İnsanımızı tanımadan Bursa'nın kılıcını çeken medya mensupları ahkam keserek '' canım teröristler dışarı denilmiş ise takım sahadan çekilir mi buna tepki verilir mi? Seyircidir bunda ne var ki?'' diyerek Bursa taraftarını eleştirmeleri gerekirken; Diyarbakır aleyhine gündem oluşturdular. Bu davranışla Bursa'ya iyilik yaptıklarını zannedenler, ne kadar kötülük yaptıklarının farkına varmalıdırlar.
Başta söyleyeyim şiddet kimden gelirse gelsin hiçbir zaman tasvip edilmemelidir.
Batıda yanlış lanse edilen kulaktan dolma duyumlarla yadırganan insanlarımızın, aslında ne kadarda aklıselim oldukları hep göz ardı edilmiştir.
İnsanları ayrıştıran zihniyetler çoğu zaman devlet kanallarından yer edinerek, bilmişlik taslayan, saçma sapan fikirleriyle reyting uğruna futbolu karıştırmaya çalışanlar doğruyu göremeyenlerdir. Bu zihniyette olanlar hep alttan bakarlar toplumu mutsuz ederler.
Bunların, yanlışlarında boğulduğu sosyal sorumluluktan yoksun söylemleri bir çok takımın kurumsallaşmalarına zarar verdiği gibi Bursaspor'a da zarar vermiştir.
Doğruları saklayarak taraf olanlar, Bursaspor taraftarını adeta şımartanlar bu zihniyetin yanlış paradigmalarıdır.
Medyada ahkâm kesip ilkel hareket eden futbol cahillerinin sözüne itibar edilirse olacağı bu işte; Taraftar, taraf gibi davranıp duygudan, sevgiden ve mantıktan yoksun  bir duruma gelir.
Futbolu savaş zannedenlerin söyledikleri: ''Bursa'ya neden Beşiktaşlı seyirci alındı.''
Kendinize gelin beyler; Spor dostluk, Barış ve kardeşlik değil mi? Futbolun genetiğiyle oynayarak taraftarları, reytinginiz uğruna adeta militana çevirdiniz.
Futbola kan davasını bulaştırmak isteyenler, aciz insanlardır. Kimse heveslenmesin Çarşı her şeye karşı olduğu gibi futbol savaşına da elbette karşı.
Beşiktaş taraftarının şehrin dışında takımlarını almadan gitmeyip, takım kafilesini beklemelerine ve de takımlarına sahip çıkma arzu ve davranışını takdir ediyorum.
Kimse kimseye şirin görünmek için konuşmasın. Gürültü çıkaran teneke içi boş tenekedir. Futbolda ''hak eden kazansın'' diye bir laf var. Futbol sevgidir; nefret olamaz.
Şanlıurfaspor'a gelince; futbol sürprizlerle doludur. Olaya hiçbir zaman tek pencereden bakılmamalıdır.
Her söylenene itibar edilmemeli. Vitrinde boy gösteren bazı medyatik kişilerin içi boş sözlerine itibar edilirse,Şanlıurfaspor'un vay haline. Tek yönlü hedefler kötü sürprizlere gebedir. 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com