Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Hüseyin KAYA

Şeytanın Oyunu


Hüseyin KAYA
22 Nisan 2014 Salı 18:55

          Asya, Ortadoğu ve kuzey Afrika coğrafyası sanayi devrimi ve coğrafi keşiflerle Amerika ve Avrupa’nın ilgi alanına girmeye başlamış ve bu da sömürgecilik fikrini doğurmuştur. Bu sömürü politikası yüzyıllardır; bazen sıcak, bazen soğuk savaş yöntemiyle sürekli bu coğrafyalarda kargaşa ortamı oluşturulmuştur. Çünkü bu savaşlar ve akan kanlar Amerika ve Avrupa’nın beslenmesi ve yeni savaş makinelerinin denenmesi anlamları taşıdığı için bu coğrafyalarda barış ve huzuru olmaması gerekmektedir.

          Bundan dolayı bu coğrafyadaki halkları birbirlerine karşı sürekli tetikte tutmaktadırlar ve aralarına nifaklar sokmaktadırlar.

          Biz insanoğlu elimizdekilerle hiçbir zaman yetinmeyi ve şükretmeyi bilmeyiz. Bundandır ki başımıza sürekli felaketler gelmektedir. Bu felaketler dünya üzerinde hep Müslüman coğrafyasında meydana gelmektedir. Çünkü Müslümanlarda birlik, bütünlük ve İslam inancı yok olmuştur. Dağınık ve inançsız toplumlarda maneviyat ve kültürel birlik yok olduğundan toplumların da yok olması, helak olması kaçınılmazdır.

         Yüzyıllardır Hıristiyan dünyası İslam dünyasına karşı haçlı savaşları yapmış ancak başarı sağlayamamışlar, bu haçlı savaşlarının başarısızlıkları Hıristiyan dünyasına hırs kazandırmışken Müslüman âlemine de sonsuz güven vermiştir. Ancak şu gerçeği artık görmemiz gerekiyor. Haçlı seferleri başladığı dönemde İslam dünyası savaş gücü açısından Hıristiyan dünyasından çok yetenekli ve çok güçlü idi. Ama çark tersine dönmeye başladı. Hıristiyan dünyası hem teknolojik hem de savaş gücü açısından Müslüman dünyasından çok ama çok daha güçlenmiştir. Bu güç onlara arım kalmış haçlı seferlerinin başarıyla sonuçlanmasına çalışmaktadırlar.   Ama ne yazık ki Arap dünyası bu gerçeği ya görememektedirler. Ya da gelecekleri ile ilgili hiçbir kaygı taşımamaktadırlar. Her ne sebeple olursa olsun her iki seçenek de onların yok olması için yeterlidir. Düşünün ki; şeytan olarak tanımladığımız Amerika ve şeytanın yavrusu İsrail kendi çıkarlarını korumak ve güvenliklerini, hâkimiyetlerini sağlamak için sürekli savaş ve kargaşa yaratmaktadırlar. Şeytan Amerikanın İran ve Irak 8 yıl en şiddetli şekilde savaştılar. Bu savaşta yine Amerika ve İsrail galip gelmişlerdir. Çünkü bu coğrafyadaki iki güçlü devlet zayıflamış ve tonlarca (milyarlarca dolarlık) silah satmışlardır. Daha sonra Irak’ın yöntemine Amerikan ajanı Saddam Hüseyin, Tarık Aziz vb. birçok ajan koyarak Irak ı kontrol altında tutmaya çalışmışlardır. Zamanla Irak kontrolden çıkanca 1993 de Baba George H.w Bush öncülüğünde batı ve hain Araplar iş birliği yaparak Irakla savaşılmış ancak istenilen sonuç tam olarak elde edilememiştir. Ondan dolayı bu defa da oğul Bush Irakta yarım kalan işi tamamladı. Irak bölündü yine istedikleri şahısları başa koyarak kontrollerini yineden sağladılar. Ama bu arada Irak halkının ne kişilikleri kaldı ne de namusları. Çünkü şeytanın sofrasında eriyip gittiler.

           Evleri, aileleri yıkıldı. Namusları kirlendi. Belki Saddam Hüseyin Irak ta çok desteklenmezdi. Ama en azından Iraklı kadınları ve gencecik kızların namusları kirletilmiyor, erkekleri sapık işkencelerden geçirilip öldürülmüyordu. Şeytan Amerika özgürlük demokrasi vaat ediyordu Irak halkına Ancak kendileri özgürlük ve Demokrasilerden mahrumdu. İşte Arapların Hıristiyan dünyasından ve şeytanın varlığından medet umdular. Oysaki vicdanlarında insanlık, kalplerinde Allah korkusu olmayanlardan merhamet ve özgürlük dileniler miydi? Yakın tarihte yaşadığımız bu olaylar taze iken halen Araplar yaşanılanlardan ders çıkarmamaları manidardır. Tunus, Fas, Libya, Mısır vb. en son Suriye de duran isyan ateşi bizleri gerçekten endişelendirmektedir. Geçmişte Irak halkının başına gelenler korkunç kâbuslar, bugün de isyan eden muhaliflerin ve savaştıkları Arap kardeşlerin başlarına da gelecektir. Bu isyan ateşinde kimin kazanıp kimin kaybettiğinin hiçbir önemi kalmayacaktır. Yine bu isyan ateşinde Arap halkı kaybetmiş olacak ve şeytan Amerika ve İsrail kazanacaktır. Iraktaki savaşta şeytanla iş birliğine giren hain Arap devletleri bugün aynı cehennem ateşinin ortasında kendilerini bulmuşlardır. Her millet hak ettiğini bulur. Ancak yine de savaş ve gözyaşı bu milletin hakkı olmamalıdır. Birlik ve bütünlük şart İslam dünyasında… Bu birlik ve bütünlük sağlanmadığı sürece bu ateş yanmaya devam edecektir.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com