Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Senin Sevgin Bir Güne Sığmaz


9 Mart 2012 Cuma 16:13
En sevdiğim geyiktir. “Sevgi bir güne sığdırılamaz her gün onların olmalı” Örneğin dün Dünya Emekçi Kadınlar Günüydü, hayır kadınların günü bir gün değil her gün olmalıdır sözünü, ki ben buna geyiğini diyorum, çok sık duyduk dün. İçimden haykırmak geldi:” Babam elinizi tutan mı var, her günü kadın günü yapın” Bana göre bu hiç te zor değil, sırf yemek tuzlu oldu diye kavga çıkarma, bu bile yeter bazı kadına.(dedim size bana göre zor değil, bazı adam vardır yemek tuzlu diye Ben bu karıyıboşayacam!! fikri canlanıverir aklında) Evin babası milli ve manevi değerlerine bağlı biridir. Misal onlar asla ve kat-a ve zinhar yılbaşı kutlamazlar, bu ecnebi âdetinin ne lüzumu vardır. Sadece, 31 Aralık gecesi evin reisi herkesi evinde toplayası gelir, akşam yemeğinde hindi yiyesi tutar evin reisinin, hanımını çağırır ona para verir ve ev ahalisine hediyeler aldırır, bak yılbaşı için değil ha diye sıkısıkı tembihler hanımını. Akşam canı ailesi ve sevdikleriyle okey veya tombala oynamak, muhabbet etmek ister. Ama 1 Ocak günü o adam gider yerine başka biri gelir sanki. Misafirlerin ayağı kesilir evden, hediyeyi bir yana bırak çocuğun başı okşanıp, hanımla güzel iki çift laf edilmez.
Her neyse dağıtmayayım konuyu. Açıkçası, ben, bir güne sığmaz koca bir sevgi bahanesini eşime hediye almadığım belirli gün ve haftalarda ileri sürerim. Ne yani analarımızın o kutsal ve o yüce sevgisi bir güne sığar mı karıcım, her gün analar günü olmalı?O yüzden kısıtlamayalım kendimizi bir günle. Ne demek sevgililer günü yav? Her gün sevgililer günü olmalı. Hem zaten onlar ecnebi âdeti ne öyle Sen Velantin Deys?Klasik bir bahanem daha vardır. Bunlar tüketim çılgınlığının bir sonucu, sırf daha fazla tüketelim diye uydurulmuş ecnebi icadı günler. Ne hediyesi sırf bu günlere, ecnebilere uymayalım diye sırf onların inadına hediye almıyorum. Ama geri kalan 360 günde de kadıncağıza ne bir hediye alırım ne de güzel bir çift laf dökülür ağzımdan.
Dedim ya bana bahane gibi gelir SENİN SEVGİN BİR GÜNE SIĞMAZ şablonu. Hediyeleşmeyi, birbirine güzel söz söylemeyi, nükteyi, senden farklı olanı anlamayı ve hoş görmeyi salık veren kültürün, bunları bir zamanlar yaşandığı toprakların evlatlarıyız. Ama ne gam? Ne evdekilere bir huzur veriyoruz ne de çevremize. Böyle günler de belki bir şeyleri hatırlama vesilesi olarak kullanılmalı, ama sadece o kadar. Tüketim çılgınlığı konusunda fikrim sabittir, değiştiremezsiniz.
Hepinize hayırlı günler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com