Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet İMRE

SENARYO AYNI MI?


Mehmet İMRE
19 Aralık 2011 Pazartesi 11:41
Varlıklarını senaryolarla sürdürmeye çalışan azınlık bir grup, ülkeyi ülkeleri karıştırmaya devam ediyorlar. Görünürde iz bırakmış olabilirler ancak toplumun sağduyusu bunların senaryolarına galip gelmiştir, her zaman. Galip gelmeye de devam edecektir kimsenin bundan şüphesi olmasın. Sonunda senaryocular fertlerin vicdanlarında mahkûm olmuşlardır. Neydi o yirmi sekiz şubat senaryosu genç bir kız ekran, ekran dolaşıyor ağlıyor, diğer taraftan sözde İslami kıyafete bürünmüş uzun sakallı biri var insan aklı almıyor. Nasıl olur böyle diye hayretler içerisinde kalırken insanlarımız, bir yandan da kalkancı diye birisini çıkardılar ve bir sürüde uzun saçlı, uzun entarili ellerinde asaları ile uzun saçlarını sallayarak oynatmak üzere olan sözde müritleri. Tüm bu gösterilerden sonra senaryo olduğu anlaşıldı. Din ile din adamları ile mücadelede alt yapı hazırlığıymış meğer peki değer mi? onlara göre evet değer. Efendim neymiş ülkede irtica varmış, irtica nedir? Geriye gidiş, sanki bizi ileriye götürdüler de din mani olmuş vay zavallılar vay. Bu senaryolardan bir örnek verelim. Hemen belirtelim mübarek dinimiz hiç kimsenin tekelinde değildir. Din insan mutluluğu için sağlam hayat tarzıdır. Beğenirsin beğenmezsin, senin dinin sana benim dinim bana. Dünyada beraber yaşamak mecburiyetindeyiz. Her alanda şahıslar kusurlu olabilir. Mensubu bulunduğu misyonunu etkilemez. Senaryolarla bazı şeyler yapılmak isteniyor.
Biz buna Mazlumun gözyaşı ile nam, şan, şöhret, saltanat, elde etme sanatı diyoruz. Medeni insanlara bile bunlar yakışmaz.Bu cahil,egoist,ganimet sevdalıları, dine direk saldıramadıkları için endirektle,yani dolaylı yollarla saldırmaya çalışıyorlar.Boşuna yoruluyorlar,güneşe taş atmakla güneşi söndürmeye yelteniyorlar.Boş bir yorulma.Ülkemizde ve dünyada din konusunda kim zerre kadar hizmet ediyorsa alkışlarız.karşı çıkan,senaryolar üretenlere karşıda mücadelemizi veririz.Muvaffakiyet Allah’tan dır.İnancımızın gereği de budur.
Sapık senaryoları ile bir gecede yandaşlarını zengin edenler, ülkeyi senelerce geriye götürenlerdir. Ekonomimizi İMF ye abone edenler, militan yandaşları ile çok insanımızı haksız yere ceza evlerinde çürütenler, binlerce insanımızı işsiz, aşsız, yuvasız bırakanlar, Camilerimizdeki vaazımızı bile merkezi sisteme bağlayanlar, gözyaşları ile binlerce genç kızlarımızı üniversite kapılarından kovanlar, doymamış olacaklar ki, yeni senaryolar üretmeye başladılar. Aynı Camide(İsmail ağa Camii) iki din âlimi şehit edilerek, failleri bulunmazken, Şimdi de Cübbeli hoca üzerinden bir şeyler elde etmeye çalışıyorlar. Bir din âliminin Kadınla, kızla, mafya ile ne alakası olabilir. Adli bir vaka olduğu için o tarafı bizi ilgilendirmiyor. Ancak görünen, isnat edilen şeylerden inandırıcılığı yok gibi.
Yoksa Ergenekoncularla denge kurulmak mı isteniyor. Neymiş evi aranırken tüm gizlilik ilkeleri çiğnenerek, kaliteli perdeleri varmış, çok pahalı ev eşyası ev gereçleri varmış, evi lüksmüş el insaf. İzlenim yine senaryo kokuyor, birileri nemalanmak istiyor. Halkımız bunları yutmuyor artık hak tecelli edecektir bir gün inşallah. Hayatı zinayla geçenler, nikâhsız yaşamayı çağdaşlık sayanlar, haksız kazançla geçinenler, bir gecede servet kazananlar Müslüman’a ders mi verecekler, çiçekleri suladım diyen, şu an Milletin meclisinde Milletvekili, Bir parti genel başkanı evli bir kadınla görülmesi sonucu Şu anda yine mecliste milletvekili, bunları görmemek, eleştirmemek ikiyüzlülüktür. Çifte standarttır. Toplumumuz biliyor ki, dini konularda önder olanlar, Tuz, Güneş, yağmur gibidirler, her kes onlardan istifade eder, onlar olmazsa toplum yıkılır, bölünür, toplumun temel taşları İslam âlimleridir. Onlara hemen saldırmak saldıranları küçültür.
Bu senaryocular dünya devletleri yani İslam ülkelerini de karıştırıyorlar. Irakta demokrasi yoktu, insanlar sıkıntı çekiyordu diye, Saddam hüseyni alaşağı ettiler, heykellerini devirdiler. Gelinen nokta yüz bine yakın insanın ölümü, şimdi de ülkeyi terk ettiler def olup gidiyorlar geride talan, sömürü, gözyaşı, dul, yetim ve işkence bıraktılar. Efendim demokrasi gelecekmiş, Saddam zalimmiş, insanlara hayat hakkı tanımıyormuş, yuh olsun demokrasinize, yaptıklarınız canlı örnektir. Nesilden nesile pislikleriniz lanetlenecektir. Çünkü siz Siyonistlerde insan sevgisi diye bir şey yok. Oyun aynı oyun senaryo aynı, Afganistan da, mısırda, Libya da, Suriye de kullanım süresi geçmiş, zalimleri devirip yeni zalimleri başa geçirmek mazlum halkların gözyaşı üzerinden kendilerine servet, çıkar uğruna çaba göstermek, Yemen diktatörü neden hemen gitmedi çünkü oda şer güçlerin eş başkanıdır, senaristtir. Şunu demek istiyoruz. İnanan insanlar din kardeşidir. Birlik olmazsak senaryocuların tuzağına düşeriz. Halkın önderlerine çamur atmaları, bizi bölmeye yöneliktir. Madde, şehvet tatmini, makam elde etmek için bunlara her şey mubahtır.
Yüce Rabbimiz bakın Kur’an-i kerimde ne buyuruyor.”Onlara yeryüzünde bozgunculuk yapmayın” Denildiğinde biz ıslahatçılarız” Derler Bakara S.Ayet 11 devamla “Aman ha! Gözünüzü açın asıl bozguncu onlardır. Ancak farkında değiller ” Aynı sure ayet 12 Buyurur. Dikkat edilirse ıslahat, beşeri kelimelerle insanları uyutmaya, yön vermeye çalışanlar bozgunculardır. Tüm Müslümanların uyanık olmaları dileklerimle…

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com