Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Ömer ASLAN

Seçmen vekillerini tanıyamadı


Ömer ASLAN
14 Aralık 2011 Çarşamba 01:42
Üç arkadaş bir araya geldik mi hükümetler kurtar, hükümetler yıkarız. Öyle ki “başbakanın yerinde olsam” diye başlayan cümlelerin sonunda neler neler hayal edilerek konuşulur.

Geçen gün “Edessa TV’de haberleri” izliyorum. “Sokak röportajı” yapılan bir haberi izlerken gayri ihtiyarı olarak gülümsedim.

Haberde “Şanlıurfa’nın toplam kaç milletvekilinin” olduğu ve milletvekillerin isimleri soruluyordu. Ancak yaklaşık 15 kişiye sorulan bu iki soruda sadece 3 kişi Şanlıurfa’nın 12 Milletvekilinin olduğunu söyledi ama “kimse tüm isimleri sayamadı”.

Seçim süreçlerinde herkes milletvekili edasıyla konuşur, en iyi şekilde milletvekilliğini kendisinin yapacağını, mevcut vekillerin “hiçbir şey” yapamadığından dem vurur.

Demek ki “siyaset sadece konuşmak değil” sözü sadece vekiller için değil, seçmenler için de geçerlidir.
“Ters mantıkla düşünürseniz”, milletvekillerin sahaya inmediğinden dolayı böyle bir algının oluştuğunu iddia edebilirsiniz. Ancak en azında mevcut vekillerin 3’te ikisinin isimlerini her “oy kullananların bilmesi” gerekirdi. Çünkü oy kullanmışsın ve mevcut vekilleri kendine TBMM’de vekil olarak tayin eden ruhsatı veriyorsun.

Vekillerini bileceksin, tanıyacaksın ki; yaptıkları icraatların ne olduğunu da tam anlamıyla öğrenebilesin. O zaman vekaletini verdiklerinin çalışmalarını sorgulayabilir ve kritiğini doğru yapabilirsin.


İLGİLİSİNE
Yaşlanmadan akıllanmayı çok isterdim… (George Bernard Shaw)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com