Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

SEÇİME GİDERKEN


Recep Akyol
12 Kasım 2014 Çarşamba 09:39

2015 yılı Haziran ayında yapılacak olan Genel seçimlerde tüm Partilerin ön hazırlık çalışmalarına başladıkları görülmekte. Ülke genelinde yapılacak olan seçimlerin bir güven ortamında yapılması herkesin ortak arzu ve düşüncesi olmalıdır.
Peki ülkenin geleceğini ilgilendiren genel seçimlerde vatandaşların sorunları çözülebilmiş midir diye…? soru ve sorunlarımız yok değil.
Güven ortamı ve Barış süreci yeni Türkiye toplumunun vazgeçilmez temel sorunudur.
Güven ve barış süreci inşaa edilmeden, bu düşünce hakim kılınmadan vatandaş sandığa nasıl gidebilir ki…? Siyasetçi özgüven ortamında hareket edemez se. Eğitim hayamızda sistem iyi çalışmazsa sokaklarda ve okullarda huzur kalmaz. Barış sürecini tıkayan sorunların başında bunlar gelmektedir.
Barışın iki tarafın da da çok basit söylem ve eylemler yapılmakta en yetkili ağızlar yerine en sıradan demeçlerin medya da yer alması medyanın barış dilini kullanmadığı görülmektedir.. Barış ortamı şansı kolay edilmedi ki kolay ve basit şeylerle imha edilsin

Hiç kuşkusuz Soma ve Karaman'da kömür ocağı faciaları ile hayatını kaybedenlerin sorunu da, Şırnak'taki Kömür ocağında göçük altında kalan insanların sorunu da genel anlamda Kürt-Türk demeden ortak acımız ve ortak sorunlarımızdır. Ortak sorunlarımıza ortak görüş ve düşünce ile çözüm getirmeliyiz. Yoksa bu sorunlar yumağının altından kalkamayız.

Irak'taki, Mısır'daki, Suriye'deki, Filistin ve Yunanistan'daki akraba ve din bağı olan insanlarla ilişkileri geliştirmeden, empati yapmadan onların dertleri ile dertleşmeden huzur ve güven içinde olmamız çok zorlaşır.

Herkesin ve her kesimin ortak arzusu olan barış veya çözüm süreci bütün sorunların omurgasıdır. Bu alanda yapılan çalışmaların olumlu etkisi insan hayatına ve topluma henüz yansımış değil. Bu sorun Ülkedeki tüm siyasilerin çözmeleri gereken sorundur. Türkler de Kürtler de aynı ölçüde sorumludurlar.

Çözüm veya barış sürecini imha edip tekrar kanlı kaos ortamı için çalışan, faaliyet gösteren güçlere alanı boş bırakırsak Ülkenin her yerinde provokatörler bu boşluğu doldururlar. Madem ki bu gök kubbenin altında ve bu ülkede birlikte yaşıyorsak birlikte de sorunlara çözüm bulmalıyız. Başkaları asla bizi barıştırmaz…

Diplomasi dilini bırakmadan geleceğimizi güven ortamına teslim etmeliyiz. Başbakan DAVUTOĞLU ve Hakan FİDAN'IN Ortadoğuda ki etkili diplomatik ilişkileri kalıcı bir güven ortamı sağlayacağı görüşündeyim.

Komşu ülkelerle selamlaşmak, etnik ve mezhep sorunlarını aşmak dükkan komşuları ile iyi geçinmek, her alanda hak ve adaleti hakim kılmak la mümkündür ,
Barış ortamı geleceğimiz olan çocuklarımıza bırakacak en büyük mirastır.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com