Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

Sayın Bakan ve Vali Bey'in Adaylığı


Recep Akyol
4 Kasım 2013 Pazartesi 14:52

 

 Şanlıurfa’da Yapılacak olan Yerel seçimler için adaylık başvuruları sona erdi diyebiliriz. Ancak İktidarın yani AK Parti üst yönetiminin belirleyeceği isimlerde olabilir. 1 Aralık 2013 tarihinde her şey daha da netleşir.

 2002 yılı Yerel seçimlerinden itibaren yapılan Genel ve Yerel seçimlerinde son sözü AK Parti Genel Merkezi söyleyerek aday tespitinde bulunmuş ve böylece günümüze kadar  bu politika izlenmektedir… 

        Şanlıurfa yerel medyasında ise AK Partinin temayül yoklamasına ve para ile yaptırılan anketlerin dikkate alınması isteniyor.

       Fakat AK Parti üst yönetimi ülke genelindeki temayül yoklamasında ki tespitleri dikkate almış olsaydı AK Parti  bugün ki gibi başarılı olur muydu diye bir parantez açabiliriz.

 AK Partinin Urfa’da ki 2009 yerel seçimleri yenilgisinin temayül yoklamasına ve parti teşkilatına bağlamak ta ayrı bir manipüledir. 

          Daha dün AK Parti tabanına ve teşkilatına ağır hakaretler yapan FAKIBABA  sevenleri tekrar ayak oyunları ile Basında yerlerini alırken turnusol kağıdı gibi  renk değişmekteler.

 Özellikle AK Parti geleneğinde Bakan, Vali ve Vekillerin Belediye Başkan Aday Adaylıkları söz konusu olunca nihai karar AK Parti üst yönetiminin yetkili olduğu bilinmektedir.

     Yaklaşık bir yıldır Bakan Faruk Çelik Bey’e ve Sayın Valimize yönelik sorulan sorulara hayır cevabı verilirken  Fakıbaba için verilen Psikolojik savaş ortaya çıkıyor.

    Ve denilmek istenen şu : Bakın gördünüz mü Bakan ve Vali Aday değil diyerek Fakıbaba için ortam hazırlanıyor. 

       Şanlıurfa Büyükşehir aday adaylığı için müracaata bulunanlar.  Mevcut adaylar Hangi Projeleri ile ortaya çıkıp kendilerini tanıtmışlar. 

     Vatandaş  haklı olarak soruyor ya bunlar şimdiye kadar Şanlıurfa için ne yapmışlar..Beyler bu işler reklam panoları ile olmuyor…

 Diğer taraftan Sayın Bakanımız ve Sayın Valimizin Adaylıkları gündeme gelince “ Yahu bu memleketi ne zaman Urfalılar yönetecek “ söylemi ile yerli ve yabancı mukayesesi yapılmakta. Oysa bu ülkede herkesin her yerde görev yapması gayet doğaldır.

 O zaman bu tür zihniyette olanlara sormak lazım :                                     Halil ÇELİK , Ahmet BAHÇİVAN ve Sayın FAKIBABA ikişer dönem bu şehri tam 24 yıl yönetmediler mi.. ? .

       Şanlıurfa bugün başta trafik sorunu ile çarpık kentleşme ile, toplu taşıma ve kentsel dönüşüm gibi ağır sorunları çözememişse bu geçmiş yönetimlerin tümü sorunludur.

 Kimlik ve hemşericilik eleştirisini ortaya atanlar inanın ki Şanlıurfa’ya kötülük ediyorlar. Bu tür eleştiride bulunanlar. Şehirde ki  Baronlar ve Arsa  Spekületörleri Bakan ve Vali Bey üzerinde etkili olamayacakları için basın yoluyla her türlü kirli yollara başvuruyorlar.

 Geçmişten günümüze  Urfa’da istedikleri gibi at koşturan baronlar ve arsa spekülatörleri Şanlıurfa’nın geleceğini belirleyemeyecekler. 

       Bu Konuda hemşerilerimizin yorumlarını bekliyoruz..


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com