Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

Savaş Çocukları


Recep Akyol
18 Eylül 2013 Çarşamba 11:31

Ortadoğu halkları için savaşın çocukları ifadesi en mantıklı tespittir diye düşünüyorum. Ortadoğu ve Mezopotamya’da yerleşik hayattan buyana özellikle Peygamberler tarihine baktığımızda savaş ve çatışmaların daima var olduğuna şahit oluruz.       

Ülkemizde süren 30 yıllık savaşta Ortadoğu’da ki yukarı Mezopotamya süregelen savaşların bir parçasıdır. Tüm bu savaşlar ilahi bir ceza olduğunu çok düşündüm, fakat esas meselenin Ortadoğu ve Mezopotamya’da zenginlik paylaşımı yüzünden çatışma ve savaşlar olmuştur.                                            

 

Böylece Devletler ve Milletler güçlerini egemenlik için kullanmışlar, bu nedenle her kültür diğer kültür üzerinden varlıklarını sürdürmüş.       

AK Parti İktidarı Başkan Erdoğan’ın önderliğinde Kürtlerle başlattıkları barış süreci ete kemiğe büründüğünde etkin bir rol oynar, yani Ortadoğu ve Mezopotamya’da Kürtlerle iyi komşuluk ilişkileri savaşların sona erdirilmesi bakımından önemlidir.    

Kürtler ve Türkler kendi zenginliklerini pozitif yönde kullanıp çatışmasızlık durumunda aklı ve mantığı ön planda tuttukları takdirde zenginliklerine zenginlik katarlar. Aksi halde tüm zenginlik heba olur…    

Arap Devletlere sunulan Ortadoğu ve Mezopotamya yönetimleri  el değiştirdi, Arap dostlarımız dışlanmadan üretim düşüncesiyle barıştırılmalıdır. Araplar İslami gazve  düşüncesini ve talan siyasetinden kurtulmalıdır.

 Evet bugün İslami duyarlılığını kaybeden toplum ve Devletler çok çabuk oyuna gelirken savaşın acımasız yüzünü gören ve en fazla etkilenenler çocuklardır, psikolojileri bozulmuş adeta hasta bir toplum meydana getirilmiş. İslam düşüncesi ve medeniyeti adeta yok olmuş. Bu nedenle insanlar acımasız bir şekilde birbirlerini katlediyorlar.

 Batılı güçlerin anlaşmalarını ne yazıkki umutla bekler olduk. Tüm görsel basında çıkan haberlerde barış için anlaştılar.                                            Peki anlaşanlar kim..Amerika ve Rusya bunlar ne zaman savaşmış ki şimdi barışıp anlaşsınlar.

        Katliamı yapanlar batılı güçler, katliama uğrayanlar Ortadoğu’nun mazlum halklarıdır. Bu katliam ve savaşlar 90 yıldır devam ediyor,katliamlar ve savaş kültürü adeta bir yaşam biçimi haline gelmiştir. İslami toplum içine yerleşen batılı güçlerin plan ve projelerini bir bir uyguluyorlar.

        İslami duyarlılığı olan Mısır’da ki ihvan hareketi içinde darbe yapanlar çıkarsa düşmanı dışarıda aramamız yanlış olur. Biz ilk önce kendimize çeki düzen verip İslam inancını tam olarak yaşadığımız an bu kanlı tablolar son bulur, kanlı katliamlar son bulur…

        Allah adına Allah’ın yarattığı kulları Allahuekber deyip katledenlere bu yetkiyi kimse vermemiştir. Kardeşliğe ve barışa giden yol Allaha ve Resulüne itaat etmektir, bu toplumların ve insanlığın ancak bu şekilde düzeleceği inancındayım.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com