Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Şanlıurfaspor'un ağırlığını taşıyacak biri lazım


22 Nisan 2014 Salı 18:55

Şanlıurfa spor bu yılda beklentilerden uzak ve istikrarı bulamayacağı gibi, gerek daha önceki yazılarda gerekse bu dönemdeki yazılarımda belirtmiştim ve belirtmeye devam edeceğim.

Şanlıurfa spor kurumsallaşmanın önündeki engelleri aşmadıkça başarı ve istikrarı yakalamayacak ve her geçen gün dünü aratacaktır. Maalesef bu iddiamın ve yazılarımın bugün de geçerli olması beni son derece üzse de bir gerçek olarak zihnimde ve zihinleri kurcalayacaktır.

 Bazı kesimler bu düşünceme saygı göstermeyip algılayamayarak eleştirseler de bu anlayış ve adama göre iş ayartmalardan vazgeçilmez ise durum pek değişmeyecek hep dünü arar halde olunacaktır.

Geçen yıl da temenni etmiştik sporseverler olarak; Önümüzdeki sezon ve süreçlerde Şanlıurfa sporu yapılandıracak bir teknik adam ve kurumsallaştıracak bir yönetimi. Maalesef arzuladığımız gibi olmuyor. Maalesef nedense bu ağırlığı taşıyacak takımı istikrara kavuşturacak kadro oluşturulamıyor.

Neden her gelen takımın menfaatlerini gözetemiyor ve takıma kurumsal kimlik kazandırmak için engelleri aşıp sorunları çözemiyor.

İster bilerek ister bilmeyerek yapılan hatalar takıma zarar verdiği gibi baştaki insanlara da zarar verdiği kesindir. Yönetime tavsiyem herkes bildiği doğrularını bir kenara bıraksın ve Şanlıurfa sporun doğruları ile hareket etsin. Şanlıurfa Sporun doğrularda birleşirseniz takıma ve topluma faydalı olacağınız gibi kendinize güveniniz artar ve toplum sizi saygıyla karşılar diye düşünüyorum.

Görüyorum çoğunluk işin teknik direktör boyutunu düşünüp bardağın yönetim boyutunu maalesef unutmuş durumda. Teknik direktörün hatası elbette vardır gelecekte de olacaktır. Önemli olan yöneticilerin tehlikeleri sezip Teknik heyete hata fırsatını tanımamasıdır. Antrenör gelip geçicidir önemli olan yöneticilerin krizlere olumlu müdahaleler de bulunması ve krizlerin oluşmaması için  başta da söylediğim gibi Yöneticilerin olumlu davranışlarıdır.

Artık Şanlıurfa sporun ağırlığını taşıyabilecek istikrar için iyi bir planlama yapabilecek bir teknik direktörü göreve getirmenin zamanıdır hiç olmasa gelecek yılların planlaması bu şekilde yapılabilir.

Örnek verirsek Turgut UÇAR Karabük spor'da iyi bir temel oluşturmuş ve bu temelin üzerine Yücel İLDİZ yapı kurup Süper lige takımı çıkararak istikrarına devam ediyor.

Buca Spor altyapıdaki yapılanmasıyla milli takımlara ve büyük kulüplere sporcu kazandırdığı gibi süper lige devam ediyor.

Şanlıurfa'nın kadrosunda yer alan Adnan'ı Şanlıurfa Spora kazandırmak ve kabul ettirmek için adeta araya adam koyduk ki bu futbolcuyu altyapıya aldılar biz olmasaydık Adnan altyapıya alınmayacaktı.

 Beden eğitimini bitirir bitirmez 11 yıldır Antrenörlük yapıyorum Gençlerbirliği Beşiktaş Buca ve birçok kulüpte uzman arkadaşlar ve tecrübeli büyüklerimden koordineli çalışıp kendimi geliştirmeye çalışmaya devam ediyorum. Konusunda uzman kişilerle yaptığımız araştırmalar ve projelerimiz birçok kulübe faydalar getirmiş olup son çalışmalarımı ve planlamalarımdan bir tanesini model olarak Şanlıurfa Sporlu bazı yöneticilere önerdim ve beğeni gördü. Fakat uygulamada Mevcut antrenörlerini kayırdıkları için uygulanamadı. Bu durum adamcılık dost ahbap ilişkisinin ne denli kalıplaştığını göstermeye yeterlidir.

Hangi başkan gelirse bu çivileri ve bu zihniyeti sökememekte dolayısıyla Şanlıurfa spor ve toplum zarar görmektedir.      

Tarsus maçına gelince; tam somut olarak belirginleşti ki taraftar takıma ve yönetime küsmüş sporcularda artık teknik heyetin dediklerini yapmıyor. Her anlamda Şanlıurfa spor desteğini kaybetmiş ve neticede sahasında bile yenilerek beklentilere cevap vermeyip istikrar adına ümitleri tüketmiştir. Zaten seyirci maçın sonucunu önceden sezmişçesine maça gelmeyerek takımdan desteğini artık çekmiş gelen taraftar ise oynanan futbolu görünce takımı yuhalayıp maç sonunda da Mehmet Şahan'ı istifaya davet etti.

Bu geçici ve zamansız çözüm gibi görünse de geçen sezon ve bu sezon ısrarla yapılmak istenen teknik direktörü görevde tutmak adına yanlışta ısrar eden yönetiminde kendine düşen payı almak adına son bir ikaz olduğunun işaretidir. Antrenman bilimini göz önüne aldığımızda İlk hazırlık döneminde 4. Günde hazırlık maçlarına başlanması beni düşündürmüş ve Teknik Direktörün yanlış yaptığını söylemiştim. Ve yöneticiler hazırlık maçlarıyla övünmüşlerdi.
 
Yönetime tavsiyem artık adamcılık işini gerek altyapıda, gerekse üstyapıda olmak üzere her alanda bir kenara bırakıp, Şanlıurfasporu taşıyabilecek kişileri; sizden olmasalar da görevlendiriniz.

Yok, biz adam seçmiyoruz bu iddiaların doğru değil diyorsanız; Bunları sizlere somut olarak örnekler vererek açıklayabilirim.

Şanlıurfasporu yöneten ve yönetmek isteyen kim olursa olsun; Hak eden ve bilgi birikimi olan insanlara görev vermedikçe başarı ve istikrar yakalanamaz. Tavsiyem "Ekmeği ekmekçiye verin, hata bir ekmek fazla verin"  zarar etmezsiniz.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com