Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Şanlıurfaspor'da Transfer


27 Şubat 2013 Çarşamba 14:42

Şanlıurfa spor ile ilgili daha önceki yazılarımda belirtmiş olduğum hem sportif başarı hem de kurumsallaşmama ve uzun vadeli transfer politikasının olmaması gibi konulara değinmiştim.
Bu konuda oldukça endişelerim vardı bu endişelerimde yanılmadığım ortada iken; Başkaları gibi bu tespitlerimden ve endişelerimden yanılsaydım deme hakkını kendimde bulmuyorum. Nedenine gelince benim almış olduğum futbol kültürü ve kurumların etik değerlerine duyduğum saygıdan dolayıdır ki; doğru gerçekleri kamuoyuna yansıtırım.


Herkesin beni Akademisyen ve mektepli olduğumu bilmesi doğrudur. Fakat benim alaylı tarafımın da olduğu göz ardı edilmemelidir. Alaylı gibi konuşmam gerekiyorsa konuşur gözümü budaktan ayırmam; doğru lafı her zaman her yerde söylerim.


Şanlıurfaspor tarihinde ilk defa Birinci lige çıkmasında önemli bir kesimin desteği ve emekleri göz ardı edilemez. Büyük bir destek sonucu Şanlıurfaspor sportif başarı elde ederken, bir yandan da transferlere büyük paralar harcayarak yanlış transferler yaptığı da bir gerçektir.


İzlenen transfer politikası nedeniyle Ticaret lisesinden arkadaşım olan ve başkan seçilmesi için destek verdiğim Kemal Saraçoğlu ile Şanlıurfaspor'un menfaati ve geleceği için ters düştüğümü başta belirteyim.


Yapılan yanlışlardan biri Teknik direktör seçimi ve teknik direktörün transferde Şanlıurfasporun yapısına uymayacak futbolcuları transfer ettirmesi yanlışlar zincirini oluşturdu.


Bunun olmaması için Saraçoğlu'na dikkatli olmasını tavsiye ettim. Fakat başkan  tavsiyelerimizi dinlemedi. Bizi dikkate almış olsaydı bazı hatalara düşmezdi.


Sonuç olarak kulüp sportif başarı elde etti. Fakat tarihinde de bu kadar borçlanmamıştı.
Hoca seçimi ve yapılan transferlerde yanıldıklarını sonradan kendileri de anlayarak haklılığımı bir sezon sonra anladılar. Alınan bazı futbolcularda problem oluştu. Hatta bu problemlerin  devam ettiği defalarca dile getirilmektedir.


Bir yazımda birileri bu Tonia Tisdell'e takım oyununu ve takım bilincini hatırlatmalıdır demiştim. Zamanında gerekli uyarılar yapılıp futbolcu kazanma yoluna gidilse idi Tonia Tisdell'in Şanlıurfaspor'a katkısı büyük olurdu. Belki şampiyonluğun en güçlü adayı durumunda iddiamız devam ederdi.
Yeni yönetim işbaşına gelir gelmez büyük bir kesim Şanlıurfaspor'a şampiyon gözüyle baktı. Madalyonun diğer yüzü göz ardı edildi.


Ben fikrimi ''Bu yıl küme düşmez ise iyidir'' diye belirtmiştim. Şu an kümede kalacağımız kesin gibi Şampiyonluk ise bu  futbolla hayal, ilk beş ise  girmek çok zor.


Yıllardan beri Şanlıurfaspor'da süre gelen gol yollarındaki sıkıntı devam ediyor. Her defasında forvetler transfer edildi fakat gol sorunu aşılamadı.


Şimdiki yönetime düşen ivedi olarak İstikrarlı bir transfer politikasını takımın ve şehrimizin özüne uygun oluşturup; İzleme heyetini teknik adamlardan kurmak. transfer işini profesyonel kişilere bırakmaktır.


Teknik direktörden isteğimiz Kimseyi küstürmeden kadro dışı bırakmadan herkesten faydalanıp Şanlıurfaspor'u  sportif başarıda bir istikrara kavuşturarak gidebildiği yere kadar üst sıralara taşımaktır.


Futbolcu golde kaçırır golde atabilir. Hoca futbolcuyu kazanır asla harcamaz.
Geçmiş yönetim büyük bir borç bıraktığının farkına vararak yeni yönetimin eline adeta bir bomba bıraktı. Yoksa ellerinde patlayacaktı. Yeni yönetimin işi oldukça zor görünse de bundan sonra dikkatli olurlarsa Şanlıurfaspor'un bu gününü kurtardılar geleceğini neden kurtaramasınlar.


Sonuç olarak; Önceki yönetim borçlardan kurtulmak için yeni yönetime takımı teslim etti böylece kurtuldular.


Şanlıurfa'da bu aralar kurtulan bir kişi daha var. Trensiz kalan Başkan Ak trene binerek olabilecek bazı sıkıntılardan ve Türkiye'nin en fazla borcu olan belediyelerinin arasında olmaktan kurtuldu.
Kendine göre özüne döndü.


Şanlıurfaspor'un özüne dönerek kurumsallaşması istikrarlı başarılar elde etmesi herkesin özlemi ve dileği olmalıdır.


Evet Buca spora kaybettik dünyanın sonu değil. Önemli olan bundan sonra sağlam adımların atılması özüne dönmesi işin ehli Tarafından yönetilerek yeni projelerde Türk futboluna ışık tutacak hamlelerde bulunmasıdır. Bu hamleler için bizlere düşen bazı görevlerin olduğu düşüncesindeyim. Bilgimize başvurulmak istenirse faydalı olmaya hazırız. Projeleri paylaşmaya hazırız.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com