Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Şanlıurfaspor'da neler oluyor


22 Nisan 2014 Salı 18:55

Yazımın başında hemen belirteyim; futbolcu kim olursa olsun taraftara saygısızlık yapamaz, kafa tutamaz çünkü taraftar onun astı değil üstüdür. Her astta üstünün temposuna ayak uydurmalıdır. Taraftarın heyecanını algılayamayan zihniyetteki kişilerin Şanlıurfaspor'da işi olmaz ve olmamalıdır. Diye düşünüyorum,
Maça gelince;
Alınan bu galibiyet ile Şanlıurfaspor önümüzdeki haftaya kadar çeşitli baskılardan kurtulmuş, Futbolcuların baskılardan uzak ve kendilerine güven açısından Şanlıurfaspor çok önemli bir süreç yakalama fırsatı doğmuş oldu.
Geçen maçların aksine başta orta saha ve defansa bazı rötuşlar yapılmış olup ileriki günlerde de savunmayı forvette başlatıp bloklar arasındaki mesafeyi özellikle forvetlerin takıma katkı sunmasıyla ve mücadeleyi maçın bütününe yayması durumunda; Şanlıurfa spor istikrarlı bir çizgi yakalayabilir.
Ekrem Al, Pendik ve T.Şeker spor maçından sonra aradaki  zamanı değerlendirerek yani pabuç ne kadar pahalı olduğunu anlayarak, bu maçta defansın ortasında görev yapan futbolcular alan savunmasını terk ederek biraz daha rakip forvetlere yakın oynayarak defansta ve orta sahada top rakipteyken savunma prensiplerini 60. dakikaya kadar iyi uygulamaya çalıştılar.
Futbolcuların bu mücadelesine; hafta içindeki uzun zaman diliminde Teknik heyetin antrenmanların dozajını düşürüp Balıkesir maçından önce geçici performansın oluşmasının ve Futbolcuların maça diri çıkmasının bu maçın alınmasında etkili olduğunu düşünmekteyim. Bunun dezavantajının ileriki maçlara yansımaması için hafta içi yapılacak titiz çalışmanın yenilenme açısından son derece göz ardı edilmemelidir. Bunun etkilerini  önümüzdeki maçta göreceğiz.
Şanlıurfa spor da bu maça damgasını vurarak galibiyetin alınmasında büyük pay sahibi 5 numaralı futbolcumuz Alettin; Özellikle bu maçta Alettin  mükemmel oynadı.
Geçen maçlara nazaran bu maçta hem sahanın her yerinde rakibe baskı kurdu hem de ayağında fazla top tutmayarak takımı çabuk atağa kaldırması, Şanlıurfa spor için önemli bir kazanç oldu.
Maçın kırılma anı rakip takımın atağını kesen Kalecimizin rakip defansın arkasına attığı çabuk ve uzun topla Şanlıurfa spor 2. golü bulduktan sonra rakip baskılı oynamaya başladı ve golü buldu ve baskısını devam ettirdiyse de sonuç alamadı.
Başta da dediğim gibi Şanlıurfa sporun orta sahasının yaptığı mücadele ve defansta kademe ve dengenin sağlanması sonucunda, elde ettiği skoru bu defa korumasını bildi.
Unutulmamalıdır futbolun savunma prensiplerini uygulayıp rakipten fazla mücadele edilirse her maç kazanıla bilir. Şanlıurfa spor bu maçı kazanmasını bildi.
İstenen düzeyde değil. Mehmet Öncan'ın oynadığı alanda bu maçta görev yapan futbolcuya pozisyonlara gerekli müdahaleyi yapamayınca seyirci tepki gösterdi ve onunda serciye tepki göstermesi son derece yanlış ve oyundan çıktıktan sonrada formayı kulübenin önünde yere atması Şanlıurfa Sporda disiplinsizliklerin olduğu yada başlangıcının işaretleri baş gösterdi.
Bu duruma Ahmet Akarslan'ın kısa zamanda el koyması disiplin açısından önemli.
Ümit ederim ki bundan sonra böyle hareketlerin son bulması ve Şanlıurfa sporun ne olduğu futbolculara hatırlatılması gerekmektedir.
Seyircinin tepkisi olabilir her ne kadar olursa olsun futbolcunun seyirciye tepki koyması hoş karşılanmamalıdır. Yönetim ve hoca disiplini sağlamadığı taktirde istikrar sağlanamaz.    
Başta da demiştim maça hazırlanmak için uzun bir zaman vardı ve bu zamanda yapılan bazı çalışmalar netice vermeye başladı. Önemli olan bu performansın geçici olmaması ve 90 dakikaya yayılmasıdır. Önümüzdeki maçlarda bunu daha net göreceğiz.
Ekrem Al bu galibiyetten önemli dersler çıkarmalı takımı daha iyi olması için bazı eksiklikleri gidererek takımın bir seri yakalayıp üst sıralara çıkarmak için daha da çalışması gereklidir.
Taraftar bu şehrin ve Takımın gözbebeğidir. Onlar takıma küsmezler yeter ki vefa gösterilsin.

Bir sonra ki yazıda buluşmak dileğiyle sağlıkla kalın……     


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com