Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Şanlıurfaspor'da Madalyonun diğer yüzü


15 Mart 2013 Cuma 21:01

Şanlıurfaspor'un kendi sahasında yeni Teknik Direktörüyle Gaziantep B.B spor karşısında mağlup olması bazılarına madalyonun diğer yüzünü gösterdi. Bu mağlubiyet Şanlıurfa spor'un ilk beş hayalini bitirerek hesapta olmasa da düşme hattına yaklaştırdı.


Şahsen devre arasında on altı futbolcu transferine anlam veremedim. Şimdide buna Hoca değişimi de eklendi. Sene başından beri bir türlü kenarı dolduramadılar. Bu hesapta olmayan işler takıma maddi açıdan da zararlı olduğunu belirteyim. ''Orta saha kaç dönümlük bir yer ki'' diye başlayan bir hikâyeyi geçmiş dönemlerde anlatmıştım. Paran mı çok haliyle futbolcun da çok olur.


Türk futbolunda işler kötüye gittiğinde kısa vadede ilk akla gelen Hoca değişikliğidir. Çoğu zaman takımlar iki üç maç iyi sonuçlar alabilir. Fakat bunun sakıncaları göz ardı edilmemelidir. Bu anlayışladır ki Şanlıurfa spor'da hocasını yenileyerek kısa vadede çözüm arayışına girdi ve bir taşla iki kuş vurmak isterken Teknik direktörlerden ziyade kendi kurumsal yapısından kaynaklanan yanlışlar sonucunda bir anda düşme potasına düştü.
Şanlıurfa spor bünyesinde Teknik direktör düzeyinde gerektiğinde takıma katkı verebilecek Antrenör arkadaşları kendi kurumsal yapısı içersinde hazır bulundurmalıdır.
Haftalar önce Teknik direktör arayışına girildiğinde İstanbul ve İzmir'de yöneticilerin temas kurduğu Antrenör arkadaşlarım Takımın genel durumu için bilgilerime başvurduklarında Şanlıurfa spor'un Teknik direktör değişimine gideceğini öğrenmiş oldum.
Takımlarda çeşitli kriz dönemleri yaşanabilir. Bu gibi konularda defalarca görüşlerimi belirtmiştim Önemli olan bu kriz dönemini fırsata çevire bilecek ve de yeni göreve başlayan Teknik heyete takımın taktiksel yapısını aktarabilecek Antrenörlerin Profesyonel takımların bünyesinde olması bir zorunluluktur.


Şanlıurfa Spor'daki bu eksikliğin ilk maçında Raşit Çetiner'i oldukça zor durumda bıraktığını açıkça gördük. Raşit hoca takıma yabancı olduğundan yapması gereken hamleleri yapamadı.


Raşit Hoca bu konuda yakın arkadaşlarına Şanlıurfa'da ki Antrenörlerden faydalanmak istediğini belirtmiş fakat yönetimdeki bazı yöneticilerin bu potansiyelde Antrenör olmadığını söylemeleri üzücüdür. Bazı kişilerin akrabası, yandaşı olmadığımız için Şanlıurfalı bir Antrenör olarak senelerce Yılmaz Vural'a yapıldığı gibi ismimiz gizlenmiştir. Bu konu ayrı bir yazımın konusu olabilir yeri gelince kamuoyuyla paylaşılacaktır.


Futbolun temel prensiplerinden biride saygıdır. Ne demek? Şanlıurfa'da kaliteli Antrenör yok. Siz sözde paranızla bizler de emeğimizle varız. Şahsım adına doğrusu mütevazılığimden olsa gerek kendimi ifade edememiş olabilirim. Bizim gibi naçizane insanlar başarılı insanların başarısından gururlanır, emeklerine de saygılı olup destekçileri olur.
Lütfen siz de emeğimize saygı duyunuz. Herkes aynada kendisini görür. Aynaya baktığımızda emeğimizi ve başarılarımızı görüyoruz.  Saygıyı ve sevgiyi fazlasıyla hak ediyoruz. Sizin aynanız nasıl görür bilemem o sizin bileceğiniz.
Bir konuda haklı olabilirsiniz çünkü Hep Şanlıurfa'dan geçinenler ön plana kendilerini atmışlardır. Arife tarif gerekmez. Şanlıurfa'yı geçindirenleri de unutmayalım. Asla kimseyi de hor da görmeyelim.


Çağrıldığın yere erinme, Çağrılmadığın yere de görünme bizim temel prensibimiz ecdadımızın bize verdiği öğütlerdir.
Şanlıurfa spor'un kurumsallaşması ve sportif başarısı için birçok seçenek denendi. Başarılı dönemler tabi ki olabilir. Fakat genelde başarısız olundu.


Kalıcı başarılar için günümüz gerçeklerine uyan sürdürülebilir kurumsal ve futbol da geçerli program ve projelerde Türk futboluna verdiğimiz katkıların yanı sıra Şanlıurfaspor'da bu anlamda katkılarımızın devamı için yeni yönetimin de birikimlerimizden istifade etmesi gerekmektedir.


Bir taşla iki kuş vurmak için işin ehlinde olması gerekir.  Raşit Çetiner'in işin ehli biri olduğu düşüncesiyle Şanlıurfa Spor'un başarıları için görüşlerimize başvurduğu takdirde Raşit hocamıza destek olmak ulvi bir görevdir.  Raşit hocama Şanlıurfa'mıza hoş geldin diyor; görevinde başarılar diliyorum. Saygılarımla…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com