Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

ŞANLIURFASPOR'DA JETON DÜŞTÜ OF BİTER Mİ?


22 Nisan 2014 Salı 18:55

Şanlıurfa spor yeni teknik direktörüyle kendi sahasında Çanakkale'yi yenerek önemli bir galibiyet aldı.

Bu galibiyet takımın kendine güveni açısından bir başlangıç olması ve teknik heyet değişikliğinin olumlu etkisinin performans açısından süreklilik kazanması, takımın istikrarı ve geleceği için son derece önemlidir.

Hoca değişikliliği için ''Şanlıurfa sporun ağırlığını taşıyabilecek biri lazım'' demiştim.

Gerekçe olarak; Şanlıurfa sporda geçen sezon ve bu sezon sonuca etki edebilecek sporcular mevcut, olmasına rağmen Teknik Direktör etkinliğini ve ağırlığını onlara hissettiremeyip bazı futbolcularla Teknik direktör arasındaki doku uyuşmazlığı ve iletişimsizlik sonucunda futbolcular beklenen katkıyı takıma sunamadılar. Dürümü düzeltme adına bu önemli futbolcular takıma kazandırılamadı.

Hoca sorunları çözemedi takımıyla ilgilenmesi gerekirken medyatik olmaya çalıştı ve sonuçta başarısızlıkların önüne geçilemedi.

Spor adamlığı sorumluluğu taşıyarak yazılarımda olumsuzlukları önceden görüp çözümleriyle birlikte defalarca dile getirdim.

ilk günden beri hoca değişikliğini savundum. Geçen yılki başarısız sonuçlardan sonra Teknik Heyet değişikliğine gidilse idi iyi bir iskelet kurula bilirdi.

Geçen sezon; bazı önemli sporcular takımda kalmış olsaydı daha doğrusu Teknik Direktör takımın ağırlığını taşıyarak önemli futbolcular takımda tutularak iskelet korunmuş olsaydı yeni takviyelerle bu yıl bu şansızlıklar yaşanmayacak Şanlıurfa Spor şimdiden lige ağırlığını koymuş olacaktı.

 Nedense bu öngörümün aksine yönetim ''biz hocamızın arkasındayız'' diyerek; sonunda  Mehmet Şahan'ın arkasında duramamaları; Benim haklılığımı gösterse de yönetim zafiyetinin boyutlarını da gösterdi.

 Maalesef hep aklımız sonradan başımıza gelir ve hep bir çok alanda bir çok imkândan hem kendimizi mahrum bırakırız hem de Şehrin imkânlarını ve kaynaklarını bilerek ya da bilmeyerek heba edenler bizi algılamak istemeyerek gerçeklerle yüzleşmek istemezler ya da gerçekleri göremezler.

Hep Jeton Geç düşer. Ümit ediyorum ki bundan sonra kimsenin Jetonu takılı kalmasın. 

 Ekrem Al'ın Şanlıurfa Sporun önemli sporcuları olan ve oynadıklarında skora olumlu etki eden Futbolculara ağırlığını hissettirerek takıma mücadele ruhunu kısa bir zamanda aşılaması ve takım istenilen düzeyde olmasa da Başta Mehmet Öncan, Sercan, Erhan'ın oyuna ağırlığını koymaları diğer futbolculara da canlılık getirdi. Bu üç futbolcu ve Kaleci Metin'in de takıma desteğinin yanı sıra istekli oluşu maça damgasını vurdu. Bunun yanında rakip takımın orta sahada pas hataları ve kenar yönetimin yaptığı değişikliklerin takıma olumsuz yansıması da Şanlıurfa sporun işine yaradı ve düzlüğe çıkma adına önemli bir galibiyet alınmış oldu.

Ekrem AL bütün takıma mücadele ruhunu aşılamanın yanı sıra Bloklar arasındaki iletişimi ve dengeyi sağlayıp özellikle hücuma bazı varyasyonlar kazandırıp bazı pozitif hamleler yaptığı göze çarptı. Özellikle daha önceki maçlarda bilinçsizce yapılan yan top alışkanlığından takımı kurtarmış yerine orta saha da çabuk ve rakip defansın arasına atılan ara pasların aldığını gördüm.

İleriki günlerde bu olumlu değişmenin devam edebilmesi için Forvetlerin özelliklede Cem'in yakaladığı pozisyonları kaleye dikine giderek değerlendirmesi gerekmektedir.

Bu yıl forvet konusunda takım geçen sezonki gibi şanslı değil, Özellikle Cem hep kaleden kaçarak açısını daraltıp forvet oyuncusuna yakışmayan hareketler sergilemeye devam ediyor. Ekrem Al'ın işi kolay gibi gözükmüyor.

Hocanın pozitif hamlelerinin artarak devam etmesi ve alınan bu galibiyetten ders çıkararak ağırlığını tamamıyla bütün futbolculara hissettirip takıma ve camia üzerinde azalan güveni ve seyirci desteğini tekrar kazandırabilirse başarı gelir.

Of Spor maçı istikrar ve güven için son derece önemlidir.

Takımdaki olumlu değişme ve mücadele azmi ileriki maçlarda artarak devam ederse Şanlıurfa Spor durumu toparlar. Of biter…..


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com