Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Şanlıurfaspor yeni yıla ‘Dinç' başlayacak


22 Nisan 2014 Salı 18:55

İlk yarının bitmesi ile birlikte yeni bir yıla başladığımızın ilk gününde ülkemizde ve spor camiasında yaşanmış; olumlu ve olumsuz durumların oluştuğu bir gerçek.

Önemli olan ileriki dönemler de olumsuzlukların son bulması ve olumlu hamlelerin artarak devam etmesidir.

Pozitif hamlelerin olabilmesi için İşini layıkıyla yapabilen mesleğinde uzman kişilerin desteklenmesi ile toplumun ve spor olgusu paralelinde hareket edilmesi gerekmektedir.

Spor olgusuyla ve evrensel değerler ile örtüşmeyen topluma zararlı aksiyonlardan özellikle ayak oyunlarına prim veren davranışlardan kaçınılmalıdır.

Başarılı olmanın yolu her meslekte olduğu gibi Sporda da mantalite ve kişinin işine duyduğu saygıdır. İnsanı ve toplumu başarıya ve hedefe ulaştıran en önemli unsur Ehliyet ve liyakattir.

 

Şanlıurfa sporun kurumsal ve sportif başarılar elde edebilmesi için gerekli şartları hep dile getirdim.

Şanlıurfa sporun başarısı için istikrarın sağlanması adına yönetimin takımı hedefe taşıması ve kamuoyunun desteğini alabilmesi için yapılacak planlama önemlidir.

Spordan anlayan uzman kişiler hemen başta yapılan planlamanın sağlıklı olup olmadığının farkına vararak; takımın nereye varabileceği konusunda fikir sahibi olabilirler. Onun için işin uzmanı olan ve konusunda ihtisas sahibi İnsanların fikirleri başarı ve hedeflere ulaşmada hep yol göstericidir.

 

Fikirlerimi ve öngörülerimi Şanlıurfa sporun nereye varacağını çoğu zaman bu konudaki birikimlerimi de ortaya koyarak sonucu ilk başta söylerken ne kadar haklı olduğum somut olarak sonradan herkes tarafından anlaşılması yazdıklarımın spor uzmanlarınca da takdir edilmesi alan bilgisi olarak ve doğrulukta taşıdığımız insani erdemler ile yükselmek isteğimizin ispatıdır.

Futbol ayak oyunudur ayak oyunları değildir. Ayak oyunlarına devam edenlerin bu konuya dikkatlerini çekmek istiyorum.. Urfaspor’da oynamak, geçmişte yöneticilik yapmak bir ayrıcalık olmamalıdır. Yeni katkılarda bulunmayıp, eski etiketin arkasına sığınıp geçmişten öç almak amacını güden insanların geçmişte de Şanlıurfaspor’a katkı vermedikleri gibi sporu algılama yetileri de tartışma konusudur. Her kesin bir doğrusu olabilir önemli olan gerçek doğrulardır. Şanlıurfa sporun geçmişteki planlama yanlışlarından bahsetmeyeceğim. Ayrı yazının konusudur.

 

Bu yazımda başka bir gelişmeyi irdeleyeceğim.

Şanlıurfa spor yönetiminin devre arasında yaptığı görev bölümüyle ikinci yarı için olumlu bir iş yaptığını görüyorum.

Mustafa Dinç İsmi Taraftarı ve camiayı sevindirdi.

Sportif başarı için; Şanlıurfa spor yönetimi ilk yarının bitmesiyle yaptığı ilk olumlu hamle Futbol Şubesi’nin başına geçte olsa tekrar Mustafa Dinç’i getirmesi herkes gibi bendede ilk defa bir heyecan uyandırdı ve Şanlıurfa Sporun ilk beşe girebileceği şansının artığını ve taraftarın da olaya ümitle baktığını şimdiden aldığım izlenimlerin bu yönde olduğunu yeni yılın ve ikinci devrenin başında Mustafa Dinç’in tekrar göreve gelmesiyle Şanlıurfa Spor disiplinli ve dinç bir takım olarak seyircisiyle buluşacak ve ilk beşe girme şansını elde edebilecek diye düşünüyorum.

Mustafa Dinç uzun yıllardan beri Şanlıurfa spor yönetimlerinin çoğunda görev almış bürokrasiyi bilen spor camiası içinde tanınmış, Futbol federasyonunda önemli vizyona sahip olmasının yanı sıra; Türkiye’nin önemli ve başarılı teknik direktörleri, Futbolcuları, spor adamları ile diyalogları iyi bir seviyede olduğundan; istediği nokta transferleri yapabilme kabiliyetine sahiptir.

En önemlisi Mevcut yönetim içersinde işini layıkıyla yapabilen futbol’dan anlayan,  Takıma güven veren Tecrübesiyle ve birikimiyle futbolcular üzerinde ağırlığı olan sporcular ve teknik heyetle uyumlu ve Taraftarlarında sevdiği yöneticilerden biridir. Şanlıurfa Spor’a sportif başarı için önemli katkıları olacaktır. Bunun için Teknik Heyette gayret göstermeli ve sezon başındaki disiplin zafiyetini bitirmelidir. Bu anlamda Mustafa Dinç Teknik heyetin işini kolaylaştırmada İstikrar için bir şanstır diye düşünüyorum.

Şanlıurfa Spor Başkanı Habip Arslan’ın Futbol Şubesi’nin başına Mustafa Dinç’i tekrar getirmesi ile 2011 yılının başında çok olumlu bir hamlede bulunmuştur. Bu konuda Şanlıurfa Spor yönetimini spor kamuoyu huzurunda tebrik eder 2011 yılının herkese hayır ve mutluluklar getirmesini dilerim.

Saygılarımla...

   


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com