Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Şanlıurfaspor un genetiği hatırlatılmalıdır


22 Nisan 2014 Salı 18:55

Şanlıurfa sporun olumsuz taraflarını yazmaktan keyif almadığım gibi sizinde bunları okumaktan keyif almayacağınızı biliyorum. Şanlıurfa nın Sporundan geçinenler gerçekleri hasıraltı ederek Şanlıurfa halkını yanıltma eğilimlerini içime sindiremiyorum.
 Şanlıurfa nın Spor unu kendi şahsi menfaatleri için bir araç gibi kullanmak isteyenlerin ve yandaşlarına menfaat kazandırmak eğilimi olan kesimler elbette ki fikirlerimizi algılayamazlar. Bu gibi insanlara bunları algılatmak gerçek spor adamlarının görevi olmakla birlikte tüm kamuoyunun ulvi görevidir.
  Bilgisize laf anlatmak çorak toprağa tohum atmaya benzer sözü doğruyu söylemenin herkese nasip olmayacağını sabrın zorluğunu anlatmaktadır. Cehalet ve de bilgisizlik toplum için büyük bir tehlikedir. Bu tehlikeli durumdan toplumu; eğitim, liyakat, ehline iş vermek ve doğruda ısrar ederek kurtarabiliriz.
Herkesin kendine göre bir doğrusu vardır. Önemli olan Şanlıurfa halkının ve Şanlıurfa toplumu için faaliyet göstermesi gereken ve de gençlerimizin dışarıya açılma penceresi olan, Şanlıurfa Sporun doğrusudur.
Bu konu algılanmadığı ve yeterince irdelenmediğinden, arızalar oluşmakta; kurumsallaşma da engellenmektedir.
Şanlıurfa Sporun sportif analizine gelince; çok bahsettim olabilecek krizlerden, bunlara tamamıyla önlem alınamadı. Yetkililer olaylara bütünsellik çerçevesinde bakmayıp sportif istikrarı oluşturamadılar.
Takım Sahada futbolun birçok temel prensiplerini uygulamakta yetersiz, buna rağmen; Hoca nın iyi bir takım olduklarını iddia etmesini; başta taktiksel ve de nezaket olarak algılamıştım. Fakat hoca bu iddiasını çok abarttı, doğrusu takımın durumu ortadayken son demeçlerinde bile oyunumuzun karşılığı bu olmamalıydı demesine katılmadığım gibi bir anlam da veremedim. Herhalde hoca Urfa sporun mazisini bilmiyor.
Şanlıurfa spor camiası yeterince anlatılamamış bunu anlatmak yönetimin görevi olmalıdır. Şanlıurfa Sporu birileri anlatmalı.
Ekrem Al Şanlıurfa camiasını yeterince algılayamamış anlaşılan. Onun için hedefi olmayan bir takım hocası gibi davranıyor ve Şanlıurfa spor kötü oynamasına rağmen Hoca basına çıkıp dalga geçercesine bu takımın iyi oynadığını söyleyebiliyor. İyi bir takım sahasında zorla beraberlikler almaz; deplasmanda atığı golden sonra iki gol yiyerek yorgun bir takıma mağlup olmaz. Hele şişirme toplarla gol hiç aramaz.
Pendik maçında stoperler rakip forvetlerden uzak oynadı ve kenarda bekleyen Teknik heyet Hakemin düdüğünü beklemeden galibiyet havasına girince Futbolcuda bundan geri kalmadı son salisede gol yenildi.
Konya T.Şeker Spor karşısında ilk topları hep rakip aldı bu tarz oyunla galibiyet alınmaz. Hocanın aksine iddia ediyorum Skor olarak takım oynadığı oyunun karşılığını beraberlik ve mağlubiyetler ile fazlasıyla alıyor. Hoca bunun farkında olur ise belki takımı düzeltebilir.                          
Aslında Pendik maçından önce Şanlıurfa spordan Beklenen Netice başlıklı yazımda her şeyi açıklamıştım. Fakat hep jeton bir yıl sonra düşüyor o zamanda iş işten geçiyor.
Her şey ortadayken bu takım çok kaliteli bir takım altyapısı mükemmel diyenler Şanlıurfa Spora faydalı olamayacakları gibi kimseyi de inandıramazlar.
Şanlıurfa spor köklü bir şehrin takımı müthiş potansiyeli var fakat takımı oluşturan çoğu futbolcu bu takımın genetiğinden habersiz ve formayı taşıyacak durumda değiller.
Bir takım ya birbirini tamamlayan sporculardan kuruludur iyi bir takımdır, Yada kadro yapısı yetersizdir. Ben bu kadronun yetersiz olup birbirini tamamlayamadığını iddia ediyorum.
Ekrem Al baştan beri bu kadronun iyi olduğunu söyleyerek yanılıyor. Mademki bu takım iyi bir takım ve memnunsun bu takımdan; o zaman neden sonuç alamıyorsun? İyi dediğin takım ligde on birinci sırada. Lider takımın hocası bile bu kadar iyimser konuşmaz maalesef siz oyundan memnunsunuz. Sizden başka kimse bu durumdan memnun değil. Anlaşılan birileri Şanlıurfa Sporu algılayamamış. Dolayısıyla size bahsedememiş.
Şanlıurfa Sporun amacını, ağırlığını, Sportif genetiğini hissedemeyenlerin başarı şansı yoktur. Sayın hocam nezaket bir yere kadar sizce reçete ne olmalıdır? Kadronuz iyiyse istikrar bekliyoruz. Değilse çözümünüz nedir?  Kamuoyunu aydınlatırsanız herkes gelecek hakkında fikir edinebilir.
 Önceden Şanlıurfa da görev yapmış bazı Antrenörlerin bir yanlışı; duygularına kapılıp galibiyetlerden ders çıkarmaması ve taraftarı camiayı aşırı ümitlendirmesidir. Şimdi ise değil galibiyet; Mağlubiyetlerden bile ders çıkaramaz durumdayız.
Antrenörlüğün temel felsefelerinden biride takımın daha da mükemmel olması için çaba sarf etmektir.  Kariyerli ve başarılı Antrenörler takımlarının galibiyetinden bile ders çıkarıp, istikrara, mükemmele erişirler.
Şanlıurfa nın gelişmesine katkı sunmak için artık gündemimiz de şunlar yer almalıdır.
1- Urfa Spor nasıl başarılı olur.

2-Başarı nedir?

3- Urfa Spor un halktan, halkın da Urfa Spordan beklentisi nedir? 

4- Urfa Spor beklentilere cevap verebiliyor mu?

5- Şanlıurfa sporunun genetiği Nedir?
    6-Kimler sporu basit çıkarlarına alet etmek istiyor? Vb sorularla irdeleyebilirsek olumsuzluklar aşılabilir.
Bu arada Şanlıurfa da bazı sevindirici gelişmeler de devam ediyor. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün Şanlıurfa da yapacağı spor tesislerinden 2011 yılı Şanlıurfa nın tesisleşmesi bakımından ve İlçelerimizin tamamında yapılması planlanan Sentetik çim sahalardan ve spor salonları ile ilgili bazı bilgiler edindik ileriki günlerde İlimiz için önemli olan yeni gelişmeleri Gençlik ve spor İl Müdürlüğümüzün özverili çalışmalarını sizlerle paylaşacağız. Şanlıurfa ya katkısı olan herkese destek olmak ulvi görevimizdir. Saygılarımla….


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com