Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Ömer ASLAN

Şanlıurfaspor dilenci mi?


Ömer ASLAN
5 Ekim 2012 Cuma 11:31

Şanlıurfaspor zorlu ligde şuana kadar çok iyi olmasa da iyi gidiyor. Şanlıurfaspor’un Şanlıurfa’nın profesyoneller liglerde tek takımı olması sebebiyle tüm Şanlıurfalıların desteklediği bir kulüptür.

 

Şanlıurfaspor’un geçen yıl yaşadığı şampiyonluk rezaleti ve ardından yapılan muammalı kongreye değinmeyeceğim.

 

Bu günlerin moda tartışması olan “Bakan Faruk Çelik, Milletvekilleri ve Vali” takıma destek olmuyor yollu yapılan imalar ve “fısıltı gazetesinin” yaydığı dedikodular var.

 

Şanlıurfaspor gerçekten bir kulüp ise, kendi ayakları üstünde durabilmeli. Mülki amir ve siyasetçilerden medet ummamalı. Siyasi erk, destek elini uzatırsa ne ala, uzatmazsa, feveran eden ağlayan bir yönetici profili ne Şanlıurfa’ya yakışır, nede tek kulüp olan Şanlıurfaspor’a yakışır.

 

Söz gelimi “Barcelona, Manhester United, Real Madrid” gibi kulüplerin başkanları o ilin valisinden ve milletvekillerinden medet umuyorlar mı?

 

Veya “Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş” gibi kulüplerin başkanları ve yöneticileri İstanbul Valisinden yardım talep ediyorlar mı?

 

Eğer gerçek anlamda futbol aşkı varsa ve yöneticilik yapmak istiyorsanız Şanlıurfaspor’u gerçek anlamda kurumlaştırın. Takımı “70 cente” muhtaç duruma düşürmeyin.

 

Şanlıurfaspor kimsenin “sıçrama tahtası” olmasın. Takıma yöneticilik yapmak isteyeler, bir amaç uğruna değil, futbol ve spor aşkı uğruna bu yükümlülüğün altına girsinler.

 

Şanlıurfaspor’u “dilenci duruma düşürmeye” kimsenin hakkı yok. Kulübe kaynaklar oluşturulmalı ki, kendi öz kaynaklarıyla ayakları üzerinde durabilsin.

 

Madem şehrin tek takımı olması da gösteriyor ki, şehir olarak spor aktivitelerini yeterince yapamıyoruz. Tersten okursak, 1 Milyon 700 bin nüfusa sahip Şanlıurfa’nın profesyonel liglerde takımlarının olmaması belki de beceriksiz yöneticiler yüzündendir.

 

İLGİLİSİNE

Hayat elinde iyi kartlar olmasına değil, elindeki kartları iyi oynamaya dayanır. (Josh Billings)

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com