Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Şanlıurfaspor da beklenen netice


22 Nisan 2014 Salı 18:55

Bu malzemeden şampiyon çıkar dersek bilimin iflas etmesini istemiş oluruz. Çünkü geçmişte yapılan yanlış Antrenmanlar sonucunda; Futbolcular sıradan bir takımın futbolcuları gibi hareket etmekte başta forvet hattında oynayan futbolcular olmak üzere çoğu futbolcu pozisyonlardan kaçarcasına aldıkları topları kaleye dikine değil de köşelere doğru giderek açılarını daraltarak; acemice işler yapmaya devam ettiler.

Bu durum futbolcularda özgüvenin ve kişisel becerilerinin kalmadığının göstergesi olduğunun kanısındayım. Oyuncular kendilerine özgüven duymadıklarından dolayıdır ki;  hep gol açılarını daralttılar ve kaleye doğru düzgün bir şut atamadılar. Hatta kazandıkları serbest vuruşları bile kalenin uzak ve ölü bölgelere kullandılar. Son saniyede direk kaleye kullanılan serbest vuruşun tehlike oluşturması ve rakip kalecinin; topun filelere gitmesini son anda engellemesi bu tezimin ispatıdır.
Şanlıurfa spor aslında yanlışı geçen sezon elindeki mevcut forvet oyuncularını tutamadığı gibi onların yerine transfer ettiği oyuncular da istenen seviyede olmamaları, bir başka yanlış ta sezon başında çalışmayarak erken yapılan hazırlık maçlarıyla kendi kendilerini yanıltmalarıdır.

Sporcular ne yazık ki sezon başında çalışılmamış ve çalıştıkları yön değiştirme çalışmasını da yarım yamalık yaparak işi kıvırcık saça çevirmektedirler. Yanlış öğrenilen işlerin düzeltilmesi oldukça zordur.     
Sezon başında birinci hazırlık döneminin üçüncü günü hazırlık maçı yaparak dolayısıyla (surat, Kuvvet, Taktiksel varyasyonlar ) Fiziksel açıdan yıpranarak özgüvenini kaybetmiş futbolculardan oluşan mevcut Şanlıurfa spor takımını Ekrem Al kendini kanıtlamış bir Teknik Direktör olmasına rağmen sezon başı yapılan yanlış antrenmanlar işi oldukça zorlaştırmaktadır.

Rakip pursaklarspor şişirilen bütün topları almasına rağmen Şanlıurfa spor ısrarla havadan sonuca gitmeye çalışarak rakip sahada ve gol bölgelerinde varyasyonlar geliştiremedi. Şampiyon olacağız demekle şampiyon olunmaz. Takım rakipten daha çok mücadele etmeyince topun olduğu bölgede ve gol bölgelerinde çoğalmayınca, Bloklar arası mesafe ayarlanmadıkça takım kazanamaz.

Şunu da belirteyim Hocayı ilk günlerdeki gibi heyecanlı ve istekli görmedim. Bunun yanında Hocanın Adnan ı oynatması gerektiğini düşünüyorum neden oynatılmadığını herkes gibi bende merak ediyorum. Sakatlık durumu yoksa eğer Takımda Adnan mutlaka yerini almalı, Adnan a şans verildiğinde; takımın orta sahası diri kalır ve hücum bölgesinde de kaleyi bulduğu açılardan gol vuruşlarını yapabilir. 

 Oyun hâkimiyetine gelince Rakibin birçok eksiği olmasına rağmen Şanlıurfa spordan bir puanı almasını bildi.

Şanlıurfa Spor da İleriki maçlar için bu haliyle ümit verecek bir durum ve mücadele görülmüyor. İyi olmayan sonuç alınabilir fakat kötü mücadele kabul edilebilir bir durum değildir.   

Bir an önce takımın toparlanması gerekmektedir bir iki maç sonra da istenilen neticeler alınamadığı bir durumda ise Yönetim ve Teknik Direktör hiç zaman geçirmeden gelecek sezonun planlamasını acilen yapmalı; Şanlıurfa spor mevcut takımdan bir iskelet tespit ederek bu iskeleti tamamlayacak ve takımı gelecekte başarılara taşıyacak Futbolcu profilini tespit edip, yeni bir yapılanmaya gitmelidir.

Şanlıurfa spor yeni yapılanmayla birlikte Şanlıurfa halkının beklentisi ve özlemi olan gelecekteki kadroyu oluşturabilmek için; gelecek vadeden yetenekli gençleri bulup takıma kazandırarak gençlik operasyonunu da başlatmalıdır. Bu konu uzun yıllardan beri hep ihmal edilmiş bu günden sonra kesinlikle ihmal edilmemelidir.

Bununla beraber kısa vadede ise takıma öz güven kazandırıcı çalışmalar yapılmalı takım sıfırdan ele alınmalıdır.

Özellikle baştan beri ihmal edilmiş olan bir takımda olması gereken ve futbolun temel prensipleri futbolculara yeniden aşılanmalı, yapılacak antrenmanlar da Pas destek, Derinlik, denge savunma prensipleri, hücum prensipleri gibi; futbolun temel unsurlarını bir bütünsellik içersinde takıma yeniden kazandırılması çalışmalarının yapılmasında büyük faydalar sağlanılacağının kanısındayım.

Takım sezon başında verimli bir antrenman ne yazık ki yapamamış Futbolculara yaptırılacak çalışmaları hocanın işe sıfırdan başlaması gerektiği düşüncesindeyim. Geçmişte Futbolculara yaptırılan çalışmalar Şampiyonluk hedefleyen bir takımın karakterine uymamaktadır. Şanlıurfa Spor yapacağı yeni antrenmanlarla kısa zamanda sorunu giderebilirse maçlarını kazanabilir. Aksi bir durumda ise B planını devreye koyarak gelecek sezonun iskeleti şimdiden oluşturulmalıdır.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com