Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Ömer YILDIRIM

Şanlıurfa'dan dünyaya açılmak!


Ömer YILDIRIM
22 Nisan 2014 Salı 18:55

Değerli okuyucular merhaba sizlere!...

Urfa son on yıldır tarihinde görülmemiş bir şekilde değişimler ve gelişmeler yaşamaktadır. Bunların en sonuncusu 15–16 Mayıs tarihlerinde Şanlıurfa GAP Arena Stadyumu'nda gerçekleşen Serbest Stil Akrobatik Dünya Motosiklet Şampiyonası, bundan önce yapılan Ziraat Türkiye Kupası final maçı Fenerbahçe ve Trabzonspor maçı Şanlıurfa'da yapıldı, ondan önce Arapların gözüyle Türkler gibi daha birçok etkinlik yapılmaktadır. Ayrıca Şanlıurfa'da yerelde de birçok etkinlik valilik ve belediye tarafından düzenlenmekte bunlara bazen sadece Urfa'dan bazen de yurt içi ve yurt dışında misafirler davet edilmektedir.

            Bu tür etkinliklerin Urfa'ya çok büyük katkıları olmaktadır. Yemeklerimizin, kültürümüzün, yaşayışımızın, giyim-kuşamımızın, tarihi ve turistik yerlerimizin gelen insanlara tanıtılmasını sağlamaktadır.

            Birde hepimizin yakındığı sürekli kendimizi anlatmakta zorlandığımız ve sevgi tarlasına zehir akıtan terör, doğu algısının ortadan kalkması için yurt içinden ve yurt dışından katılımların olduğu büyük organizasyonlar kendimizi daha kolay bir şekilde anlatmamızı sağlamaktadır. Aslında onlarda buraya gelince olayların dizilerden, haberlerden ve televizyon abartılarından çok uzak bir memleket olduğunu görmekteler bu şaşkınlıklarını dile getirmekteler. Mesela Fenerbahçe-Trabzon maçından sonra Urfa'ya gelen insanlar Urfalıların kendilerini çok şaşırttıklar ifade ettiler!

            Bizim çok büyük paralarla yapacağımız reklamı bedava, televizyon kanalları, gelen insanlarla dünyanın her yerine yapmaktayız. Aslında festivallerin, şenliklerin, spor müsabakalarının asıl âmâcıda bu değil midir?

Barış, kardeşliği yaymakla birlikte şehre ekonomik destek sağlamaktır. Bundan hepimiz kazançlı çıkmaktayız.

            Bu tür etkinliklerde asıl dikkat edeceğimiz mesele gelen insanlara nasıl davrandığımızdır. Burası çok önemlidir. Onlardan birine kötü davranmamız şehrimiz adına çok büyük bir kayıptır.

            Dışarıya giden insanlar çok iyi bilir orda genelde insanlar başına gelen olaylardan yola çıkarak o şehri değerlendirirler. Kesinlikle bir hatamız yüzünden bütün şehrimizin insanının yaptıklarını kötülemeye vesile olmaya hakkımız yoktur! Yani bir gemide çoğu zaman bir kötü yüzünden gemi tamamen batmaktadır, bu yanlış prensip yüzünden çok kötü durumlar yaşanmaktadır. Ayrıca tamir, imar çok kolayken onarma, inşa çok zordur. (Bir binayı inşa bir yıl ve onlarca çalışan gerektirirken, yıkılması için bir dakika ve birkaç dinamit yetiyor!)Tamir zaviyesinde olan insanlar bence “bana ne” dememeli yapılan yanlışa kesinlikle engel olmaya çalışmalıdır.

            Urfa'nın put kıranına, sabrına, suyuna, havasına

            Dağlarına, akabesine vurulmışam anney

            Her gece rüyamda sevdamı tazeliyem

            Mem'in Zin'e hesretı gibi bende Urfa'ya hasretem bılesen!

           

            Ben urfa'dan uzakken kendımı kafesteki kuş gıbı göriyem

            Sen ey vatanım, ceylanım, kelaynağım, göbekli tepem

            Daha bu hasretim ne kadar surecağ yeter artık bitir

            Sevdayla yandı gönlüm, yaranımsan ey guzel Urfam!

           


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com