Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Hüseyin KAYA

Şanlıurfa’da siyaset


Hüseyin KAYA
13 Kasım 2013 Çarşamba 15:49

Şanlıurfa’da siyaset yapmak kolay bir iş değil. Yerel seçimler yaklaşırken ortaya çeşit çeşit siyasetçi ve aday adayı ortaya çıktı. Hiç beklemediğiniz isimler meydanlarda boy göstermeye başladı. Kimisi siyaset adına kimisi de namının, şanının duyulması ve itibar kazanması için çabalarken arada gerçekten Şanlıurfa için ciddi projeleri olan aday adaylarını da zor duruma sokmaktadır.

Şanlıurfa’da siyaset sadece ak partide yaşanmakta gibi bir hava estirilmektedir. Diğer partilerden mi ses çıkmıyor yoksa yerel basın yeteri kadar ciddi ve tarafsız habercilik yapamıyor mu çözmeye çalışıyorum. Şanlıurfa’da ak parti dışında CHP, MHP, BDP, BBP vb isimlerini sayamadığım birçok siyasi parti yarışmaktadır. Ancak Şanlıurfa’da sadece ak partide yapılıyor gibi bir hava estirilmektedir.

Kanaatimce yerel medya ciddi, bağımsız haber ve yayın anlayışını sergilemeli kendi itibarını korumalıdır. Siyaset çeşitliliklerle ve farklı düşüncelerle zenginleşir. Tek tip siyaseti halka dayatmak demokratik bir düşünce yapısı olamaz.

Bütün partiler Şanlıurfa’ya katkı sunmak istiyorlarsa aday adaylarını aşiretlerinden, işadamlığından, mafyalığından şundan bundan deyip aday göstermemeli. Adaylarını belirlerken gerçekten Şanlıurfa’yı iyi tanıyan bu toprakların bağrında yetişmiş, belediyecilik sorunlarını iyi analiz etmiş, adayları belirlemeli; gerçekten Şanlıurfa’ya katkıları olacak mı, yenilikçi ve gelişimci projelere imza atabilecekler mi Şanlıurfa’yı belediyecilikte emin adımlarla yarıştırabilecekler mi ona bakmalılar. Örnek bir belediyecilik isterseniz bir iki örnek sunabilirim: Ş.Urfa büyükşehir belediyesi, İstanbul şişli belediyesi, Diyarbakır bağlar belediyesi sıraya koyacağımız birçok belediye mevcuttur.

Bugün Şanlıurfa’da belediyecilik yapacak olan aday adayları projeleriyle gelecek fikir ve düşünceleriyle gerçekçi ve olabilirlilik çerçevesinde Şanlıurfa halkını veya seçim bölgelerinde ki seçmenleri ikna etmeliler.

Şanlıurfa için en çalışkan, en hayırlı adayların yer almasını ve seçimlerde de halkın ikna olduğu adayları seçeceğine inandığım bu belediyecilik yarışında her adayın hizmetlerinin bol almasını dileyerek sizlere veda edeyim.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com