Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Şanlıurfa'da seçim karmaşası


22 Nisan 2014 Salı 18:55

AK Partinin listesi halkın geneli tarafından beğenilmedi. Halkın feodal olmayan fakat kültürlü ve Şanlıurfa'da yaşayan adayların çıkması hususunda beklentileri vardı. Genel Merkez burada halkı hiçe saymış deniliyor. Yönetimin fikirlerini kaale almamış. Bugüne kadar yönetimde olup, partiye emek veren hiç kimseyi listeye almaması da özellikle yönetimde olan arkadaşları kısmen de olsa AK Partiden soğutmuş durumda. Özellikle yapıklarından ve AK Parti karşıtı çalışmalarından dolayı istemedikleri bazı isimleri listede görünce, sanki 'Bundan sonra ben kim için çalışacağım' der gibiler.

 

Ancak listenin çok da kötü olduğunu söylemek insafsızlık olur. Bir yada iki isim olmamış olsa belki bu kadar tepkiler de olmayacak, hatta istifalar da olmayacaktı diye düşünüyoruz.

 

CHP'YE GELİNCE…

O partinin listesi de iyi yada kötü nasıl olursa olsun kendi içindekileri isyan ettirdi. İl Yönetimi va bazı beldeler aynı anda istifa etmişti. Her ne oldusa birkaç gün sonrasında istifalar geri alını. Net olarak sebebini söylemek yanlış olur. Doğrusunu ancak CHP kurmayları bilir. Zira kendilerine mutlaka iletilmiştir.

 

Ancak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kısas beldesinde düzenlenen Aşure Şenliğine katılmak için Şanlıurfa'ya gelmesi de boşuna değildir. Zira istifa edenlerin arasında şenliği düzenleyen Kısas Belde Belediye Başkanı da bulunuyor.

 

Kılıçdaroğlu'nun bu sefer işi zor. İstifacıların istifa nedenlerini yüz yüze kendilerinden öğrenecek ve büyük olasılıkla istifalarını geri aldırmaya çalışacaktır. Listeden birini istifa ettirip yeni bir ismi koymasının zorunlu olduğu söyleniyor.

 

MHP DE DİĞER PARTİLERDEN GERİ KALMIYOR…

MHP'de daha aday adaylıklar başlamadan onlar da eskileri istemediklerini, yeni simalar görmek istediklerini söylüyorlardı.

 

Ancak liste düşündüklerinin tersi oldu. Oy hesapları dikkate alınarak listede değişikliğe gidilip, eşi AK Partinin mevcut Milletvekili olan ancak listede yer almayan Harran eski Belediye Başkanını 2. sırada aday göstermeyi kararlaştırdıklarını söylemeleri bile seçmenlerini ve üyelerini kızdırmaya hatta MHP'den Harran Belediye Başkanı olan Mehmet Özyavuz ve çevresinin istifa etmesine sebep oldu.

 

BDP'DE İSE SEVİNÇ ÇIĞLIKLARI ATILIYOR…

Özellikle AK Parti listesinin istenildiği gibi olmaması ve mevcut Vekillerden birçoğunun liste dışında kalması, dolayısıyla gerek vatandaşlar ve gerekse partililerden tepkilerin olması sebebiyle 2 aday gösteren BDP 2'den fazla bile Vekil çıkarabileceği düşüncesiyle aday gösterdikleri 2 Vekil rahatlıkla çıkarabilme avantajı yakalamanın sevincini yaşıyorlar.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com