Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Hüseyin KAYA

Şanlıurfa'da Otopark Yollar


Hüseyin KAYA
4 Temmuz 2012 Çarşamba 20:29

Geçen gün Şanlıurfa’ya gittim. Gezdim dolaştım çok güzel olmuş şehir. Çevre yollarıyla üst geçitleriyle, köprü kavşaklarıyla Şanlıurfa yeni bir yüz ve gelişen büyüyen bir anakent şehir olmuş. Bunca güzel görünüm içerisinde insanlara büyük sıkıntı haline gelen yollar çok ama çok mahcup edici bir hal almış. Merkez yollar daraltılmış tek yönlü trafik akışı sağlanmaya çalışılmış. Yayalara daha çok alan bırakılmış. Bu yönü çok sevindiricidir. Hem Şanlıurfa’ya gelen yerli ve yabancı turistler hem de bu güzel şehrin asıl sahipleri için ferah ve yüz güldürücü bir konuma sahip.
Ancak bu güzel şehre yakışmayan utanç verici bir durum söz konusu otopark yollar. Belediye şehrimize yakışır kapalı ve modern otoparklar inşa etmek yerine halka sıkıntı oluşturan daracık yolları otopark olarak görüp ve bu mantıkla gelir sağlamaya çalışıyor. Ben şahsen bu durumdan çok ama çok rahatsızlık duydum eminim şehrimizi ziyarete gelen yerli ve yabancı turistlerde aynı rahatsızlığı duyuyorlardır. Eğer her şey Şanlıurfa için, hizmet, yatırım için diyecekseniz bunu bu şekilde değil Şanlıurfa’ya yakışır kapalı ve modern otoparklar inşa ederek, hem otopark sorununu çözersiniz hem de trafik akışını rahatlatmış olursunuz. Anlayacağınız eskiden eli sopalı eşkıyalar yollarda durup park eden araçlardan haraç alırlardı; şimdi ise bu iş yasal zemine oturtulmaya çalışılmış. Belediye yolları ihaleye vermiş bunun adına da kaynak dikiyorlar. Bu kaynağı halka sıkıntı vererek sağlamaya çalışırsanız halk da zamanı gelince size sıkıntı olur. En kötüsü de hastanelerin önününden geçen yolların da otopark yollar olarak kullanılması. Hiç mi düşünemediniz buraya park edecek olanların hasta yakınları veya hasta ziyaretçileri olacağını. Hiç kimse keyfi olarak aracını evinden alıp yollara park etmez. Oraya gelenlerin zaten sıkıntıları ortada. Bir de onlara otopark yol görevlileri eklenince iyice beddualarını almaya başlıyorsunuz.
Burada yapılması gereken biran önce belediye meclisi uyanmalı yapılan bu işkenceden vazgeçmelidir. Sayın belediye başkanı geleceğini ve bunca zamandır halkla bütünlüğünü kurtarmalıdır.
Şanlıurfa halkına ve Şanlıurfa şehrine yakışır modern kapalı otoparklar yaparak şimdiye kadar verdiği huzursuzluk ve sıkıntılardan dolayı özür dilemeli. Halka ve Şanlıurfa’ya doğru yönde ve yolda hizmet etmeye devam etmeli. Şanlıurfa halkı siz Sayın belediye başkanını seven ve destekleyen bir halktır. Bu sevgiyi ve desteği kaybetmemek için sıkıntı değil hizmet eden olmalı.
Sevgi ve saygıyla kalın bütün güzellikler sizin olsun.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com