Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet İMRE

Şanlıurfa’da Aday Adayları


Mehmet İMRE
19 Kasım 2013 Salı 10:11

Ülke genelinde bir yerel seçim var. İlimizde de yerel seçimler olacak, aday adayı olmak için çok kişi başvumuş ehil na ehil, Televizyon ekranlarında, haber sitelerinde, gazetelerde ve reklam panolarında slogan ve fotoğraflarından geçilmiyor. Aday adayların her biri diğerlerinden farklı projelerle ve sloganlarla bu hizmet yarışında bende varım mesajını vermeye çalışıyor. Her biri gizli bir hazine, birer vatansever. Bu vesile ile aday adaylarımızı tanımış olduk. Hepsine yarışlarında başarılar diliyorum.

Göründüğü kadarı ile bu dönem siyasetin seviyesi yüksek. Aday adayların çoğu yüksek okul mezunu aralarında doktor, mühendis, avukat ve profesör olmakla beraber gerek siyasi gerekse yönetme (idarecilik) konularında tecrübe ve deneyime sahipler. Çoğunu fiilen tanıyorum bu arkadaşlarımız üst düzey yöneticilerdir. Hem büyükşehir hem de ilçe ve beldelerin aday adayları çok değerli ve hizmet aşkı taşıyan vatansever insanlar. “Bazıları emek fedaileridir sendikal anlamda olsun belediyecilikte olsun çok hizmetleri olan dürüst, temiz, verilecek emanetin ne olduğunu çok iyi bilen, emanete ihanet etmeyecek beyefendi ehli iman kişilerdir”. Benim alkışlayacaklarım bunlardır. Eğer eski enerjileri halen devam ediyorsa, kıbleleri değişmemişse. “Şunu hemen belirteyim elenen kardeşlerimiz hissi davranıp darılmak küsmek gibi bir duygusallığa kapılmadan sahadaki görevlerine devam etmeleri ve partilerine hizmet etmeye devam etmeleridir. Onlara yakışan da bu olacaktır.”

Tüm aday adaylarında gülümseme gördüm. Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V) bir hadisi şeriflerinde  (Mümin) kardeşine tebessüm etmen sadakadır. Tirmizî, Birr, 36. Yine güler yüzlü olmak etraftaki insanlara güven verip bende size güveniyorum demektir. Verilen tüm pozlarda Urfalıların tabiri ile inşallah berber gülüşü veya zoraki gülümseme değildir. Zaten resimlerde bile bellidir yapmacık mı yoksa samimi mi anlarsınız o resimden.  Önemli olan seçildikten sonra bu gülen yüzleri ve tatlı dilleri devam etmeleridir. Seçildikten sonra kapılarında günlerce beklediklerimiz olmuş, korumaların koruduğu hatta yakın tarihte vatandaşı tartaklatan korunanlar olmuş, makam arabasından inmemiş seçilmişleri de görmüş bu halk. Seçim öncesi, her şey o kadar güzel ki, Haktan, adaletten, eşitlikten, hizmetten bahis edilir.  Velâkin makama oturunca doksan derece dönüşle dün dündür, bu gün bu gündür diyen seçilmişler gördük. Sonrası malum. Toplumun babacan halktan samimi gerçek anlamda dürüst olan yöneticilere ihtiyacı var.

Bazıları kısmet nasip diyor ben öyle demiyorum gaspın olduğu yerde, kısmet olmaz. Objektif bakışla AKP, BDP Dışında ilimizde başka partilerin seçilme şansları yoktur. Muhalefet top yekûn iktidar partisine çalışıyor. Görelim hayırlısı. O eski debdebeli seçim atmosferini göremiyoruz. Halk, çok şeyleri gördü oyunu artık iradesi ile kullanıyor. Dine yan bakan, hafife alan, hiçbir siyasi akım toplum fertlerinden oy alamaz. Bu böyle biline, geçmişte bazı siyasiler dini kullanarak belki iktidar olabilmişler bu zihniyetler tarihe gömülmüştür. Halk artık kanmıyor. Toplum aç kalabilir ancak dinine saldıranlara prim vermez. Seçmen yalan söylemeyen, sözünde duran, aklı başkasının cebinde olmayan, ortak akılla hareket eden, emanete hıyanet etmeyen, çalmayan, çırpmayan, halktan biri olan, İslam dışı, insanlık dışı eyleminin mahkeme i Kübra’da hesabının görüleceğini anımsatan seçilmişi başında görmek istemektedir.

Hele seçilmiş belediye Başkanlığı ise tam da ateşten gömlek, her kuruşu yetim malı, seçileceklerin bu duygulara hazır olmaları gerekir. Mesela hiçbir belediye başkanını fakir bir cenazede görmedim. Hep namlı ve zenginlerin cenazelerinde gördüm. Sırf ihale açmak için yeni kaldırımları, yolları söken başkanları gördük, kimin parası kime veriliyor halk tüm bunları biliyor, görüyor, konuşuyor, başını kuma gömenler halkı görmezler, Belediyecilik alt yapı, Su ve parke döşemekten ibaret değildir. Bir başkan suyun bir tonunu üç Milyona halkına satıyorsa bir daha halkından oy isterken düşünmesi gerekmez mi? İmara açılan yerlerde denetimsiz hortumlamaya hazır millet malını peşkeş çekenleri halk hiç affeder mi? Ulaşımda bazılarına kepçeyle, bazılarına ise hep kafa tutan, sindirmeye çalışan bir Başkan bu halktan nasıl oy isteyebilir. Hâkimiyet bende ben yaparım diyorsa en güzel cevabı bu halk sandıkta verir böylesi başkana.

Halkın AK PARTİ’DEN beklentisi ince eleyip sık dokuması ve emanetin ehline verilmesidir. Umarım, bu sefer milletin adamı, milletin adamlarını seçer ve emanet emin ellere teslim edilir. Şimdiden yerel seçimlerin gerek ilimizde gerekse ülkemizde barış ve kardeşliğe vesile olması dileklerimle…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com